Šiuo metu Šėtos socialinis ir ugdymo centras, teikiantis ir senelių globos paslaugą, su nekantrumu laukia rudens, kai bus visiškai įrengtas naujai pastatytas modernus priestatas, kurį atidarius čia gyventi galės jau keturiasdešimt kraštiečių.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, kartu su Šėtos socialinio ir ugdymo centro direktore Eleonora Ramoniene apžiūrėjo baigaimą statyti pastatą.

„Mes darome viską, kad eilės į globos įstaigas trumpėtų, o pačios įstaigos modernėtų ir galėtų suteikti kuo kokybiškesnes paslaugas. Kaip tik šiuo metu Šėtoje baigiamas įrengti nemažas priestatas, skirtas globojamiems seneliams. Be to, bus atnaujinta ir senoji įstaigos dalis. Toks plėtros projektas leis gerokai pagerinti gyventojų ir darbuotojų sąlygas. Galime tik pasidžiaugti, kad baigiamieji darbai vyksta be trikdžių. Tad po poros mėnesių rajone turėsime dar vieną šiuolaikišką globos įstaigą“, – apsilankęs Šėtos senelių namuose teigė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Baigus projektą gyventojų padaugės

Šėtos socialinis ir ugdymo centras – tai unikali įstaiga, nes savo struktūroje integruoja socialinės globos paslaugas teikiančią įstaigą ir vaikų darželį.

„Mūsų namuose globojami ir slaugomi senyvo amžiaus ir įvairią negalią turintys asmenys. Šiuo metu turime 18 gyventojų. Pusė gyventojų yra gulintys ir jiems reikalinga itin didelė priežiūra. Nors mūsų slaugytojų kolektyvas nėra labai gausus, tačiau globotiniai gauna visas būtinas paslaugas.

Vyriausioji slaugytoja, socialinio darbuotojo padėjėjos rūpinasi gyventojų sveikata, slaugo juos. Socialinis darbuotojas tenkina globotinių asmeninius, buitinius ir kultūrinius poreikius. Gyventojai laisvalaikį leidžia skaitydami, megzdami, žiūrėdami televizorių, dirbdami darže, puoselėdami globos namų aplinką“, – pasakojo Šėtos socialinio ir ugdymo centro direktorė Eleonora Ramonienė.

Sena svajonė

Šėtos senelių namuose beliks atnaujinti senojo pastato išorinę dalį.

Pasak E. Ramonienės, įstaigos plėtra ir atnaujinimas labai lauktas projektas. „Tikrai pavydžiai stebėjome, kaip prieš keletą metų savo namus atnaujino dotnuviai. Tad labai smagu, kad pagaliau atėjo ir mūsų eilė. Užbaigę projektą, turėsime daugiau gyventojų kambarių. Galėsime priglausti jau keturiasdešimt senolių. Jau žinome, kad pagerės ne tik buitinės, bet ir kitos sąlygos. Turėsime erdvesnį valgomąjį, baigiami įrengti papildomi kabinetai. Taip pat jau atnaujintas ir senasis įstaigos korpusas, kuriame gyvena globotiniai. Džiaugiamės, kad statybininkai dirba atsakingai ir sparčiai. Visi nekantriai laukiame, kad darbai būtų baigti kuo greičiau“, – sakė E. Ramonienė.

Šėtos socialiniame ir ugdymo centre gyvenimas verda be sustojimo. Čia švenčiamos visos didžiosios kalendorinės, religinės šventės, vykdomi integraciniai projektai su kitais globos namais, palaikomi ryšiai su Šėtos gimnazija ir kitomis įstaigomis.

„Stengiamės, kad mūsų globotiniai jaustųsi kaip tikruose namuose. Čia jiems netrūksta darbuotojų šilumos. O kai pagerės gyvenimo sąlygos, seneliai gyvens dar kokybiškesnį gyvenimą“, – sakė E. Ramonienė.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.