Sportas – sveikata. Tuo neleidžia suabejoti Kėdainių krašto senjorai.

Nors įvairios teorijos skelbia apie brandaus amžiaus asmenų fizinio aktyvumo mažėjimą dėl įvairių fiziologinių, psichologinių, socialinių ir aplinkos veiksnių, senjorai Kėdainiuose renkasi aktyvų gyvenimo būdą ir laisvalaikį. Plėtoti pagyvenusių žmonių fizinį aktyvumą padeda Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto įgyvendinamos programos ir projektai, kuriuose numatytas ir senjorams pritaikytas veiklas remia Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas ir Kėdainių rajono savivaldybė.

2016–2017 mokslo metų laikotarpį Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto bendruomenė gali drąsiai įvardinti kaip fizinio aktyvumo formų ir įvairovės skatinimo metus. Prie jau tradicinių užsiėmimų, tokių kaip šiaurietiškasis ėjimas, vedamų Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistų, teniso ir įprastinių mankštos pratybų prisidėjo tokios sportinių užsiėmimų rūšys kaip joga salėje ir vandenyje, judesio meno pamokos su šokio elementais, susitikimai su kineziterapijos specialistais.

Kai kurie renginiai persikėlė iš uždarų patalpų į pajūrio smėlį ir piliakalnius. Jau tradicija tampa rudeninė sveikos gyvensenos išvyka – savaitgalio stovykla prie jūros, kur senjorams pristatomos įdomesnės fizinio aktyvumo formos ir kuriama komandinio darbo atmosfera. Rytinė mankšta ant jūros kranto dalyviams įkvepia pozityvumo ir noro palaikyti gerą formą ir sveikatą visus metus.

Baigiamas įgyvendinti Kėdainių TAU projektas „Fizinio aktyvumo galimybių įvairovės didinimas 50+“ suteikė galimybę susitikti su bendraminčiais ir bendraamžiais iš kitų miestų. Aktyviausiai kvietimą bendrauti ir bendradarbiauti palaikė Marijampolės ir Palangos trečiojo amžiaus universiteto studentai ir vadovai. Dalyviai susitiko ir išbandė jėgas sportinėse varžytuvėse, mini olimpiadoje, kur netrūko teigiamų emocijų ir geros nuotaikos. Be tiesioginės naudos sveikatai, visos organizuotos veiklos neabejotinai skatina socialinę sąveiką, gerina bendravimą, mažina socialinę izoliaciją senatvėje, gerina sutelktumo jausmą bendruomenėje.

Šį rudenį Kėdainių trečiojo amžiaus universitetas vėl ruošiasi naujiems mokslo metams ir laukia klausytojų Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre, kur bus tęsiamos jau pradėtos veiklos ir įgyvendinamos naujos iniciatyvos, skirtos senjorams.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.