Praėjusį savaitgalį vykę Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai nepaliko abejingų tų, kam rūpi jų pačių ir visos šalies gyvenimas. Iki šiol netyla diskusijos apie tautiečių pasirinkimus. Kėdainiečiai šiuose rinkimuose buvo gana aktyvūs. 

O kaip Seimo rinkimus vertina Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius?

Kuo šie rinkimai buvo kitokie negu ankstesni?

Šiuose Seimo rinkimuose kėdainiečiai buvo aktyvesni negu ankstesniais metais.

Šiuose Seimo rinkimuose kėdainiečiai buvo aktyvesni negu ankstesniais metais.

Dėkoju Kėdainių rajono žmonėms, už aktyvų dalyvavimą rinkimuose. Lyginant rinkėjų į Seimą aktyvumą 2012 ir 2016 metais išankstiniuose rinkimuose prieš ketverius metus rinkėjų aktyvumas buvo 6,33 proc. (2 270 gyventojų), o šiemet – 8,44 proc. (3 128 gyv.). Pagrindinę rinkimų dieną, sekmadienį, rinkėjų aktyvumas 2016-aisiais siekė 52,11 proc. (37 084 gyv.), o 2012 m. – 45,69 (35 910 gyv.).
Už tai esu dėkingas ir balsavusiesiems, ir rinkimuose dalyvavusioms partijoms, ir vienmandatinininkams. Mano nuomone, rinkimų kampanija vyko korektiškai, nes nebuvo jokių nusižengimų, tyrimų dėl pažeidimų. Po rinkimų kalbėjau su Kėdainių rajono policijos komisariato viršininku Gintautu Dirmeikiu, kuris pasidžiaugė, kad Kėdainių rinkiminė apygarda, lyginant su kitomis apygardomis, buvo viena pavyzdingiausių. Buvo tik vienas skundas, kuris nepasitvirtino.

Ką galite pasakyti apie partijų pasirodymą daugiamandatėje apygardoje?
Kaip ir buvo galima tikėtis, lyderiais tapo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Tokia tendencija buvo visoje Lietuvoje ir Kėdainiuose. Šios partijos sulaukė didžiausio rinkėjų pasitikėjimo.
Žinoma, apgailestauju dėl Liberalų sąjūdžio rinkimų rezultatų, kuriems įtakos turėjo vieno žmogaus klaida, padariusi didžiulį poveikį rinkėjams. Jeigu ne tas įvykis, manau, kad ši partija rinkimuose būtų buvusi lyderė. Iš kitos pusės, reikia pasidžiaugti, kad ir kėdainiečiai, ir šalies gyventojai, vis dėlto tiki liberalizmo idėjomis, nes už liberalus atiduoti 9 proc. šalies rinkėjų balsų tai patvirtina. Tikiu šviesia šios partijos ateitimi, nes tikiu, kad daugiau tokių negerų dalykų joje nevyks.

Ar buvo nuspėjami rezultatai Kėdainių vienmandatėje apygardoje?
Norėčiau kalbėti tik apie kėdainiečius ir rajono Tarybos narius.
Kaip ir buvo galima tikėtis, Virginija Baltraitienė parodė gerą rezultatą. Galbūt mažiau tikėtasi gero Dariaus Kaminsko pasirodymo. Norėčiau išskirti Saulių Sinickį. Jis – jaunas, tik antrus metus politikoje dalyvaujantis žmogus. Šis jaunas politikas rinkimuose į Seimą pasirodė tikrai gerai. Tai rodo ir rinkimų rezultatai – iš 96 vietos sąraše jis buvo išreitinguotas į 70-ąją. Pakilimas 26 vietomis parodo žmonių pasitikėjimą šiuo jaunu politiku.
Adelė Štelmokienė Valstiečių ir žaliųjų partijos reitinguose pakilo viena vieta. Ja pasitiki jos rinkėjai.
To negalėčiau pasakyti apie kitą vienmandatininką Darių Petrauską, kuris iš 60 vietos nukrito į 89-ąją. Jis 29 vietomis pablogino savo padėtį partijos sąraše. Kitas dalykas mane nustebino, kad už jį, kaip asmenį, balsavo beveik dvigubai mažiau žmonių negu už partiją. Darau išvadą, kad šis politikas būdamas vienmandatininkas pakenkė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai.

Kaip vertinate kandidatus, patekusius į antrąjį rinkimų į Seimą turą?
Gerai, kad į antrąjį turą pateko abu kėdainiečiai – Virginija Baltraitienė ir Darius Kaminskas. Vienas mūsų kraštietis – Algimantas Salamakinas jau išrinktas į Seimą. Tai reiškia, kad naujajame Seime bus du kėdainiečiai.
Antrajame ture besivaržysiantys V. Baltraitienė ir D. Kaminskas mūsų žmonėms yra gerai žinomi.
D. Kaminskas turbūt labiau žinomas kaip daug metų Kėdainiuose dirbantis gydytojas. Nuo 2000 metų jau penktą kadenciją jis yra rajono savivaldybės Tarybos narys, aktyvus vietos politikas. Politikoje jis nėra naujas žmogus, todėl kėdainiečiai tikrai turi susidarę apie jį vienokią ar kitokią nuomonę.
V. Baltraitienė labiau pažįstama kaip politikė. Ji apie dvidešimt metų dirbo Kėdainių rajono savivaldybėje, ir vienuolika metų darbavosi Seime. Kėdainietė buvo Seimo pirmininko pavaduotoja, dabar – žemės ūkio ministrė. Ji išsiskiria ilgamete politine patirtimi ir gerai orientuojasi aukštuose valdžios koridoriuose bei labirintuose. V. Baltraitienės darbo Seime indėlis į Kėdainių rajono gyvenimą būtų turbūt didesnis.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. dikas

    alio? o ka manai Grinkeviciau kad zmones ne uz tave balsavo o pries naujokiene? kaip to nesupranti. ar ba supranti, tik tau geda

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.