Praėjusios savaitės pabaigoje, lapkričio 20-ąją, Kėdainių krašto gyventojai sulaukė pirmojo sniego. Vaikai džiaugdamiesi skubėjo žaisti sniego gniūžtėmis ir lipdyti sniego senių, o suaugusieji tik kraipė galvas – esą žiema atėjo gana anksti.

Gana neplona sniego danga Kėdainius apdengė praėjusios savaitės gale – lapkričio 20-ąją sulaukėme pirmojo sniego, o po dienos žemę jau dengė maždaug 5 centimetrai sniego.

Gana neplona sniego danga Kėdainius apdengė praėjusios savaitės gale – lapkričio 20-ąją sulaukėme pirmojo sniego, o po dienos žemę jau dengė maždaug 5 centimetrai sniego.

Pasak Dotnuvos hidrometeorologinės stoties viršininkės Natalijos Gaurilčikienės, teisūs tie, kurie pastebėjo, kad šįmet sniegas iškrito anksčiau negu pernai. „Pernai pirmasis sniegas maždaug savaitei iškrito gruodžio 6-ąją, o šįmet jo sulaukėme gerokai anksčiau – lapkričio 20-osios pavakarę. Lapkričio 21-ąją sniego danga ant laukų jau siekė maždaug šešis centimetrus, nors oro temperatūra ir buvo kiek aukščiau nulio. Šiuo metu virš Lietuvos susidūrė Sibiro anticiklonas ir Atlanto ciklonas. To rezultatas – nemažas sniegas. Baigiame nugyventi gana šiltus metus, tačiau žiema beldžiasi anksti ir agresyvokai“, – konstatavo N. Gaurilčikienė.
Meteorologės teigimu, šiųmetė vasara buvo gana rami Kėdainių kraštui: neužfiksuota nei didelių nuostolių atnešusių vėjų, viesulų ar škvalų. 2014-ieji, sinoptikų žiniomis, gana sausi metai. Anot jų, paprastai per metus iškrentanti kritulių norma siekia 669 milimetrus, o šįmet kritulių būta gerokai mažiau – 484 milimetrai. „Ne tik sausumu pasižymi šie metai, bet ir šiluma. Visi mėnesiai išskyrus birželį buvo šiltesni. Birželio vidutinė temperatūra pastaraisiais metais siekdavo beveik 16 laipsnių, o šįmet buvo tik keturiolika. Liepa buvo trim laipsniais šiltesnė už normą ir siekė 20 laipsnių. Stebina ir šiltas ruduo. Rugsėjis ir spalis buvo vienu laipsniu šiltesni, o lapkričio vidutinė temperatūra jau kelerius metus būdavo maždaug vienas laipsnis, tačiau iki šiol vidutinė šio mėnesio temperatūra yra maždaug penki laipsniai šilumos. Vadinasi, vidurkis gerokai viršytas“, – faktus vardijo N. Gaurilčikienė.
Kokia gali būti artėjanti žiema, N. Gaurilčikienė sakė nelabai ryžtasi spėti: „Lietuvos sinoptikai neturi galimybių ilgalaikėms prognozėms, tačiau kolegos amerikiečiai Europai žada gana šaltą žiemą. Jei panagrinėtume senolių spėjimus, tai jie pagal gausų šiųmetį riešutų derlių žada ne tiek šaltą, kiek sniegingą žiemą.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.