Ūkininkas Saulius Dambrauskas 2015-ųjų metų bulviasodį pradėjo šios savaitės antradienį – kovo 24-ąją.

Šį pavasarį Saulius Dambrauskas planuoja pasodinti 140 ha bulvių.

Šį pavasarį Saulius Dambrauskas planuoja pasodinti 140 ha bulvių.

,,Tai 12 dienų vėliau negu pernai. Tačiau nei anksčiau, nei dabar jokių rekordų nesivaikiau: tiesiog nedelsdamas darau tai, ką leidžia gamta“, – sakė ūkininkas.
Bulviasodžiui tradiciškai ruoštasi iš anksto: gumbai jau maždaug mėnesį buvo daiginti patalpose.
Pačių ankstyviausiųjų bulvių S. Dambrauskas šįmet planuoja pasodinti apie 25 hektarus: maždaug iš dešimties jų derlius bus skirtas perdirbti į traškučius, o likusiosios – maistui.
Jau kelerius metus S. Dambrauskas bulviasodį pradėdavo „Solisto“ veisle. Šįmet nutarė išbandyti dar dvi – „Nandiną“ ir „Red sone“.
„Pastarąsias dvi veisles patarė išbandyti specialistai. Tiek jas, tiek ,,Solistą“ sodinu vienu metu, kartu nupurškiu nuo piktžolių ir iškart pridengiu specialia plėvele nuo šalnų.
Visas tris veisles stengiuosi auginti vienodomis sąlygomis, tad vasarą jau galėsiu daryti pirmines išvadas apie jų savybes“, – sakė ūkininkas.

Šiųmetį bulviakasį lengvina naujas traktorius.

Šiųmetį bulviakasį lengvina naujas traktorius.

Pirmojo šiųmečio bulviakasio datos S. Dambrauskas dar nesiryžta prognozuoti: ,,Gali lemti ir netikėti veiksniai. Paprastai bulves kasu praėjus dviem mėnesiams po jų sudygimo.“
Dalį bulvių sėklos S. Dambrauskas pirko iš patikimų Lietuvos ūkių, kitas – iš Danijos ir Vokietijos.
Kaip taip anksti pasodintos bulvės saugomos nuo šalnų? ,,Plėvelė, kuria jos pridengtos, patikimai saugo, kai šaltis ne daugiau keturių laipsnių Be to, dalyje laukų įrengta laistymo sistema, kuria prireikus galima sukelti dirbtinį rūką“, – atsakė ūkininkas.
Optimistišką S. Dambrausko nuotaiką kiek smugdo tik tai, kad sandėliuose dar tebeguli nemažai pernykščio derliaus bulvių.
„Pernai dėl sausrų užauginau maždaug 20 procentų mažesnį bulvių derlių, tačiau ir jį parduoti sudėtinga.
Europa bulvių pakankamai užsiaugino pati, o į Rusiją jų neįsileidžiama. Negana to, šia situacija savanaudiškai naudojasi Lietuvos prekybininkai: nemoka net tiek, kad atsipirktų auginimo ir sandėliavimo išlaidos.
Kai kurie Lietuvos prekybininkai ūkininkams už kilogramą bulvių tesiūlo 6 eurocentus, o vien jų savikaina siekia dešimt.
Vilčių teikia derybos su Azerbaidžano atstovais. Tikiuosi, kad dalį išlaikyto derliaus į šią šalį pavyks parduoti nenuostolingai“, – pasakojo S. Dambrauskas.
Kiek vėlyvesnes bulves jis planuoja sodinti maždaug po dešimt dienų, o šį darbą užbaigti visiškai – apytiksliai per tris savaites.

Panašios naujienos