juosta

„Labdaringa veikla ir parama yra tokia pat būtina kaip ir atlygimų išmokėjimas įmonės darbuotojams. Uždirbame – privalome ir padėti. Tai – ir įmonės, ir mano paties filosofija“, – sakė verslininkas, bendrovės „Daumantai LT“ įkūrėjas ir vadovas Saulius Grinkevičius. „Savo Tarybos nario atlygį, tiek metų, kiek dirbu, taip pat skiriu paramai, o dabartinių Tarybos nariams skirtų išlaidų net neimu“, – sakė verslininkas. 

Saulius Grinkevičius itin daug dėmesio skiria vaikų sportui – jo iniciatyvai išrinkti sportiškiausią šalies mokyklą pritarė ir garsūs Lietuvos sportininkai.

Saulius Grinkevičius itin daug dėmesio skiria vaikų sportui – jo iniciatyvai išrinkti sportiškiausią šalies mokyklą pritarė ir garsūs Lietuvos sportininkai.

Sportas, švietimas, kultūra, socialinė aplinka – kertinės sritys, kurioms, skirdamas paramą, S. Grinkevičius teikia prioritetus. „Davimas kitam – turinčiam mažiau – tolygus komandiniam žaidimui. Aukoti labdarai yra kiek­vieno verslininko reikalas, tačiau labdaros pinigai, kuriuos skiria verslininkai, yra svari paspirtis krašto gyventojams. Be to, šie pinigai, jei sudėtume visų Kėdainių įmonių skiriamą labdarą, svariai prisideda prie viso miesto gerovės, sportininkų ir gabių mokinių pasiekiamų rezultatų, socialinės aplinkos gerinimo“, – sakė S. Grinkevičius.
„Daumantai LT“ kiek­vienais metais labdarai skiria apie trečdalį milijono litų (apie 87 tūkst. eurų). Todėl įmonės „padėkų portfelyje“ – jau šimtai puslapių. Daugiausiai jų – iš mokyklų, sporto komandų, jaunimo organizacijų.

Viskas prasidėjo nuo šachmatų
Labdaringos veiklos pradžia S. Grinkevičius vadina maždaug 1992–1993 metus. Tada vos įsikūrusi įmonė sulaukė šachmatininkų prašymo padėti.
Parama turėjo būti skirta tuo metu į Vokietiją turėjusiam išvykti šachmatininkui, o jos suma – maždaug vienas tūkstantis Vokietijos markių.
„Pasvarstėm ir nutarėm padėti. Tai buvo pati pradžia, pirmas kartas. Matyt, nuo to laiko augo ir mano paties požiūris į paramą, į labdaringą veiklą.
Nei tada, kai įmonė buvo dar nedidelė ir paramos sumos buvo mažesnės, nei dabar skirti pinigus labdaringai veiklai nėra sunku – atvirkščiai, padėti norisi. Antra vertus, augant paramos prašytojų skaičiui, supranti, kad viso pasaulio neišgelbėsi, todėl tenka susidėlioti paramos skyrimo prioritetus.
Tačiau tą žino bemaž visos įmonės, visos su parama dirbančios labdaros organizacijos – prašytojų, deja, yra gerokai daugiau nei galimybių“, – sakė S. Grinkevičius.

S. Grinkevičiaus vadovaujama įmonė jau 21 metus remia „Nevėžio“ futbolo klubą.

S. Grinkevičiaus vadovaujama įmonė jau 21 metus remia „Nevėžio“ futbolo klubą.

Dėmesys – sportuojantiems vaikams
„Daumantai LT“ daug dėmesio skiria sporto populiarinimui Kėdainių krašte.
„Jau 21 metus remiame „Nevėžio“ futbolo klubą. Per tą laiką buvo visko – ir geresnių, ir blogesnių rezultatų, tačiau nepaisant to, klubą remiame nuolatos ir be išlygų. Pagal galimybes remiame ir futbolo veteranus ir, žinoma, krepšinio klubą „Nevėžis“, – teigė S. Grinkevičius.
„Bendraminčiai kūrė teniso kortus, pats užsidegiau tuo. Kartu žaidėm, mums besivystant daugėjo ir mieste besidominčių šia sporto šaka. Teko tenisą paremti, kad jis plėtotųsi“, – tęsė verslininkas.
Vaikų sportui S. Grinkevičius daug dėmesio skiria dėl pagrindinės priežasties – vaikų fizinio aktyvumo skatinimo.
Dar vienas pavyzdys, kai net ir nedidelė parama tampa svari. „Veiklos pradžioje į mane kreipėsi Surviliškio vaikų dziudo būrelio vadovė Asta Kanapinskienė. Tam, kad vaikai galėtų sportuoti, trūko inventoriaus. Nupirkome jį. Ir štai dabar šio būrelio ne vienas auklėtinis iškovojo prizines vietas ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniuose čempionatuose. Tokios žinios – labai malonios“, – pasakojo S. Grinkevičius.

