Praėjusį šeštadienį Beinaičiuose startavo pirmą kartą organizuotas turistinis ralis, skirtas paminėti Lietuvos valstybės šimtmetį bei susipažinti su Pelėdnagių seniūnijos kultūrinėmis, lankytinomis vietovėmis. Nuotaikingų orientacinių varžybų metu, dalyviai (daugiausiai šeimos bei draugų kompanijos) turėjo progą susipažinti su automobilių ralio varžybų formatu bei sudalyvauti įvairiose sportinėse rungtyse.

Vilniečių šeima į sostinę išsivežė tik pačius geriausius įspūdžius bei patikino, kad į Kėdainių kraštą sugrįš dar ne kartą.

Ir organizatoriai, ir dalyviai džiaugėsi puikiai pavykusiu renginiu, kuriame savo jėgas išbandė devyni ekipažai ne tik iš Kėdainių, bet ir iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos atvykę dalyviai. Suskaičiuota, kad kiekvienas ekipažas ralio metu įveikė daugiau nei šimtą kilometrų.

„Pirmas blynas tikrai neprisvilo – sakė Pelėdnagių seniūnijos seniūnas Edvinas Pagirskas, buvęs bene pagrindinis šio ralio iniciatorius. – Labai ačiū visoms bendruomenėms, seniūnaičiams, kurie dirbo, stengėsi, ir, kartu su Kauno technikos kolegijos studentais „KTK Racing Division“ padarė fantastišką renginį. Džiugu, kad renginys suvienijo žmones, todėl tikiu, kad jis taps tradiciniu.“

Laimėjo ir patriotiškiausio ekipažo nominaciją

Susumavus visų užduočių atlikimo rezultatus paaiškėjo, kad ralio nugalėtojais tapo jauni kėdainiečiai, pasivadinę „Adomavičiaus ekipažas“. Jaunuoliai taip pat gavo nominaciją „Už patriotiškumą“, mat šis ekipažas buvo pasipuošęs trispalviais motyvais bei į finišo vietą atsivežė netgi ąžuolo lapų vainiką.

„Diena pralėkė labai smagiai, maloniai nustebino tai, kad bendruomenės buvo stipriai pasiruošusios. Puikus renginys, vertinam tik teigiamai“, – šypsojosi pirmąją vietą laimėję jaunuoliai. Sužinoję, kad bus įteikiama ir patriotiškiausio ekipažo nominacija, ekipažo nariai teigė susisiekę su savo draugais ir prašę, kad šie atvežtų jiems kuo daugiau su Lietuva susijusios atributikos.

Renginio organizatoriai (iš kairės): Povilas Bonkevičius, Daiva Makutienė bei seniūnas Edvinas Pagirskas (dešinėje) kartu su rajono mero pavaduotoja Olga Urboniene.

Antri liko Nociūnų bendruomenės komanda, treti – dalyviai, atvykę net iš Klaipėdos. Pirmųjų trijų vietų laimėtojai gavo atminimo taures, tačiau dovanų gavo visi ralyje dalyvavę ekipažai. Po finišo, dalyviai bei svečiai dalyvavo Beinaičių kaimo šventėje.

Į Kėdainių rajoną dar sugrįš

Ralyje dalyvauti pasiryžo ir jauna šeima iš Vilniaus. „Atvykti paskatino sportinis interesas, – šyptelėjo mama Laura. – Vyras dalyvauja mėgėjų ralio varžybose, tad pasiūlė šeimai sudalyvauti ir čia. Įspūdžiai tikrai geri, džiaugiamės, kad čia atvykome ir turiningai praleidome visą dieną. Labai patiko Pelėdnagiai, tad žadame ten dar sugrįžti ir apžiūrėti tą visą šimtą pelėdų! Be abejo, patiko ir kitos aplankytos vietos. Mūsų komanda buvo pati jauniausia, tad prie komandos rezultatų didžiąja dalimi prisidėjo būtent berniukai. Mes ir atvažiavome ne laimėti, o kartu pabūti ir visiems kartu sudalyvauti nuotaikingose varžybose.“

