Kiekvienais metais Švietimo mainų paramos fondas apdovanoja tiek peda­gogus, tiek mokyklas, aktyviausiai įgyvendinančius Europos Komisijos inicijuotos programos „eTwinning“ projektus, kurie pasiekė tam tikrą kokybės standartą mūsų šalyje. Šiais metais Nacionaliniam kokybės ženkleliui gauti buvo pateikta virš 250 paraiškų iš visos Lietuvos. Buvo suteikta net 201 Nacionalinis kokybės ženklelis 128 mokytojams už kokybišką projektų įgyvendinimą.

Man, kaip projekto „Lietuviais norime ir būt“ kūrėjai ir koordinatorei, ne tik skirtas Nacionalinis kokybės ženklelis, taipogi pavyko pelnyti dar vieną svarų apdovanojimą mokyklai. Kėdainių „Ryto“ progimnazija pripažinta „GERIAUSIA LIETUVOS „eTWINNING“ MOKYKLA 2018“ 3–11 metų amžiaus vaikų kategorijoje.

Spalio mėnesį aštuoniems Lietuvos pedagogams, kurie pelnė „Geriausios Lietuvos „eTwinning“ mokyklos“ apdovanojimą, buvo suteikta galimybė tobulinti profesines kompetencijas baigiamojoje programos „eTwinning“ konferencijoje Lenkijoje, kurioje dalyvavo beveik 600 dalyvių iš 43 šalių. Į konferenciją Lenkijoje vyko ir Lietuvą atstovavo net dvi pedagogės iš Kėdainių: tai aš, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos pailgintos darbo dienos grupės auklėtoja Rasa Juknevičienė, ir Kėdainių specialiosios mokyklos mokytoja Ingrida Jurevičienė.

Praktinėje konferencijoje „eTwinning ir mūsų paveldas: kur praeitis susitinka ateitį“ („eTwinning and our heritage: where the past meets the future“) susipažinau su dalyviais iš kitų šalių, tai puiki galimybė bendrauti „gyvąja“ anglų kalba, išbandžiau naudingus ir interaktyvius IKT įrankius, kuriuos galima naudoti tiek projektų veikloje, tiek pamokų metu, turėjau galimybę dalyvauti skirtingose darbo grupėse, užsiėmimuose naudingai ir įdomiai praleidau laiką, nes juos vedė patyrę mokytojai bei instruktoriai įvairiomis temomis, pasisėmiau naujų idėjų iš kitų praktikų.

Kelionė į Varšuvą ir dalyvavimas „eTwinning“ konferencijoje man buvo neįkainojama patirtis bei mano dviejų metų darbo įvertinimas. Norėčiau paraginti rajono pedagogus kuo aktyviau dalyvauti „eTwinning“ veikloje, nes tai puiki galimybė ne tik bendradarbiauti su užsienio kolegomis, bet ir pažinti Europą bei jos žmones. Dalyvavimas „eTwinning“ veikloje – tai puiki galimybė tobulinti profesines kompetencijas seminaruose užsienyje bei dirbti su savo mokiniais šiuolaikiškai.

Rasa Juknevičienė,
Kėdainių „Ryto“ progimnazija

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.