MAKETAS22

Padidinę savivaldybės skiriamas lėšas policijos materialinės bazės stiprinimui bei programų ir projektų įgyvendinimui, galime tikėtis didesnio aktyvumo ir paramos iš pareigūnų bei saugesnės aplinkos. Policijos darbo sėkmę lemia ir vietos valdžios supratimas bei palaikymas.

2014Saulius_grinkeviciusNet iki 69 procentų išaugęs pasitikėjimas policija ir teigiamas visuomenės požiūris į pareigūnų darbą yra vienas iš svarbiausių policijos veiklos vertinimo kriterijų.
Tai parodo, kokią didelę pažangą padarė policija, tačiau kai kurios problemos išliko dar nuo sunkmečio pradžios. Pareigų atlikimui policijai trūksta naujų automobilių, kuro, kitų darbo priemonių, valstybės finansavimo atlyginimams, o ypač trūksta pačių pareigūnų, dirbančių teisėtvarkos ir teisėsaugos srityje. Atokiuose rajono miesteliuose reikia ir dieną, ir naktį dirbančių apylinkės inspektorių, kurie užkirstų kelią nusikalstamumui.
Savivaldybė gali padidinti krašto žmonių saugumą skirdama didesnį finansavimą rajono komisariatui. Pastaruoju metu visiškai susidėvėję yra net 6 policijos komisariato automobiliai. Kažkada rajone kasmet buvo skiriama beveik 180 000 litų materialinei policijos komisariato bazei pagerinti ir užtikrinti kokybišką veiklą. Kelerius pastaruosius metus finansavimas labai sumenko – praėjusiais metais buvo skirta tik vos per 30 000 litų.
Pareigūnai pastebi, kad nusikalstamų veikų padaugėja tamsiuoju paros metu, tad labai svarbu ilginti Kėdainių miesto ir kaimų gatvių apšvietimo laiką. Tai sumažintų nusikaltimų skaičių, leistų žmonėms saugiau jaustis ir laisviau judėti. Taip pat būtina galingomis lempomis apšviesti pėsčiųjų perėjas, kad pėsčiuosius tamsoje, o ypač sningant ir lyjant, gerai matytų vairuotojai.
Mano požiūriu, didesnį dėmesį turėtume skirti ir narkotinių medžiagų vartojimo tarp paauglių situacijos analizei bei jos prevencijai. Bendra Lietuvos statistika visai nedžiugina. Kėdainiai nėra išimtis – reikia pripažinti, jog grėsmių dėl svaigalų kyla ir mūsų rajone.
Manau, kad policijai ir jos prevencinių programų įgyvendinimui savivaldybė turi ne mažinti, o tik didinti skiriamas lėšas. Saugi krašto ir jos žmonių ateitis, pirmiausia, yra vienas pagrindinių savivaldybės rūpesčių.

Kandidatas į rajono merus
Saulius Grinkevičius

Užs. Nr. 16

Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politinės kampanijos sąskaitos.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.