Praėjusį sekmadienį TV3 eteryje įvyko penktojo „Chorų karų“ sezono premjera. Didžiulio masto muzikiniame projekte šiemet varžosi septyni galingi chorai, tarp kurių tvirtai startavo ir nuoširdus, jaunatviškas bei polėkio nestokojantis Kėdainių „Senamiesčio choras“, kurį į mūšį veda Arnas Švilpauskas ir kapelos „Daumantų muzikantai“ vyrukai. 

Tarp septynių chorų Kėdainių „Senamiesčio“ choro dainininkai startiniame pasirodyme „Chorų karuose“ liko treti.

Tarp septynių chorų Kėdainių „Senamiesčio“ choro dainininkai startiniame pasirodyme „Chorų karuose“ liko treti.

Penktąjį sezoną vesti patikėta patyrusiam televizijos vilkui Mindaugui Stasiuliui ir aktorei Karinai Stungytei. Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kad pirmoji vieta atiteko Alytaus chorui, antroji – Pravieniškių, trečioji – kėdainiečių, paskutinioji – Lietuvos bočių chorui.

Iš komisijos visi dešimtukai
Muzikines kovas pradėjo septyni chorai: Astos Pilypaitės Alytaus miesto „Dežavu“ choras, Urtės Šilagalytės Vilniaus miesto choras „Atžalynas“, Eglės Jakštytės Utenos miesto „Laimės“ choras, Stano vadovaujamas senjorų „Lietuvos bočių“ choras, Kauno miesto „Žalgirio choras“, vadovaujamas vyrų vokalinio ansamblio „Quorum“, Kėdainių miesto choras „Senamiestis“, vedamas Arno Švilpausko ir „Daumantų kapelos“, bei Povilo Meškėlos ir Vlado Kovaliovo vedamas Pravieniškių pataisos namų atvirosios kolonijos choras.
Komisijos gretose pirmąjį vakarą buvo Vitalijus Cololo, Rūta Ščiogolevaitė, Vytautas Lukočius ir Kristina Zmailaitė. Galime tik pasidžiaugti, jog komisija neliko abejinga Kėdainių dainininkams. „Senamiesčio“ choras komisijos ir žiūrovų simpatijas pirmosios laidos metu užkariauti bandė dainuojamąja poezija. Jie pasirinko Sauliaus Mykolaičio dainą „Matrica“. Visi komisijos nariai nuotaikingai dainuodami juos įvertino skirdami po dešimt balų.

Po filmavimo – nuovargis ir šypsenos
Po filmavimo Kėdainių choristai neslėpė geros nuotaikos. „Viskas pavyko puikiai. Į komisijos vertintojų širdis kelią radome. Dabar lieka išlaikyti aukštai iškeltą kartelę ir sulaukti dar didesnio žiūrovų palaikymo“, – pasibaigus filmavimui šypsojosi A. Švilpauskas.
Jaunosios choristės Arvaidė ir Urtė džiaugėsi, kad po pirmos laidos Kėdainiai – tarp prizininkų: „Labai jaudinomės. Juk visi startuodami norėjo padaryti kuo didesnį įspūdį. Smagu, kad mes nenuvylėme nei savęs, nei savo gerbėjų. Šokome į nemažą avantiūrą žadantį traukinį. Dabar lieka judėti tik pirmyn. Tikimės, kad garbingai pasieksime finalą ir jame kovosime dėl pirmos vietos. Esame pavargę, bet laimingi.“

Šiltos išleistuvės
Merginų žodžiai gali būti pranašiški. Projekto starto išvakarėse Kėdainių kultūros centre surengtose choristų išleistuvėse A. Švilpauskas prasitarė, jog kėdainiečiams teko tas pats telefono numeris, kurį ne kartą turėjo projekte Kauno choristai, vis tapdavę pirmi, ir visai neseniai finišavusiame projekte „Šuolis“ nugalėjusi Eglė Straleckaitė. „Kas gali žinoti, gal tai bus laimingas numeris. Tad kėdainiečius kviečiu nepatingėti jį surinkti. Vieną kartą balsuoti už savo pasirinktą chorą galima nemokamai, tad kviečiu visus artimiausių sekmadienių vakarais jaukiai įsitaisyti prie televizorių ir po kartą surinkti telefono numerį 8 800 777 06“, – palaikymo prašė „Senamiesčio“ choro generolas.
Choristai išlydėtuvių šventėje įrodė esą talentingi dainininkai. Drąsinami humoristo ir televizijos laidų vedėjo Justino Jankevičiaus solines dainas dainavo Dženeta Berankytė, Arnas Jasiūnas ir Urtė Smulskytė. O visi drauge savo sirgaliams dainininkai iš širdies užtraukė ilgai paslaptyje laikytąją „Matricą“.
Sėkmės chorui linkėjo rajono vadovai ir rėmėjai. Iš bendrovės „Lifosa“ gavę tris dėžes rankšluosčių repeticijose liejamam prakaitui nusišluostyti choristai plojimais pasitiko „Daumantai LT“ viešųjų ryšių specialistę Jorūnę Liutkienę, kuri perdavė įmonės meistro Algio Kairio sukurtų ir direktoriaus Sauliaus Grinkevičiaus parinktų pagardų puodą.
„Mūsų komanda padarys viską, kad Kėdainių vardas projekte skambėtų garsiai, galingai ir garbingai. Žiūrovams lieka po kartą už mus pabalsuoti. Taip drauge pasieksime tikslą – projekto finalą“, – sakė choro vadovai.

About The Author

Related Posts

5 Responses

 1. Sėkmės

  Startas tikrai nebolgas – sėkmės ir Daumantų vyrams, ir Senamiesčio chorui!

  Atsakyti
 2. Asta

  Man tai Arno akiniai visai „ne į temą“ – atrodo kaip koks moksliukas, trumpam pabėgęs nuo knygų ((((((((:

  Atsakyti
  • Arnoldas

   jus daina vertinkit o ne akinius, ko cia prie zmogaus kabinates. maladiec Svilpa. Varyk pirmyn

   Atsakyti
   • Arnoldui

    Žinoma, kad Švilpa – maladiec. Bet būtų dar labiau maladiec, jei pasikeistu aikinius – patiktu ne vien Kėdainiams.

 3. Audra

  Šaunuoliai, ir toliau taip nuoširdžiai bei draugiškai laikykitės… Mes už jus balsuosiu.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.