,,Pilkieji Kėdainių atspalviai: sprogęs tuštybės burbulas“, ,,Kėdainiuose – Darbo partijos pabaigos pradžia“, ,,Kėdainiai baigia atsikvošėti nuo Viktoro Uspaskicho kerų?“ – tokiomis antraštėmis po savivaldybių Tarybų ir jų merų rinkimų pirmojo turo sumirguliavo šalies žiniasklaida.

Saulius Grinkevičius tapo pirmuoju Kėdainių rajono meru, kurį tiesiogiai išrinko patys gyventojai.

Saulius Grinkevičius tapo pirmuoju Kėdainių rajono meru, kurį tiesiogiai išrinko patys gyventojai.

Vėlyvą šio sekmadienio vakarą jau buvo galima konstatuoti, kad paskutiniojoje citatoje klaustukas buvo padėtas be reikalo – Darbo partija prarado ir rajono mero postą, ir daugumą savivaldybės Taryboje.

Už – 53,49 proc.
Rajono mero antrajame rinkimų ture Kėdainių krašto žmonės pirmenybę atidavė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovui verslininkui Sauliui Grinkevičiui – jo kandidatūra surinko 53,49 proc. balsų.
Šią S. Grinkevičiaus pergalę pagrįstai galima vadinti istorine – mat jis tapo pirmuoju Kėdainių rajono meru, kurį tiesiogiai išrinko patys gyventojai.
Iki šiol rajonui vadovavusius merus į šį postą išrinkdavo ne tiesiogiai gyventojai, o savivaldybės Tarybos nariai.

Rinkimų rezultatai šįkart buvo suskaičiuoti sparčiai ir be didesnių sutrikimų.

Rinkimų rezultatai šįkart buvo suskaičiuoti sparčiai ir be didesnių sutrikimų.

Rinkimų kampanija – santūri
Savo rinkiminę programą S. Grinkevičius grindė ne konkurento niekinimu, o konstruktyviomis idėjomis ir pagarba rajono žmonėms. Jis neneigė, kad iki šiol rajoną valdžiusi Darbo partijos dauguma nuveikė gerų darbų, tačiau nurodė, jog daug ką galima ir reiktų daryti geriau.
Darbo partija elgėsi atvirkščiai – S. Grinkevičių pagiežingai puolė ir stengėsi suniekinti, o save be saiko gyrė. Rinkėjams tai padarė atstumiantį įspūdį.
S. Grinkevičius laimėjo 27 rajono rinkimų apylinkėse iš 52. Kaimiškosiose vietovėse daugiausiai balsų už jį atiduota Akademijoje (68,4 proc.), Pelutavoje (64,86 proc.), Dotnuvoje (63,66 proc.), Vilainiuose (62,9 proc.), Kalnaberžėje (62,71 proc.) ir Aristavoje (61,33 proc.).
Kėdainių mieste S. Grinkevičius aktyviausiai palaikytas Smilgos (69,08 proc.), Senamiesčio (68,43 proc.), Babėnų (66,73 proc.) ir Radvilų (61,54 proc.) rinkimų apylinkėse.

Pirmiausia – formuoti komandą
Rinkimų naktį ,,Kėdainių mugės“ pakalbintas S. Grinkevičius sakė, kad pirmuoju jo darbu bus bendraminčių komandos formavimas: ,,Ir pats nemėgstu dirbti buldozerio principu, ir šioje rajono Taryboje nebus tokios galimybės. Tikiu, kad pavyks rasti bendrą kalbą su visais, kurie gali ir nori dirbti krašto labui.“

[tribulant_slideshow gallery_id=“79″]

About The Author

Related Posts

7 komentarai

 1. Pagaliau

  Pagaliau pragiedrėjo Kėdainių padangė, net kvėpuoti pasidarė lengviau. Išsirinkom normalų merą. Vis dėl to truputėlį apmaudu, kad dar nemaža dalis kėdainiečių vis dar tebėra sukaustyti avelių sindromo.

  Atsakyti
 2. Valio!!!

  Valio!!! Pagaliau baigsis Darbo partijos issidirbinejimai, o kur nors svetur pasisakius. kad esu is Kedainiu, nereikes klausytis: ,,Aaa, nuo Viktoro…“ Net koktu budavo.

  Atsakyti
 3. Zita

  Dabar ir pasimatys, ar Darbo partija is tiesu rajonui siekia gero, ar tik, pirmiau visko keldama savo interesus, kaisios pagal|ius visur, kur gales…

  Atsakyti
 4. Ramute

  Nuosirdziausi sveikinimai! Tikrai, kad pagaliau baigsis sitas darbieciu staipymasis ir tyciojimasis is zmoniu. Visa sirdimi dziaugiuosi del Sauliaus Grinkeviciaus pergales! Tris kart VALIO!!!

  Atsakyti
 5. Danute

  Sveikinu,,pagaliau atejo permainos,,juk tikrai Kedainiam taip reikejo sito,,reikia gero perstumdymo daug kur…linkiu tik sekmes naujam merui ir sukurti gera stipria komanda….sekmes…..

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.