Kėdainių „Ryto“ pagrindinėje mokykloje trečiadienį būta nemenko  sambrūzdžio – mokiniai visuotinai reiškė nepasitenkinimą, kad neišleidžiami iš pastato.

„Ryto“ pagrindinėje mokykloje kilęs nepasitenkinimas – tik paaugliškos emocijos.

„Ryto“ pagrindinėje mokykloje kilęs nepasitenkinimas – tik paaugliškos emocijos.

Internete jau plinta kelių minučių trukmės videofilmukas apie tai, kaip mokyklos hole, prie išėjimo, susirinkęs būrys mokinių garsiai šūkaudami reikalauja juos išleisti pro duris į lauką.
,,Ryto“ mokiniai į kiemą nebūdavo išleidžiami visą žiemą, tačiau praėjusią savaitę, atšilus orams, vieną dieną išeiti jau galėjo.
O kitą dieną per vieną pertraukų durys ir vėl buvo užrakintos. Mokiniai susibūrė prie jų ir pradėjo garsiai reikšti nepasitenkinimą šūkaudami „Į lauką, į lauką!“.
Kažkas šį sambrūzdį nufilmavo mobiliuoju telefonu – netrukus filmuotas vaizdelis jau šmėžavo internetiniuose socialiniuose tinkluose. Netrukus pasipylė komentarai: vieni piktinosi, kad mokiniai negali nueiti į netoliese esančias parduotuves ir ten nusipirkti maisto – esą taip jie verčiami neskaniai maitintis mokyklos valgykloje, kiti įžvelgė laisvės laisvai vaikščioti varžymą.
Dar kiti palaikė mokyk­los vadovus – esą taip kovojama su mokinių rūkymu per pertraukas, kartais pasitaikančiomis vagystėmis iš netoliese esančių prekybos vietų.

Sureikšminti nelinkęs
Mokyklos direktoriaus pavaduotojas Antanas Petreikis nelinkęs viso to sureikšminti ir mano, kad tai – tik paaugliškos ambicijos ir maištingumas.
„Mokykla gyvena savo įprastu ritmu, vadovaudamasi patvirtintomis vidaus taisyklėmis. Tokia tvarka yra ir kitose miesto mokyklose. Garantuoju, kad tokių dalykų, esą mokykla užrakinama, kad mokiniai valgytų tik mokykloje, tikrai nėra. O šis atsitikimas – tai tik moksleivių auklėjimo apraiškos. Turime apie 900 auklėtinių iš įvairių socialinių sluoksnių“, – teigė pavaduotojas.
Mokyklos tarybos posėdžio metu 2012 metais buvo priimtos vidaus tvarkos taisyklės, kuriose numatoma, kad „Esant nepalankioms oro sąlygoms, rūpinantis mokinių sveikata ir saugumu, mokiniams draudžiama išeiti iš mokyklos“.

About The Author

Related Posts

4 Responses

 1. Dalia

  Kažin, kaip reaguotų suaugusieji, jei juos darbe užrakintų ir neleistų išeiti net į kiemą?

  Atsakyti
 2. vilius

  YouTube galima rasti ir kitokios informacijos apie „Ryto“ mokyklą, pvz. iššūkiai mokyklai, kodėl nenori laikraštukas parašyti apie šį ciklą mokinių veiklos, manau tai kur kas būtų įdomiau kėdainiečiams, o ir „uždaryti“ mokiniai tikrai neatrodo, kad verktų ar būtų nelaimingi.

  Atsakyti
 3. Vilija

  Apie iššūkį mokyklai laikraštis jau parašė. Mokykla puiki, o kur nebūna dūmų?

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.