„Viskas būtų gerai. Susirinko šauni bendraminčių kompanija, tačiau oras mums iškrėtė pokštą. „Ruonių“ maudynės daug smagesnės, kai lauke spaudžia maždaug 10 laipsnių šaltukas, o šiandien turime kelis laipsnius virš nulio. Tad galim sakyti, kad žiemiškųjų maudynių malonumą lengvai sugadino per šiltas oras“, – šypsojosi iš Babėnų tvenkinio eketės išlipęs pelėdnagiškis Rolandas Žemaitis.

Marija, Vilija ir Arūnas į vandenį šoko net porą kartų ir sakė nejautę jokio šalčio.

Marija, Vilija ir Arūnas į vandenį šoko net porą kartų ir sakė nejautę jokio šalčio.

Jis drauge su rajono ugniagesiais pasirūpino, kad žiemiškosioms maudynėms būtų iškirsta eketė. Ją iškirsti nebuvo lengva, mat tvenkinys sukaustytas maždaug pusmetrio storio ledu.
Šįkart maudynėms ryžosi trisdešimt kraštiečių, o sveikuoliškame bėgime dalyvavo 46 rajono gyventojai, tarp kurių buvo net 18 dotnuviškių.
Kėdainių sveikuolių klubas, padedamas rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus bei Visuomenės sveikatos biuro, viduržiemį jau keliolika metų tradiciškai organizuoja maudynes. Sveikuoliams tai puiki proga pajusti nekasdienį malonumą. „Tokiomis maudynėmis džiaugiuosi jau 23 metus. Mano savijauta puiki. Gyvenu gerai ir net negalvoju apie ligas ar vaistus“, – sakė bene vyriausia „ruonių“ maudynių dalyvė Zita Šuolienė. Moteris prasitarė, kad žiemą mielai maudytųsi bent kartą per savaitę, tačiau viena pati nepajėgia išsikirsti eketės.

Kėdainių „ruoniai“ vienbalsiai tvirtino, kad žiemiškosios maudynės smagesnės būna, kai lauke spaudžia bent 10 laipsnių šaltis.

Kėdainių „ruoniai“ vienbalsiai tvirtino, kad žiemiškosios maudynės smagesnės būna, kai lauke spaudžia bent 10 laipsnių šaltis.

Puikiai po maudynių jautėsi ir jau šešioliktus metus eketėje nesibaiminanti išsimaudyti Vilija: „Labai geras jausmas apima po maudynių. Visiems rekomenduočiau bent kartą tai pabandyti. Paprastai, kas susigundo tokiu malonumu, vėliau jo nebeišsižada.“
Prieš maudynes energingą viso kūno raumenų ir sąnarių išjudinimo mankštą kėdainiečiams surengė Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentas Eligijus Valskis. Po pusvalandinės mankštos sveikuoliai nuo Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos nubėgo iki Babėnų karjero ir šoko eketėn. Po maudynių visi grįžo į Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklą, kur diskutavo apie sveiką gyvenseną, dalijosi patirtimi.
„Džiugu, jog sveikuolių gretos ne mažėja, o gausėja. Šįkart žiemos maudynėse dalyvavo rekordinis skaičius „ruonių“. Puiku, kad žmonės myli save, nori judėti, nori gyventi sveikai“, – puikiai prabėgusiu pusdieniu džiaugėsi Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Gediminas Misius.
Kėdainių sveikuoliai vien šiuo išsimaudymu neapsiribos. Kitą savaitgalį žiemos maudynių nevengiantys kraštiečiai važiuos į Palangą, kur susirinks visos šalies „ruoniai“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.