„Dažniau girdime pažadus kažką padaryti, tačiau konkrečių darbų pasitaiko retokai. Šie ryžtingi keturi vyrai nutarė ne žodžiais, bet darbais prisijungti prie pagalbos kitiems. Linkiu, kad šis šaunus ketvertas taptų pavyzdžiu kitiems, vis dar nesiryžtantiems tapti savanoriais ugniagesiais“, – sveikindamas pirmuosius oficialiai prisiekusius savanorius ugniagesius sakė rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Savanoriais ugniagesiais tapęs pilietiškas ketvertas yra viešosios įstaigos priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenės „Vilties švyturys“ nariai.

Savanoriais ugniagesiais tapęs pilietiškas ketvertas yra viešosios įstaigos priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenės „Vilties švyturys“ nariai.

Pirmieji savanorių ugniagesių pažymėjimai įteikti kalnaberžiškiams Albertui Lučunui, Donatui Lučunui, Elijui Urbiečiui ir Jauniui Sagatavičiui. Pilietiškas ketvertas yra viešosios įstaigos, priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenės „Vilties švyturys“, nariai.

Patys atsako už bendruomenės saugumą
„Esame psichologų, socialinių darbuotojų komanda, gesinanti gaisrus žmonių dvasiose, tad nutarėme, kad galėtume prisidėti ir apčiuopiama pagalba kitiems. Kadangi jau yra tekę padėti kovoti su ugnimi, tai jos visai nebijome. Kolektyvas noriai palaikė mintį tapti savanoriais ugniagesiais. Drauge išklausėme kursus, dalyvavome ir tramdant gaisrą, ir mokymuose. Žinome, kad teks daug treniruotis, kol įgysime reikiamų įgūdžių. Manau, kad kiekviena bendruomenė turėtų turėti savų savanorių ugniagesių, tada gyventi būtų daug saugiau“, – sakė kolegas į savanorių ugniagesių veiklą įtraukęs Albertas Lučunas.

Pirmiesiems savanoriams savivaldybės administracijos direktorius  O. Kačiulis įteikė mero pasirašytas padėkas.

Pirmiesiems savanoriams savivaldybės administracijos direktorius
O. Kačiulis įteikė mero pasirašytas padėkas.

Žadančių padėti netrūksta
Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Andrius Miliauskas sveikindamas pirmąjį savanorių ketvertuką pasidžiaugė, kad pagaliau pirmieji vyrai ryžosi tapti tikrais savanorių ugniagesių nariais. „Nuo šių metų sausio 1-osios įsigaliojo Priešgaisrinės saugos įstatymo pataisos, įteisinančios savanorišką ugniagesių veiklą. Dabar vienas iš pagrindinių tikslų yra savanoriškos ugniagesių struktūros sukūrimas. Turime keletą vyrų, kurie sakė mums padėsią, jei reikės, tačiau tikrais savanoriais ugniagesiais delsia tapti. Galbūt šių vyrų ryžtas įkvėps dvejojančiuosius. Mes bandome sakyti, kad bendruomenių saugumas nemaža dalimi priklauso nuo pačių, tad kuo pilietiškesni būsime, tuo saugiau gyvensime“, – sakė A. Miliauskas.

Problemos rajono pakraščiuose
Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Sergejus Muchinas sakė ieškosiąs galimybių kalnaberžiškius savanorius aprūpinti specializuota ugniagesių mašina: „Savanorių pagalba ypač praverčia pirmomis gaisro minutėmis. Būtų gerai, kad visuose atokiuose kaimuose mes turėtume po savanorių komandą. Kalnaberžiškiams stengsimės rasti mašiną, kad jie turėtų kuo gesinti gaisrus, jei nelaimės įvyktų. Problematiškais matome rajono pakraščius, kurie toliausiai nutolę nuo centro ir ne taip operatyviai sulaukia profesionalių ugniagesių pagalbos. Manau, kad pamažu tarp kraštiečių populiarės savanorystė ir dar po metų mes kalbėsime ne apie keturis, bet bent keliolika savanorių ugniagesių.“

Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Andrius Miliauskas savanoriams ugniagesiams įteikė pažymėjimus ir specialius ženklus.

Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Andrius Miliauskas savanoriams ugniagesiams įteikė pažymėjimus ir specialius ženklus.

Savanorystė – dviejų lygių
Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir savivaldybių ugniagesiai yra skirtingose pozicijose. Savivaldybių priešgaisrinių tarnybų padėtis dėl besitęsiančio nepakankamo finansavimo ir kitų problemų yra sudėtinga.
Savanoriai ugniagesiai yra dviejų lygių – dalyvaujantys gesinant gaisrus ir dalyvaujantys šviečiamojoje profilaktinėje veikloje. Savanoriais, dalyvaujančiais gesinant gaisrus, gali tapti 18−65 metų piliečiai, jie turi atitikti tam tikrus sveikatos ir bendrojo fizinio pasirengimo reikalavimus. Taip pat turi būti numatytas savanorių mokymas ir kvalifikacijos tobulinimas, mokymo programos, pinigų kontrolės mechanizmas, tipinių funkcijų vykdymo tvarka, patvirtintas savanorių pažymėjimas ir ženklas bei apmokėjimas už laiką, praleistą mokymosi metu, ir darbą incidentuose. Su savanoriais ugniagesiais sudaromos savanoriškos veiklos sutartys.
Norint tapti savanoriu ugniagesiu, dalyvaujančiu gesinant gaisrus, reikia pateikti prašymą savivaldybės ugniagesių tarnybai, pasitikrinti sveikatą ir bendrąjį fizinį pasirengimą, tada rengiami mokymai, reikia išlaikyti egzaminą ir suteikiama teisė tapti savanoriu ugniagesiu. Sutartis savanoriškai veiklai pasirašoma 4 metams.