Skaitytojus pasiekė devintoji ir, pasak autoriaus Algio Augustaičio, paskutinė knyga apie skaudžią, karų ir tremties ženklais pažymėtą Augustaičių giminės praeitį.

„Tamošynės vaikų“ autorius Algis Augustaitis noriai bendravo su bičiuliais, atėjusiais į jo naujausios knygos pristatymą.

„Tamošynės vaikų“ autorius Algis Augustaitis noriai bendravo su bičiuliais, atėjusiais į jo naujausios knygos pristatymą.

„Tamošynės vaikai“ savotiškas Aleliuja mūsų šeimos rašymams. Šia knyga aš apibendrinau prisiminimus ir bemaž šimtmečio giminės istoriją. Rašiau ne vienas – kai kurias knygas rašė mano tėtis Juozas ir dėdė“, – pristatydamas knygą sakė jos autorius.
A. Augustaitis neslepia, jog rašė ne tik tam, kad rašytų, jis turėjo ką papasakoti ir norėjo būti išgirstas. „Savo paskutinėje knygoje iškeliu labai daug klausimų. Kodėl mus „mylėjo“ sovietai, kad vaikus ištrėmė? Kodėl senelis išėjo į durtuvų karą už „tėvelį carą“? Kausimas KODĖL? man kyla labai dažnai. Ne visada randu į jį atsakymą. Net rašydamas knygą neturėjau minčių rasti atsakymus į visus klausimus. Tegul patys skaitytojai pagalvoja ir paieško savų atsakymų į tai, kas, manau, rūpi ne tik man“, – sakė A. Augustaitis. Jis teigia, kad labai norėtų, jog knygos skaitytojai teisingai suprastų, ką autorius norėjo pasakyti.
„Rašiau apie giminę. Kai ką prisiminiau pats, kai ką teko aprašyti iš artimųjų prisiminimų. Ypač šiltai išgyvenau pokalbius su močiute, kuri man vis pasakodavo apie senelį. Mano močiutė man – pats artimiausias ir šviesiausias žmogus. Bene sunkiausia buvo rašyti apie save. Tačiau spręsti palieku skaitytojui“, – sakė „Tamošynės vaikų“ autorius.
Pasak A. Augustaičio, parašęs knygų serijos apibendrinimą, jis jaučia tarsi padėjęs tašką ir išsilaisvinęs prieš tremtinius, tėvus, save.
Kodėl Tamošynė? „Tamošynė, Augustaitynė, Antanaitynė – taip Zanavykijoje vadinamos sodybos, pagal jose gyvenusių žmonių pavardes. Kodėl Tamošyne vadinta Augustaičių sodyba žino tik to krašto gyventojai, o skaitytojams tereikia žinoti, jog ten gyveno Augustaičiai.
Naująją knygą padėjusi pristatyti Kėdainių daugiakultūrio centro administratorė istorikė Audronė Pečiulytė sakė, jog šis kūrinys daug brandesnis ir labiau išnešiotas negu ankstesni: „Skaičiau knygą su malonumu ir žavėjausi autoriaus mintimis.“
„Tamošynės vaikus“, iliustruotus autoriaus tapybos darbais, 200 egzempliorių tiražu išleido „Spaudvita“. Šią prisiminimų knygą galima įsigyti Kėdainių daugiakultūriame centre.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.