Kasmet skelbiamuose „Veido“ žurnalo Lietuvos savivaldybių reitinguose – nežymus kėdainiečių smuktelėjimas žemyn. Taip šešiasdešimties šalies savivaldybių šiais metais Kėdainių rajonas užima 17 vietą. 

Tarp šešiasdešimties šalies savivaldybių šiais metais Kėdainių rajonas užima 17 vietą.

Tarp šešiasdešimties šalies savivaldybių šiais metais Kėdainių rajonas užima 17 vietą.

Praėjusiais metais rajonui buvo skirta 16 – oji vieta.

Aplenkė ne tik didmiesčiai
Visos šalies savivaldybės buvo vertinamos remiantis 25 parametrais, pagal kuriuos vertinta vietos žmonių gyvenimo kokybė – socialinė sfera, gyventojų skaičiaus kaita, savivaldybės finansinė padėtis, naujos infrastruktūros kūrimas, kriminogeninė padėtis, gydytojų, bibliotekų skaičius ir kt. Viską susumavus, paaiškėjo, kad pirmosios vietos atiteko, taigi, ir geriausiais miestais gyventi Lietuvoje pripažinti Vilnius, Neringa ir Kaunas. Šiuose miestuose, priešingai nei likusioje šalies dalyje, gyventojų skaičius ne mažėjo, bet augo.
Remiantis reitingo duomenimis, Kėdainius aplenkė ne tik didžiųjų miestų savivaldybės – prieš mus aukščiau lentelėje yra Mažeikių, Elektrėnų, Palangos, Trakų, Kretingos savivaldybės.

Nagrinėjo socialinę sritį
Statistiniai duomenys rodo, kad pastaraisiais metais rajone gyveno beveik 52 tūkst. gyventojų, tačiau per metus jų sumažėjo 11,8 proc. Apskaičiuota, kad rajone vidutinis darbo užmokestis siekia 1739 litus. Didžiausias vidutinis atlygis yra Neringoje, siekiantis 2926 litus. Rajone yra 7,5 proc. bedarbių tarp darbingo amžiaus gyventojų. Gana aukštas, palyginus su kitais rajonais, skaičius vaikų, gaunančių nemokamą maitinimą – 1 tūkst. mokinių tenka 311,6 vaikų. Įtrauktas ir pensininkų skaičius – iš tūkstančio gyventojų pensininkai sudaro 243 gyventojus. 80,6 – tiek vienam tūkstančiui gyventojų tenka socialinių pašalpų gavėjų.

Parama ir skolos
Analizuota ir finansinė būklė – rajone veikia 1065 įmonės, vienam gyventojui tenka 8605 litų tiesioginių užsienio investicijų. Tačiau šalyje yra rajonų, kur užsienio investicijos vienam gyventojui per metus nesiekia nė šimto litų – pvz., Kalvarijoje jos siekia 16 litų, Rietave – 22, Lazdijuose – 38 litus. Europos Sąjungos paramos vienam Kėdainių rajono gyventojui per metus apskaičiuota 1347 litai.
Į reitingą įtraukta ir savivaldybės skola – šiais, 2013, metais ji Kėdainiuose siekė 14 mln. 600 tūkst. litų.

Aukštos pozicijos pagal gydytojus ir bibliotekų punktus
Apžvelgta ir per pastaruosius metus tobulintina infrastruktūra: statistikos duomenimis, per metus rajone buvo pastatyta 20 namų, renovuota maždaug pusė mokyklų, asfaltuota 9,1 proc. vietinių kelių.
Trumpai apžvelgta gydymo paslaugų ir kriminalinė aplinka – nusikalstamumas 100 tūkst. gyventojų yra 1507,8. Bendras sergamumas 100 tūkst. gyventojų siekia 4904,3 – palyginus su kitais rajonais, jis gana aukštas. Vis dėlto, 10 tūkst. gyventojų tenkantis aktyvių gydytojų skaičius taip pat vienas aukščiausių – 22, kai tuo tarpu mažiausiai – tik 6 – turi Alytaus rajonas. Aktyvių odontologų Kėdainiuose – 8,3, o slaugytojų – 71. Taip pat rajonas užima vieną aukščiausių pozicijų pagal veikiančių bibliotekų punktų skaičių – šiuo metu rajone jų yra 39.
Per metus iš Kėdainių miesto ir rajono į kitus šalies ar užsienio miestus oficialiai išvyko 1,3 proc. gyventojų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.