AB „Panevėžio energija“ Kėdainių šilumos tinklų rajono viršininkas Algimantas Mižutavičius naująjį šildymo sezoną pasitiko ne pačios geriausios nuotaikos. Jį neramina nuolat augančios klientų skolos. 

A. Mižutavičių neramina vis didėjančios skolos Kėdainių šilumos tinklų rajonui.

A. Mižutavičių neramina vis didėjančios skolos Kėdainių šilumos tinklų rajonui.

„Labai apmaudu, kad nemaža dalis kraštiečių visiškai vengia mokėti už gaunamas paslaugas ir nekreipia dėmesio į būtinas prievoles. Kėdainių šilumos tinklų rajonas turi 431 abonentą, kuriam teikia šilumą ir karštą vandenį. Iš viso skaičiuojame, kad aptarnaujame 11 495 butus, kuriuose gyvena nuo 25 iki 30 tūkstančių gyventojų. Beveik šeštadalis butų savininkų yra skolingi mūsų bendrovei už suvartotą šilumą ir karštą vandenį. Šį šildymo sezono startą pasitikome su vieno milijono 149 tūkstančių eurų skola mūsų bendrovei. Per metus skolos padidėjo 35 tūkstančiais eurų. Iš viso turime 1 943 skolininkus, kurių vidutinė skola siekia 600 eurų“, – liūdną statistiką vardijo A. Mižutavičius.

Skolas prisiteisia, bet jų neatgauna
Skolos nėra užmestas reikalas, tačiau jų išieškojimą šilumos tiekėjai vadina gana komplikuotu. „Pastebėję, kad mokėjimai pradeda strigti, susisiekiame su klientais, aiškinamės, kokios problemos, sudarome skolų grąžinimo sutartis. Tačiau tokių geranoriškų skolininkų pasitaiko labai retai. Dažniausiai skolininkų ratas yra jau nuo seno nemokus ir tik „augina“ skolas. Tokius duodame į teismus, bandome prisiteisti mums privalomas sumokėti sumas, tačiau antstoliai labai vangiai padeda. Dažniausiai girdime, kad skolininkai neturi jokio turto ir skolų nėra galimybių išieškoti“, – sakė A. Mižutavičius. Jo teigimu, šiuo metu iš skolininkų bendrovei „Panevėžio energija“ Kėdainių šilumos tinklų rajone yra priteista per 600 tūkstančių eurų, o ta suma netrukus bus papildyta dar 300 tūkstančių eurų. Tiems, kas prikaupė skolų ir nerodo geranoriškumo jų mažinti, šilumos tiekėjai taiko drausminimo priemonę – karšto vandens atjungimą. Kitų būdų nubausti skolininkus nėra.

Ne visi tvarko dokumentus
Prasidėjus šildymo sezonui ne visi vartotojai suskubo šilumos tiekėjams pateikti ir aktus, kurie įrodo, kad namas paruoštas šildymui. „Kiekvienas namas turi valdytoją, kuris samdo šilumos mazgų prižiūrėtojus. Pastarieji paruošia namą šildymo sezonui, valdytojui priduoda atliktus darbus, o jie užtvirtinami aktu, kuris pristatomas mums, šilumos tiekėjams. Šiųmečio šildymo sezono pradžiai tik 77,5 procentai namų buvo pateikę aktus. Tikimės, kad likę namai yra paruošti šildymui, tik valdytojai neranda laiko sutvarkyti dokumentų“, – vylėsi Kėdainių šilumos tinklų rajono viršininkas.

Kai kas moka trečdaliu mažiau
Šilumos tiekėjai pastebėjo, kad maždaug trečdaliu skiriasi renovuotų ir nerenovuotų namų kainos. „Tie, kas renovavo namus sąskaitas už šildymą gauna vidutiniškai trečdaliu mažesnes. Tačiau mūsų rajone renovacija dar vis stringa. Iki pernai turėjome 22 renovuotus namus, o šįmet jų padaugėjo septyniais. Manau, kad norintieji gyventi patogiai, jaukiai ir taupiai jau neturėtų dvejoti dėl renovacijos“, – teigė A. Mižutavičius.
Iš viso Kėdainių šilumos tinklų rajonas turi septyniolika katilinių, kurios tiekia šilumą. Didžiąją dalį šilumos kėdainiečiai gauna iš bendrovės „Lifosa“, tačiau mažesnės katilinės šildomos įvairiu kuru ir sėkmingai dirba. „Mes turime katilinių, kūrenamų ir šiaudais, ir malkomis, ir skalūnų alyva, ir dujomis. Visos jos darbymečiui buvo paruoštos ir sėkmingai startavo“, – sakė A. Mižutavičius.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. timas

    Tai po sio sildymo sezono skolu bus dar daugiau, valdzia panaikins PVM lengvata ir kaina is karto soks,nors kazkas minejo kad sildymas siais metais nebrangs:)Bet cia kaip visada toje musu stebuklu salyje:)

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.