Trečiadienį Kėdainių ligoninės salėje vyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės (LSMUL) profesoriaus, emerito, akademiko, kardiochirurgo Jurgio Brėdikio grožinės literatūros dvitomio „Likimas leido…“ pristatymas. Gausiai susirinkusioje medikų auditorijoje buvo ne tik J. Brėdikio knygų gerbėjų, bet ir buvusių studentų, dalyvavusių jo paskaitose, stebėję atliekamas operacijas.

J. Brėdikis savo knygoje pristato gyvenime sutiktas įkvepiančias asmenybes, savo gyvenimo apmąstymus, pristato savo požiūrį į ateities mediciną.

J. Brėdikis savo knygoje pristato gyvenime sutiktas įkvepiančias asmenybes, savo gyvenimo apmąstymus, pristato savo požiūrį į ateities mediciną.

„Šiose knygose praktiškai nieko nėra iš mano, kaip kardiochirurgo patirties. Jose daugiausiai gyvenimo apmąstymų, kurie, žinoma, išplaukia iš mano patirties. Knygose aprašau ir asmenybes, kurias sutikau savo gyvenimo kelyje. O jų buvę daug – pradedant nuo mokytojų, profesorių, o baigiant prezidentais: Vaclavu Havelu, Algirdu Brazausku. Teko susitikti ir su popiežiumi Jonu Pauliumi II“, – trumpai knygos turinį pristatė akademikas. „Visos šios asmenybės turėję daug ko ypatingo, tad visa tai aš norėjau perduoti ir knygų skaitytojams“, – kalbėjo J. Brėdikis.

Domisi ajurveda

Knygose yra plėtojamos ir su medicina susijusios temos – pavyzdžiui, paliečiama indų ajurveda. Kaip prisipažino pats autorius, šiuo metu jis yra nuoširdžiai susidomėjęs šiuo gydymo metodu. „Manau pakankamai įtikinamai kalbu apie ajurvedą. Ateities medicina turėtų būti junginys dabartinės, tradicinės medicinos su kinų, indų ligų gydymo žiniomis“, – savo nuomonę dėstė jis. Knygoje taip pat gausu ir minčių apie žmogaus požiūrį į gyvenimą, kurio esmė, pasak profesoriaus, tik pozityvumas. Pasak jo, ši savybė gali padėti išvengti ligų, mat kiekvienas, net ir be medicinos darbuotojų pagalbos, gali išsaugoti savo sveikatą.

„Norint sveikai gyventi ir išvengti ligų, pats žmogus, be medicinos pagalbos gali visa tai pasiekti. Kiekvienas asmuo atsako už savo sveikatą. Šis turtas, dovana jam buvo duota ir, jeigu jis protingai maitinsis, sveikai gyvens, pakankamai judės, tai turi daug šansų išlaikyti puikią savo sveikatą. Ir tuomet jam nė gydytojo nereikia“, – įsitikinęs pašnekovas.

Į knygos pristatymą atėję kėdainiečiai medikai yra ne tik J. Brėdikio kūrybos gerbėjai, bet ir dalis jų - buvę studentai.

Į knygos pristatymą atėję kėdainiečiai medikai yra ne tik J. Brėdikio kūrybos gerbėjai, bet ir dalis jų – buvę studentai.

Tikisi dar rašyti

J. Brėdikio profesinis kelias kardiochirurgijoje rutuliojosi kartu su šio mokslo pažanga. Gana nemažą indėlį į širdies chirurgiją yra įdėjęs ir pats profesorius.

„Mane pradėjo dominti kardiochirurgija todėl, kad tuo metu pradėtos siūti širdies žaizdos. Kartą, kai šalia nebuvo kitų chirurgų, man pačiam teko užsiūti širdies žaizdą. Faktiškai visas mano kelias ėjo koja kojon kartu su besivystančia širdies chirurgijos istorija“, – šypsojosi J. Brėdikis, savo kaip širdies chirurgo kelią pradėjusio dar 1958 metais, kuomet Kaune buvo atlikta pirma širdies vožtuvų išplėtimo operacija.

Pristatyti kūriniai – ne pirmosios akademiko grožinės literatūros knygos. Prieš tai jis buvo parašęs ir išleidęs savo autobiografiją, taip pat ir du romanus. Bibliografiją, šalia gausybės medicininių publikacijų, papildė ir šis dvitomis. „Tikiuosi, tai dar ne pabaiga“, – šyptelėjo J. Brėdikis.

Medikas, politikas, išradėjas

84 metų Jurgis Brėdikis – širdies elektrostimuliacijos ir tachikardijos chirurginio gydymo pradininkas Lietuvoje. Tyrė ir taikė kardiochirurgijoje elektronikos metodus, lazerį, sukūrė naujų diagnostikos ir gydymo būdų. Kaune įkūrė širdies elektrostimuliacijos ir aritmijų chirurgijos mokyklą.

J. Brėdikis – ir buvęs politikas, buvęs Lietuvos ambasadorius Čekijoje, Vengrijoje, Turkijoje, buvęs Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras. Taip pat jis yra Europos kardiotorakalinės chirurgijos, tarptautinės širdies elektrostimuliavimo ir elektrofiziologijos ir tarptautinės chirurgijos draugijų narys. Profesorius yra parašę 13 monografijų ir vadovėlių, yra daugiau nei 60 išradimų autorius. Vienas J. Brėdikio išradimų – širdies stimuliatorius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.