Dotnuvos slaugos namai visą praėjusią savaitę gyveno ypatingos šventės laukimu. Keturiasdešimt dviem seneliais besirūpinančios įstaigos bendruomenės gyvenimą išjudino vienos gyventojos – Genovaitės Paškevičienės – išskirtinis jubiliejus. Sausio 12-ąją moteriai sukako lygiai 100 metų. 

Genovaitė Paškevičienė šimtojo gimtadienio proga net išgėrė taurę šampano.

Genovaitė Paškevičienė šimtojo gimtadienio proga net išgėrė taurę šampano.

„Kėdainių rajono senelių globos įstaigose toks įvykis – pirmasis. Tad labai džiaugiamės, kad būtent mes dirbame taip, jog mūsų gyventojai sulaukia labai garbingo amžiaus“, – šventiniame šurmulyje kalbėjo Dotnuvos slaugos namų direktorius Vytautas Gogaitis.

Šimtametei šilti sveikinimai
Senolę pasveikinti atvyko didelis būrys svečių, kurie vos tilpo kukliame kabinete, mat namai neturi atskiros vietos didesniems susiėjimams. Ilgaamžę pasveikinti atvyko ir rajono meras Rimantas Diliūnas, ir „Sodros“ darbuotoja Auksė Geišienė, ir Dotnuvos seniūnas Vytautas Grigas, ir Dotnuvos bendruomenės pirmininkė Nijolė Mykolaitienė, ir kaimo senjorų atstovai bei dainininkai.
Sveikintojai vienas per kitą žilagalvei močiutei linkėjo sveikatos, laimingų ir džiugių ateinančių metų. „Ne paslaptis, kad tokio garbaus amžiaus moteriai yra tekę patirti daug gyvenimiškų išbandymų. Lieka tik baltai pavydėti Jūsų šviesaus proto ir sumanumo. Esate laiminga, gyvendama supratingame kolektyve ir lankoma artimųjų. Gyvenimiška patirtis Jus užgrūdino ir suteikė galimybę mums visiems pasidžiaugti puikia Jūsų gimtadienio švente“, – sveikindamas senutę sakė rajono vadovas.

„Sodros“ atstovė Auksė Geišienė šimtametei dovanojo šiltą pledą, kad nebūtų šalta.

„Sodros“ atstovė Auksė Geišienė šimtametei dovanojo šiltą pledą, kad nebūtų šalta.

Nustebino vaikystės eilėraščiu
Atsidėkodama už šiltus sveikinimus šimtametė svečiams padeklamavo eilėraštį „Našlaitės rauda“, kurį išmoko būdama penkiametė. „Norėjau jums padeklamuoti linksmesnį eilėraštį, bet ne visą prisiminiau. O šitą apie piemenaitę net kelias dienas kartojausi. Gimtadienio laukiau su jauduliu, net tris naktis nemiegojau“, – gurkštelėjusi šampano atviravo senolė. G. Paškevičienė įsitikinusi, kad ilgaamžiškumą nulemia likimas, tačiau žmogus pats jo kalvis.
„Daug dirbau, netingėjau, mylėjau gyvenimą. Matyt, todėl šimto metų ir sulaukiau“, – šypsojosi močiutė, kuri apie septyniasdešimt metų pragyveno Dotnuvoje. Būdama jaunutė ji darbavosi sesers felčerės asistente, vėliau dirbo internatinės bei pagalbinės mokyklų sandėlininke.
Moteris užaugino keturis vaikus: tris dukras ir sūnų, džiaugiasi septyniais anūkais ir devyniais proanūkiais.

Vaikams primindavo praeitį
G. Paškevičienė lietuvių šeimoje gimė Sankt Peterburge. Anot G. Paškevičienės vyriausios dukros Reginos, mama gana dažnai pasakodavo vaikams apie vaikystę. „Mama vartydama senas nuotraukas, kuriose buvo įamžinta visa jos gausi šeima, vis mintimis sugrįždavo į praeitį. Jos tėtis dirbo meistru šokolado fabrike, buvo gana apsišvietęs ir aktyvus žmogus. Mamos teigimu, net Leniną buvo sutikęs. O mamos mama kilusi iš kalbininko Kazimiero Būgos giminės. Po revoliucijos tėvai paliko Sankt Peterburgą ir grįžo į Lietuvą“, – prisiminimais dalijosi ilgaamžės dukra. Ji kiek apgailestavo, kad mama jau trejus metus gyvena slaugos namuose, tačiau dėl ligų vaikai nepajėgia pasirūpinti senole. „Patys esame ligoti, tad nutarėme, kad mamai bus geriau šiuose namuose. Ją labai dažnai lankome, rūpinamės, daug bendraujame. Mūsų mama turi mobilųjį telefoną ir labai laukia visų artimųjų skambučių. Ji ne tik šviesios atminties, visus prisimena, bet ir yra be galo jautri, tad gyvena mūsų džiaugsmais ir rūpesčiais“, – sakė Regina.
Dotnuvos salaugos namuose iš viso gyvena 42 seneliai, 24 iš jų sunkiai serga ir patys savimi nepasirūpina. Tarp gyventojų nemažai sulaukusių 80 ir net 90 metų, o vidutinis amžius siekia 75 metus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.