Praėjusį šeštadienį mieste nuaidėjo tradicinis lenkų kultūros festivalis „Znad Issy“, dar kartą įrodęs, kokia pilna gyvenimo džiaugsmo yra ši tauta. Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje gyvenančius tautiečius vienijančią fiestą Kėdainių lenkų draugija surengė jau penkioliktą kartą.

Kėdainių lenkų draugijos dainos ansamblio „Issa“ narės – nuolatinės lenkų kultūros festivalio dalyvės.

Pasak festivalio organizatorės, Kėdainių rajono lenkų draugijos pirmininkės Irenos Duchovskos, savaitgalį mieste koncertavo daugiau kaip 20 meno kolektyvų iš penkiolikos miestų, atvyko net penki šimtai dalyvių.

Plečia geografiją
„Festivalio renginiai šiemet vyksta trijose vietose: Paberžėje, Kėdainiuose ir Panevėžyje. Paberžėje dalyvavome Šventosiose Mišiose, aplankėme muziejų, ansambliai koncertavo prie bažnyčios. Dieną renginiai vyksta mieste, o sekmadienį persikels į Panevėžį. Ten festivalis rengiamas jau ketvirtą kartą“, – pasakojo festivalio organizatorė I. Duchovska.
Pasak jos, festivalio tikslas – parodyti lenkų kultūrą, per dainą ir šokį skleisti šilumą, šypsenas. Vidurdienį prie rajono savivaldybės vyko Cechanoveco miesto pučiamųjų orkestro koncertas, į šokio sūkurį kvietė energingi Žešuvo miesto saviveiklininkų ansamblio „Taka Paka“ šokėjai.

Tarp XV lenkų kultūros festivalio svečių – Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai iš Lenkijos.

Vėliau Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje vyko literatų popietė, kurios metu pristatytas naujas I. Duchovskos eilėraščių rinkinys „We mgle“ (lietuviškai – „Migloje“). Šią knygą praėjusių metų gruodį išleido Lenkijos Kadzidlo miesto burmistras. „Su šiuo miestu ryšius palaikau nuo 1994 metų, turiu daug draugų, dažnai lankausi ne tik jame, bet ir kituose Lenkijos miestuose. Rengiu autorinius vakarus, skaitau paskaitas Trečiojo amžiaus universitetuose“, – pasakojo poetė ir pedagogė I. Duchovska, kuriai šią vasarą bus suteiktas Kadzidlo miesto garbės pilietės vardas.

Gyvuoja entuziastų dėka
Po Didžiąją gatvę papuošusios šventinės ansamblių eisenos Kėdainių kultūros centre prasidėjo šventinis XV lenkų kultūros festivalio „Znad Issy“ koncertas. Jį pradėjo pučiamųjų orkestras, po kurio svečius dainomis pasveikino mūsų kraštietės – Kėdainių lenkų draugijos dainos ansamblis „Issa“, kuriam vadovauja Valerija Vansevičienė.

Šventinę nuotaiką kūrė Cechanoveco miesto pučiamųjų orkestras.

Šventiniame koncerte dalyvavo lenkų kultūrinių ir visuomeninių organizacijų vadovai. „Šis festivalis rodo, kad lenkų kultūra gyvuoja, turi daug energijos ir turtėja, integruojasi ir leidžia mums įvairiose kultūrose išlikti lenkais. Žinoma, jei yra entuziastų, kurie imasi organizuoti tokius tautos dvasią saugančius renginius“, – dėkodamas festivalio organizatoriams sakė Lietuvos lenkų sąjungos vadovas Michail Mackevič.
Šventiniame koncerte taip pat dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, kuris pasveikino festivalio dalyvius ir rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus vardu nuoširdžiai padėkojo už džiaugsmą bei draugystę, kasmet per dainą ir šokį atnešamą į mūsų kraštą. Savivaldybės administracijos vardu festivalio organizatoriams įteiktos suvenyrinės dovanos.

Lenkų tauta – ypač daininga ir mylinti šokį.

Skatina draugystę
„Šis festivalis – puikus pavyzdys, kaip turėtų bendrauti tautos atviroje Europoje. Esame kaimynai, todėl praeities skaudžius įvykius palikime istorikams, o mes, paprasti žmonės, turėtume bendrauti taip kaip šiandien – laisvai ir draugiškai“, – gražia lietuvių kalba festivalio įspūdžiais dalinosi vienas iš nuolatinių jo dalyvių iš Skaidiškių miestelio netoli Vilniaus atvykęs Jaroslav Krulikovski.
Grojantis, dainuojantis saviveiklininkas pasakojo labai mėgstantis I. Duchovskos eiles, todėl kuria joms muziką ir atlieka scenoje, taip pat vaidina mėgėjiškoje lenkų teatro studijoje. „Man labai malonu atvykti į Kėdainius, seniai palaikau ryšius su šio miesto žmonėmis, labai gražiai bendraujame. Miestas, ypač senamiestis, labai gražus – kaip atviruke, šiandien jis pilnas svečių ir gyvybingas“, – kalbėjo svečias.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.