„Žinokite viena, šioje salėje nėra nė vieno žmogaus, kuris pritartų Zabieliškyje esančio sąvartyno plėtrai. O jeigu kas nors jums sako, kad yra kitaip, reiškia – jie meluoja“, – Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu susirūpinusiems kraštiečiams pabrėžė rajono meras Saulius Grinkevičius, pridurdamas, kad sąvartyno plėtrą galima sustabdyti tik laikantis įstatymų ir visiems vieningai dirbant.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pabrėžė, kad Zabieliškio sąvartyno plėtros problemą galima išspręsti tik laikantis įstatymų ir visiems vieningai dirbant.

„Aš, kaip rajono meras, noriu paprašyti tiek bendruomenės, tiek politikų vienybės sprendžiant šį mums visiems skaudų klausimą. Tik dirbdami kartu galime pasiekti teigiamų rezultatų. Manęs kai kurie žmonės klausia: „Mere, kodėl nevetuoji sąvartyno plėtros?“ Taigi visiems galiu atsakingai pareikšti, kad kai tik turėsime ką vetuoti, aš ir visi Tarybos nariai, neabejoju, būtinai tai padarys“, – teigė Kėdainių rajono meras.

Pasak jo, kaip tik šiuo metu viešoji įstaiga „Kauno regiono atliekų tvarkymo centras“ (Kauno RATC), siekiantis plėsti Zabieliškio sąvartyną, rengia poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programą, kurią būtent rajono taryba ir galės vetuoti.

„Nors skleidžiama pati įvairiausia informacija, tačiau mes privalome eiti teisiniu keliu, vadovautis įstatymais. Taigi, kai tik bus gauta Kauno regiono atliekų tvarkymo centro parengta programa, tuomet per 20 darbo dienų mes galėsime priimti sprendimą. Jeigu reikės, šiam klausimui spręsti bus sušauktas ir neeilinis Tarybos posėdis“, – akcentavo S. Grinkevičius.

Pagal rezoliucijas rengiami projektai

Paskutiniame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo plačiai aptartas Zabieliškio sąvartyno plėtros sustabdymo klausimas, kuriame dalyvavo Medekšių kaimo bendruomenės atstovai.

„Medekšių kaimo asociacija balandžio 3 d. kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę su prašymu Tarybos posėdyje apsvarstyti jų rezoliucijos tris punktus. Rezoliucijos esmė – Medekšių kaimo bendruomenė prašo panaikinti statybos leidimą, išduotą dėl Zabieliškio sąvartyno plėtros. Taip pat panaikinti Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimą, kuris susijęs su rinkliavos dydžio nustatymu, ir sustabdyti Zabieliškio sąvartyno plėtrą. Tarybos nariai vienbalsiai nusprendė – pavesti savivaldybės administracijai rengti sprendimų projektus pagal šias tris rezoliucijas“, – teigė rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis.

Kėdainių rajono mero teigimu, minėti sprendimų projektai Tarybai svarstyti bus pateikti itin skubiai – jau gegužės mėnesio Tarybos posėdyje. Tačiau S. Grinkevičius, suprantantis kraštiečių nerimą, pabrėžė, kad savivaldybės Tarybai gali tekti imtis ir kraštutinės priemonės – veto teisės, galinčios užkirsti kelią sąvartyno plėtrai. Tiesa, rajono meras pridūrė, kad net visiems tarybos nariams vetavus plėtrą, niekas negali garantuoti, kad sąvartynas nebus plečiamas.

Aplinkos ministras – be galių?

Tuo tarpu Kėdainiuose praėjusią savaitę lankęsis aplinkos ministras Kęstutis Navickas susirūpinusiems rajono gyventojams optimistinio scenarijaus ne tik kad nepažadėjo, bet ir leido suprasti, kad nei aplinkos ministerija, nei tuo labiau viena Kėdainių rajono savivaldybė šios problemos nepajėgi išspręsti.

Ministro teigimu, Zabieliškio sąvartyno plėtros projektas gali būti stabdomas tik tuo atveju, jei tam pritartų visos Kauno RATC dalininkės – Jonavos, Kaišiadorių, Raseinių, Kėdainių, Kauno rajonų bei Kauno miesto – savivaldybės. Bet sprendžiant šį klausimą didžiausią įtaką turi Kauno miesto savivaldybė, savo rankose turinti net keturis balsus.
„Supraskite, šiandien visi teisiniai svertai yra Kauno regiono atliekų tvarkymo centro, administruojančio regioninį Zabieliškio sąvartyną, rankose. Nereikia užmiršti ir to, kas yra šios viešosios įstaigos dalininkai. Tai Jonavos, Kaišiadorių, Raseinių, Kėdainių, Kauno rajonų bei Kauno miesto savivaldybės. O pastaroji – Kauno miesto – savivaldybė turi daugiausiai, viso keturis, balsus, kai tuo tarpu Kėdainių rajonas teturi vieną balsą“, – teigė aplinkos ministras.

K. Navickas taip pat užsiminė, kad jei Zabieliškio sąvartynas bus plečiamas, arčiausiai jo gyvenantys žmonės turi visą teisę reikalauti kompensacijų.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.