,,Manau, kad tai – laikina ir netrukus susitvarkys. Kiek žinau, kažkas iš vadovybės buvo iškviestas į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją ir aiškinosi, kas ten vyksta“, – paklaustas, kodėl pastaruoju metu prie sienos su Kaliningrado sritimi nusidriekė ilgos mūsų šalyje registruotų automobilių eilės, atsakė Kėdainiuose viešėjęs Rusijos Federacijos ambasados Konsulinio skyriaus vedėjas Aleksandras Mamaevas.

Į susitikimą su Rusijos Federacijos atstovais atėjo keliasdešimt kėdainiečių, didžioji dalis kurių net neslėpė esą ,,jauni tik širdimi“.

Į susitikimą su Rusijos Federacijos atstovais atėjo keliasdešimt kėdainiečių, didžioji dalis kurių net neslėpė esą ,,jauni tik širdimi“.

Konkretesnių pasienyje kilusių nesklandumų detalių A. Mamaevas sakė nežinąs. Tačiau tikino nemanąs, kad jos – neįveikiamos.
Rusijos ambasados atstovas, beje, priminė, kad panašių nesusipratimų buvo kilę ir iš Lietuvos pusės: ,,Kai Jūsų muitininkai protestavo dėl nepakankamų atlyginimų, panašiose eilėse vargo Rusijos automobilių vairuotojai. Tačiau juk viskas susitvarkė.“

Eiti vyro pėdomis – nelengva
Į Daugiakultūriame centre surengtą susitikimą su Rusijos Federacijos ambasados atstovais atėjo keliasdešimt kėdainiečių.
Didžioji dalis jų – rusakalbiai ir jau garbaus amžiaus, Kėdainiuose įsikūrę dar sovietmečiu.
Dalis šių žmonių – Lietuvos Respublikos, kiti – Rusijos Federacijos piliečiai, tačiau beveik visi patiria problemų, kurių sprendimas – painus ir nelengvas.
Vienas Rusijos Federacijos pilietybę turintis kėdainietis teiravosi, kaip tokį pat statusą suteikti žmonai.
Išaiškėjo, kad tai – nelengvas uždavinys. Žmona pilietybės galėtų tikėtis tik po to, kai penkerius metus nuolat gyventų Rusijos Federacijoje. O kaip tai padaryti realybėje?

Rusijos Federacijos ambasados delegacijai į Kėdainius vadovavo jos Konsulinio skyriaus vedėjas Aleksandras Mamaevas (viduryje).

Rusijos Federacijos ambasados delegacijai į Kėdainius vadovavo jos Konsulinio skyriaus vedėjas Aleksandras Mamaevas (viduryje).

Močiutė – ne artima giminaitė?
Senyva moteris klausė, kaip aplankyti Rusijoje gyvenančius artimuosius. Buvo atsakyta, kad tai padaryti galima, bendra tvarka gavus apie 47 JAV dolerius kainuojančią vizą. Lengvatų teikiama tik tiems, kurie važiuoja į artimųjų laidotuves.
Močiutė ar senelis, beje, tokiems artimiesiems nepriskirti: į jų laidotuves tenka važiuoti bendra tvarka.
Nieko paguodžiančio neatsakyta ir garbaus amžiaus kėdainietei, kuri priėmė Lietuvos pilietybę, o į senatvę norėtų persikelti pas Rusijoje gyvenančius vaikus bei tapti pastarosios valstybės piliete.
Buvo atsakyta, kad moteriškei iš pradžių reikia penkerius metus pagyventi pas vaikus, o tik tada galima tikėtis Rusijos Federacijos pilietybės.
,,Ačiū, mirsiu čia“, – kandžiai pratarė moteris. Atsakyta buvo panašiu stiliumi: ,,Gyvenkite ilgai.“

Susitikimai – visoje Lietuvoje
Rusijos Federacijos ambasados atstovų teigimu, su panašiais vizitais jie lankosi daugelyje Lietuvos miestų bei rajonų – visur, kur tik kviečiami.
Kėdainiai šiuo požiūriu netgi atsilieka: kai kuriose kitose vietovėse rusų bendruomenės – kur kas mažesnės, tačiau gerokai aktyvesnės ir sugeba efektyviau pasinaudoti įstatymais leidžiama parama.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Petras

    Bliamba, vieni sugalvoja protestuoti pries neva mazas algas. Kiti nutaria „pastatyti i vieta“ Lietuva, nes jos Prezidente per daug draugauja su Amerikos Prezidentu. O del visu tu fokusu visada labiausiai kencia vos suduriantys gala su galu eiliniai zmogeliai.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.