Motosporto renginių dar bus

Pasibaigus raliui, Kauno technikos kolegijos (KTK) studentai „KTK Racing division“, kartu su bendruomenėmis organizavę turistinį ralį sakė, kad bendradarbiavimas buvęs sklandus, o ir pačios varžybos praėjusios sklandžiai – nebuvo jokių nenumatytų nesklandumų ar nelaimių kelyje. „Puikų įspūdį paliko bendruomenių, seniūnaitijų nuoširdumas, taip pat smagu, kad surinkome ir dalyvių – devynis ekipažus. Patys, organizuodami tokias šventes, įgauname naudingos patirties, tačiau kartu džiugu, kad suteikiame ir kitiems gerų emocijų bei džiaugsmo“, – po varžybų kalbėjo KTK atstovas Povilas Bonkevičius. Tiesa, „KTK Racing division“ jau ne pirmą kartą organizuoja automobilių sporto šventes mūsų krašte, todėl, P. Bonkevičiaus teigimu, mūsų krašto motosporto mėgėjai bus dar ne kartą pakviesti į autosporto šventes.

Ne tik dalyvavo rungtyse, bet ir vaišinosi

Devyni ralyje dalyvavę ekipažai turėjo įvykdyti įvairias užduotis viena nuo kitos dešimtis kilometrų nutolusiose Pelėdnagių seniūnijos vietose. Ekipažai, startavę Beinaičiuose, iškart pasuko Labūnavos link, kur turėjo kuo greičiau valtele apiplaukti tvenkinyje esantį plūdurą. Kol vienas dalyvis bandė kuo greičiau įveikti rungtį, kiti čia pat galėjo pasivaišinti gardžia žuviene. Toliau dalyviai važiavo į kitą vietą – Paobelio kaimą, kurioje dalyviams reikėjo parodyti savo greitį bei sumanumą. Čia reikėjo kuo greičiau į vieną vietą sunešti dešimt raidžių, iš kurių teko sudėti vieną žodį. Po rungties dalyviai taip pat galėjo sočiai pasivaišinti vaišėmis bei atsigaivinti. Toliau dalyvių maršrutas pasuko link Stašaičių piliakalnio, esančio netoli Šėtos. Dalyvius trankia muzika pasitiko muzikantai. Šioje užduoties atlikimo vietoje dalyviai turėjo kuo greičiau nubėgti iki piliakalnio apačios tekančio upelio, mediniu kaušu pasemti vandens ir, kuo mažiau išpilstydami, jį užnešti į viršų bei pripildyti indą.

Po šios rungties dalyviai vyko į Pelėdnagius: čia teko atlikti kelias fizines užduotis, kurių paskutinė – šaudymas iš medinio lanko – pareikalavo nemažų pastangų kone visoms komandoms. Įvykdę užduotį dalyviai buvo palydėti iki Pelėdnagių bendruomenės namų, kur pelėdnagiškės moterys plačiau papasakojo apie edukacinius „Pelėdų kaimo“ užsiėmimus.

Nociūnuose taip pat teko atlikti kelias užduotis: mėtyti strėlytėmis į taikinį, o vėliau ant pripučiamo žaislo čiuožti išmuiluotu celofanu. Galiausiai, savo rankomis pasidarę draugystės apyrankes, paskanavę čia pat išvirtos žuvienės ekipažai pajudėjo paskutinio taško link: Medekšių. Čia dalyviams reikėjo kuo greičiau pereiti tam tikrą atstumą, tačiau tai teko padaryti atsistojus ant medinių kaladžių. Fiziškai gana sunki rungtis atėmė nemažai jėgų, tačiau po jos dalyviai pasuko Beinaičių link ir finišavo. Čia juos su muzika pasitiko Raseinių rajono Mirklių kaimo kapelos muzikantai.

Panašios naujienos