Kėdainių mieste, Atminties skvere jau žydi sakuros. Prieš kelis metus pasodinus pirmuosius medelius tikėtasi sukurti gražią tradiciją – kasmet sodinti naujas sakuras, taip sukuriant tikrą japoniškų vyšnių parką. Šie darbai buvo patikėti miesto seniūnijai, kuriai tuo metu vadovavo dabar meru tapęs Valentinas Tamulis. Tačiau nei pernai, nei šiemet sakuros nebuvo nei nupirktos, nei pasodintos.

Idėja – kasmet sodinti naujus medelius

Kodėl užpernai startavusi idėja kėdainiečiams padovanoti unikalų sakurų parką sustojo vos prasidėjusi? Ar dar esama vilties, jog Kėdainiuose, Atminties skvere pradėtas formuoti parkas kada nors bus baigtas?

Sakuros turėjo būti sodinamos dar praėjusiais metais, akcijos „Darom“ metu. Jas įsigyti bei pasodinti tąkart pavesta Kėdainių miesto seniūnijai, kuriai vadovavo dabartinis rajono meras V. Tamulis.

Tačiau medeliai nebuvo nei nupirkti, nei pasodinti. Kodėl taip nutiko? Į šį, rajono merui pateiktą klausimą atsakymą pateikė jo patarėja viešiesiems ryšiams Jorūnė Liutkienė.

„Sakuros buvo pirktos pernai per centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą. Buvo pirkimo laimėtojas, kuris pasižadėjo pristatyti sakuras pagal mūsų reikalavimus (atitinkama sakurų kamieno apimtis). Tačiau kai atvežė, paaiškėjo, kad sakuros neatitinka mūsų reikalavimų (reikalavimai nurodyti techninėje specifikacijoje ir tiekėjui buvo žinomi prieš pradedant pirkimo procedūras. Teikdamas pasiūlymą tiekėjas įsipareigojo nurodymų laikytis)“, – rašoma V. Tamulio vardu pateiktame atsakyme.

Kalti tiekėjai, ar nežinia ko norintys pirkėjai?

Neatitinkančios reikalavimų sakuros atsakingų specialistų nebuvo priimtos ir buvo pareikalauta pristatyti kitas, atitinkančias techninės specifikacijos reikalavimus. Galiausiai kaltę bandyta versti tiekėjams, tačiau ėmė aiškėti, kad tokių medelių, kokių norėta, nėra visoje Europoje.

„Pakartotinai sakuros buvo atvežtos po 2 savaičių, bet ir naujos neatitiko reikalavimų. Šiems reikalams buvo sugaišta daugiau kaip mėnuo, o sakurų, kurios atitiktų pirkimo reikalavimus taip ir negavome. Dėl tokio tiekėjų aplaidumo praėjo ir tinkamas sodinti sakuras laikas. Paaiškėjo, kad tokių, kokias mes buvome užsakę šiuo metu nėra net Europoje“, – teigiama atsakyme.

Panašu, jog paskutiniame atsakymo sakinyje slypi visa šios absurdiškos situacijos tragizmo esmė. Greičiausiai, formuojant reikalavimus perkamiems medeliams, tiesiog buvo neįsigilinta į pasiūlą rinkoje ir surašyti tokie aukšti kriterijai, kurių atitikti niekas negalėjo.

Kitaip tariant – sodinukams suformuluoti tokie aukšti reikalavimai, kurių niekas negalėjo atitikti.

„Tokių, kokias mes buvome užsakę, šiuo metu nėra net Europoje“, – būtent tai reziumuojama atsakyme.

Naujų medelių nenusipirko, šiais metais nesodins

Praėjusiais metais Kėdainių seniūnijai nepavykus įsigyti sakurų, jas bandyta pirkti šiemet. Deja, medeliai vėl liko nenupirkti, ir, savaime suprantama – nepasodinti.

Panašu, jog pasimokę iš praeities klaidų – kai taikant itin aukštus kriterijus, paaiškėjo, kad tokių medelių nėra visoje Europoje, imtasi kitos taktikos.

„Šiemet taip pat buvo atliktas pirkimas. Vykdėme apklausą dėl galimos vienos sakuros kainos“, – į buvusiam Kėdainių seniūnui, meru išrinktam V. Tamuliui adresuotą klausimą atsakė jo patarėja J. Liutkienė.

Tačiau sandoris taip ir nebuvo sudarytas. Šįkart seniūnijos darbuotojams koją pakišo kaina.

„Gauti pasiūlymai viršijo mūsų suplanuotas lėšas, todėl pirkimas neįvyko, šiais metais naujų medelių sodinti neplanuojama“, – rašoma „Kėdainių mugei“ pateiktame savivaldybės atsakyme.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.