Rajone vyksta naują trejų metų kadenciją dirbsiančių seniūnaičių rinkimai.

seniunaiciai_4108Ne visur šis procesas sekasi sklandžiai – kai kurių seniūnaitijų vadovų iš pirmo karto išrinkti nepavyko, tad netrukus procedūrą teks kartoti.
Seniūnaitijose, kuriose gyvena iki 500 žmonių, seniūnaičiai renkami susirinkimuose, o ten, kur kraštiečių daugiau, rengiamos specialios apklausos.

Paobelyje – nė vieno norinčio
Pasak Pelėdnagių seniūno Valentino Tamulio, gyventojai seniūnaičių instituciją vertina abejingai – iš septynių seniūnaitijų net keturiose rinkimus teks rengti pakartotinai.
Iš pirmo karto seniūnaičiai išrinkti tik Nociūnuose (pareigybė patikėta veikliajai Vaidai Jakuitienei), Beinaičiuose (Gintarui Urbonui) ir Pelėdnagiuose.
Pastarojoje gyvenvietėje seniūnaitis rinktas iš dviejų kandidatūrų. Daugiau balsų atiduota Alvynai Vyšniauskienei.
Labūnavos, Medėkšių ir Saviečių gyventojai pavėlavo tinkamai pristatyti seniūnaičių kandidatūras, o Paobelyje išvis neatsirado norinčiųjų juo būti.
,,Šių keturių seniūnaitijų seniūnaičių pakartotinių rinkimų grafikai jau sudaryti. Bandysime antrą kartą“, – sakė V. Tamulis.
Vienareikšmiškai vertinti seniūnaičių pareigybę V. Tamulis nesiryžo: ,,Daug kas priklauso nuo žmogaus iniciatyvumo ir sugebėjimų.“
Kai kurie kadenciją baigiantys seniūnaičiai buvo puikūs V. Tamulio pagalbininkai, kiti nedarė nieko, o treti net trukdė, sąmoningai prisigalvodami neįmanomų įgyvendinti užduočių.
,,Malonu buvo bendradarbiauti su Beinaičių seniūnaite Rita Lankeliene, pelėdnagiške Alvyna Vyšniauskiene. Jos organizuodavo talkas, tvarkė aplinką, telkė gyventojus kitokiems geriems darbams“, – sakė V. Tamulis.

Pelėdnagių kaimo seniūnaitį rinko ir naujasis rajono meras Saulius Grinkevičius su žmona Aldona.

Pelėdnagių kaimo seniūnaitį rinko ir naujasis rajono meras Saulius Grinkevičius su žmona Aldona.

,,Užduotys – skirtingos“
Rinkti Pelėdnagių seniūnaitį su žmona Aldona atvykęs naujasis rajono meras Saulius Grinkevičius sakė manąs, kad ši pareigybė kaimuose reikalinga.
„Kai kurie įsitikinę, kad seniūnaičiai dubliuoja bendruomenių pirmininkų veiklą, tačiau iš tikrųjų jų užduotys – kiek skirtingos.
Bendruomenių pirmininkai turėtų vienyti ir burti gyventojus gerų darbų ir projektų įgyvendinimui, o seniūnaičiai – padėti ir patarti seniūnui.
Matyt, reikia daugiau laiko, kad tokia samprata sutvirtėtų, taptų įprasta ir savaime suvokiama“, – sakė S. Grinkevičius.

Grafikai – internete
Seniūnaičiai jau renkami Gudžiūnų, Surviliškio, Vilainių seniūnijose. Paaiškėjo grafikai, kaip ši procedūra bus atliekama Kėdainiuose ir Krakėse.
Kėdainių rajono suskirstymą į seniūnaitijas, jų seniūnaičių rinkimų grafikus ir organizavimo tvarką galime rasti ,,Kėdainių mugės“ internetinės svetainės www.muge.eu skyrelyje „Rajono įstaigų informacija“.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.