Kai tik žiemą spusteli šaltukas, kėdainiečiai pradeda dairytis žiemiškųjų pramogų. Viena tokių – čiuožinėjimas ant ledo. 

Agnė, Aistė ir Laura nepraleidžia progos saugiai pačiuožinėti senamiestyje įrengtoje čiuožykloje.

Agnė, Aistė ir Laura nepraleidžia progos saugiai pačiuožinėti senamiestyje įrengtoje čiuožykloje.

Šiomis dienomis jau baigiamas auginti ledas senamiestyje Didžiosios Rinkos aikštėje. Tuo pasirūpino rajono savivaldybės ir seniūnijos specialistai. Ledo liejimo darbus savanoriškai atliko Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Pramonės ugniagesių komanda ir Kėdainių ledo ritulio klubo vadovas Valentinas Gvergždys.
V. Gvergždys jau ne pirmą kartą padedamas ugniagesių augino ledą. Ledą patyręs ritulininkas augina labai atsakingai, nori, kad jis būtų kuo lygesnis ir tvirtesnis.
Savivaldybės Sporto ir turizmo skyriaus vedėjo Gedimino Misiaus teigimu, ledas Didžiojoje Rinkoje kėdainiečių nuolat laukiamas, kai tik pradeda spausti šalčiai. „Kėdainiečiai turi aktyvių žmonių, kuriems patinka čiuožinėjimas. Labai sunku prisitaikyti prie orų, nes jie pastaraisiais metais būna gana permainingi. Ačiū mūsų bičiuliams ir talkininkams, kurie vis randa laiko, kai tik užsimename apie norą įrengti čiuožyklą. Šįkart čiuožykla tradiciškai įrengta Didžiojoje Rinkoje. Ji užima didesnę pusę aikštės. Valentinas Gvergžys, padedamas ugniagesių, ledą augina vos tik turi laisvo laiko. Manau, kad žiema dar neskubės trauktis ir leis pasimėgauti ledu“, – sakė G. Misius.
Tačiau ne visi kėdainiečiai kantriai laukė, kol saugus ledas atsiras senamiestyje. Drąsesni suskubo į parką ir nusivalę ledą ant tvenkinio pradėjo čiuožinėjimo sezoną.
Pasak Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Virginijaus Stogevičiaus, nors oficialios taisyklės ir neleidžia rengti čiuožyklas ant gilesnių negu vieno metro vandens telkinių, nereikėtų pamiršti sveiko proto. „Svarbiausia, kad žmonės neliptų ant per plono ledo. Mes rekomenduojame ledą pradėti bandyti, kai jo storis pasiekia bent 12 centimetrų. Dabar pavojaus mes nematome, nes ledo storis miesto parko tvenkinyje siekia 20 centimentrų. Svarbiausia – neprarasti budrumo ir saugotis“, – sakė V. Stogevičius.
Kėdainių rajono savivaldybės taryba 2013 metais yra patvirtinusi Saugaus elgesio ant ledo taisykles.

Saugaus elgesio ant ledo taisyklės:
Asmenys ant ledo turi elgtis taip, kad nesukeltų pavojaus sau ir kitiems asmenims.
Ant užšalusių vandens telkinių draudžiama:

  • važiuoti motorizuotomis transporto priemonėmis, išskyrus organizuojant renginius, sporto treniruotes ir varžybas (turint išduotą leidimą organizuoti);
  • lipti, vaikščioti, čiuožinėti, žvejoti, jei ledo storis mažesnis nei 7 cm, taip pat, kai ledas turi sniego priemaišų, nėra skaidrus, atlydžio metu;
  • žmonių grupei eiti, čiuožti ant užšalusių vandens telkinių ledo, jei ledo storis mažesnis nei 15 cm, o atstumas tarp žmonių 5−6 m;
  • vienam eiti ant ledo tamsiu paros metu;
  • palikti vaikus iki 12 metų ant ledo be suaugusiųjų priežiūros;
  • gręžti daug ekečių arti viena kitos ir būriuotis vienoje vietoje, kai ledas plonesnis kaip 30 cm;
  • lipti ant ledo, neturint priemonių, kurios padėtų išlipti ant ledo įlūžus.

Draudžiama rengti čiuožyklas ant gilesnių negu vieno metro vandens telkinių.
Čiuožyklą eksploatuojanti ar renginius ant užšalusių vandens telkinių organizuojanti organizacija privalo užtikrinti žmonių saugumą. Jei ledo storis ar jo struktūra kelia pavojų žmogaus gyvybei, čiuožyklos eksploatacija ar ant ledo organizuojami renginiai turi būti sustabdyti.
Asmenys, pažeidę šias Taisykles, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

Panašios naujienos