Surviliškio vaikų dziudo būrelio vadovė Asta Kanapinskienė dėkinga S. Grinkevičiui už paramą užimant vaikus.

Surviliškio vaikų dziudo būrelio vadovė Asta Kanapinskienė dėkinga S. Grinkevičiui už paramą užimant vaikus.

Parama darželiui ir gimnazijai pasiteisino
Verslininkas nuolatos padeda kelioms rajono mokykloms. Jis buvo tas, kuris patikėjo ir Montessori darželio idėja.
„Pamenu, buvo „darželių tuštėjimo laikas“, kai auklę pasisamdyti šeimai būdavo pigiau nei leisti vaiką į darželį. Kėdainių darželis „Vaikystė“ sumanė diegti Montessori metodiką. Tai buvo laikas, kai dar buvome stipriai sovietiški – maždaug 1994 metai. Reikėjo ne tik perprasti pačią metodiką, tačiau ir pertvarkyti darželį, nupirkti inventorių. Mane toks pasiryžimas sužavėjo. Parėmėme šią idėją, ir ji pasiteisino“, – sakė S. Grinkevičius.
Jau 14 metų verslininkas konsultuoja Josvainių gimnazijos moksleivių bendruomenę, remia pačią švietimo įstaigą, o josvainiečiai buvo pripažinti ir geriausių finansinių rezultatų pasiekusia moksleivių bendrove. „Su mokiniais kalbamės apie verslą – jo abėcėlę, veikimo modelį, verslo taisykles ir kultūrą. Labai norėčiau ir labai tikiuosi, kad iš šios gimnazijos mokinių ateityje užaugs bent keli puikūs verslininkai“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Šeimai nupirko butą
Viena jautriausių temų – socialinė parama. Sunkiai gyvenančioms šeimoms aukos renkamos įvairiuose televizijos projektuose, nemenką rajonų biudžetų dalį sudaro socialinės išmokos, šalyje veikia daugybė labdaros fondų, kurie padeda sunkiai besiverčiantiems, sergantiems, į rimtas bėdas patekusiems žmonėms.
Bėdos ištikti kraštiečiai neretai kreipiasi į arčiausiai esančiuosius. „Daumantai LT“ taip pat sulaukia tokių prašymų.
„Apie mažas paramos sumas galbūt neverta kalbėti – jų buvo, yra ir bus, bet padedame ir rimčiau. Į mus kreipėsi televizijos laidos „Bėdų turgus“ komanda. Pagalbos reikėjo vienišai mamai. Ji augino tris vaikus, iš kurių du buvo su labai rimta negalia. Šeimos butas buvo trečiame aukšte, o moteriai būdavo sudėtinga su dviem sergančiais vaikais išeiti į lauką. Tada mes tiesiog nupirkome jai didesnį butą pirmame aukšte, sutvarkėme jį“, – pasakojo S. Grinkevičius.

Pinigai nėra išmetami į orą
S. Grinkevičius sakė, kad jį žavi tai, kiek kūrybinių sumanymų, idėjų ir entuziazmo turi Kėdainių krašto žmonės.
„Todėl su džiaugsmu remiame jų projektus. Būna, kad ateina žmogus, kuris „atsineša“ tokią puikią idėją, kurios neremti tiesiog negali. Kartais matau, kad jam lyg ir nepatogu prašyti pinigų. Tada nuraminu ir aiškinu, kad mes sudarome sandėrį – žmogus turi idėją, o aš turiu pinigų, todėl jo idėją perku. Kitaip tariant – padedu įgyvendinti. Tai yra minties, idėjos siūlymas, ir dėl to nereikia jaustis nepatogiai“, – kalbėjo verslininkas.
„Daumantai LT“ prisideda ir prie kultūros projektų rajone rėmimo. Įmonė remia Kėdainių, Josvainių kultūros centrus, įvairius kolektyvus, chorą „Ave muzika“, Kėdainiuose vykstantį džiazo festivalį „Broma Jazz“ ir daug kitų projektų.
„Visada džiaugiuosi, galėdamas padėti. Labdaringa veikla turi ypatingą prasmę. Projektai, kuriuos remiame, kuria pridėtinę vertę.“, – sakė S. Grinkevičius.

Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 59

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.