Nors šiais metais Kėdainiuose numatoma renovuoti mažiau daugiabučių namų, specialistai pastebi, kad už jų atnaujinimą gyventojai mokės gerokai mažiau nei ankstesniais metais.

Renovuos 10 namų
Pasak bendrovės „Kėdainių butai“, administruojančios renovacijos procesus mūsų krašte, laikinai direktoriaus pareigas einančio Alvydo Kleivos, šiais metais Kėdainiuose planuojama renovuoti dešimt daugiabučių namų.
„Du namai bus atnaujinami Josvainiuose, Labūnavos gatvėje. Šių namų renovacijai jau atlikti viešieji pirkimai, dabar vyksta projektavimo darbai ir maždaug po pusantro mėnesio statybininkai pradės suplanuotus namų atnaujinimo darbus.


Kėdainiečių noras renovuoti namus neslūgsta.


Aštuoni namai bus atnaujinti Kėdainių mieste. Jie buvo pasirinkti atsižvelgus į norą baigti kvartalinę renovaciją“, – sakė A. Kleiva.
Todėl dar šiais metais bus visiškai atnaujinti J. Basanavičiaus gatvės 19, 44, 65, 71 ir 118 numeriais pažymėti namai. Taip pat renovacijos sulauks du namai Žemaitės gatvėje ir vienas Ramybės skvero namas.
„Šių namų renovacijos darbų viešieji pirkimai jau artėja link pabaigos, tad jų atnaujinimo startas taip pat nebe už kalnų“, – pabrėžė A. Kleiva.

Mokės mažiau
Kalbėdamas apie šių metų daugiabučių namų renovacijos tendencijas, A. Kleiva pastebėjo, kad lyginant su ankstesniais metais darbų kaina ganėtinai krito.
„Panašu, kad statybininkai neturi daug užsakymų, nes vieno namo renovaciją siūlosi atlikti dvidešimt bendrovių. O pirmieji viešieji pirkimai parodė, kad darbų vertė buvo sumažinta apie 30 procentų. Tad šiais metais pasiryžę renovuoti savo namus tikrai laimės“, – pastebėjimais dalinosi bendrovės „Kėdainių butai“ laikinasis vadovas.
Jis taip pat priminė, kad dau­giabučių gyventojams, kurie gauna kompensacijas, renovacijos kaštai nieko nekainuoja, visas išlaidas dengia valstybė.
Pasak renovacijos administratorių, norinčių renovuoti daugiabučius Kėdainiuose tikrai netrūksta. Be suplanuotų dešimties namų atnaujinimo, dar du daugiabučiai turi parengę visus reikiamus dokumentus, o į „Kėdainių butus“ pasidomėti dėl galimybių renovuoti būstus kas savaitę užsuka mažiausiai po vieną daugiabučio atstovą.
„Kėdainiečiai jau įsitikino renovacijos nauda. Tai, kas išleidžiama namo atnaujinimui, atsiperka per gana neilgą laiką. O renovuotame name gyventi ir patogiau, ir jaukiau, ir taupiau. Be to, renovuotų namų butai tikrai paklausesni ir brangiau parduodami negu butai, esantys senuose nerenovuotuose namuose“, – sakė A. Kleiva.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.