Praėjusį šeštadienį pramogų ištroškę kraštiečiai ir jų bičiuliai rinkosi į senąjį Kėdainių parką, kur septynioliktą kartą surengta unikali ir vienintelė Lietuvoje Agurkų šventė.

Pasižiūrėti nuotaikingų saviveiklininkų sveikinimų susirinko gausus būrys agurkų valgytojų.

Pasižiūrėti nuotaikingų saviveiklininkų sveikinimų susirinko gausus būrys agurkų valgytojų.

Nuo pietų kėdainiečiai galėjo pasidairyti po margą tarptautinę mugę „Žaliasis skonis“. Joje dalyvavo Latvijos, Lietuvos pamario krašto ir Kėdainių rajono bendruomenių naminio maisto gamintojai bei amatininkai.

Pasak Kėdainių kultūros centro režisierių, kulinarinį paveldą iš agurkų demonstravo visos vienuolika rajono seniūnijų. Visi norintieji galėjo ragauti įvairiausių agurkinių sriubų, degustuoti raugintų agurkų, stebėti „Agurkienės“ gaspadinių varžytuves, o „Žaliajame kampe“ pateikti ir savo idėją su agurkais.

Šventės organizatoriai pastebėjo, kad kėdainiečiai puikūs agurkų augintojai, nepralenkiami patiekalų iš agurkų gamintojai ir visokių atrakcijų su agurkais pramanytojai.

Po ilgų diskusijų geriausia agurkienės virimo gaspadine išrinkę labūnaviškę Jurgitą Vaitiekūnienę, šventės svečiai audringai palaikė svorių rovimo čempionato „Žaliai! Dar žaliau! Žaliausiai!“ dalyvių pasirodymus. Šioje rungtyje geriausiai sekėsi krakiškiui ūkininkui Alfonsui Šilkaičiui.

Parko tvenkinyje antrą kartą vykusioje daug gerų emocijų sukėlusioje agurkų augintojų baidarininkų regatoje su „žaliaisiais prieskoniais“ sėkmė lydėjo truskaviškių porą – Airą Druktienytę ir Nerijų Aleknavičių, kurie tik per plauką po pakartotinio plaukimo aplenkė šeimyninį Andriaus ir Joanos Valevičių duetą.

Vakare parko estradoje juoko bangas kėlė koncerte „Žalioj stotelėje“ skambėję rajono seniūnijų mėgėjų meno kolektyvų teatralizuoti muzikiniai sveikinimai.

Šventę vainikavo ansamblis „Jonis“ ir muzikinė grupė „Tabasco“.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.