Rajone ir mieste šią vasarą pradedami įgyvendinti stambūs projektai, kurių dėka kaimo ir miesto gyventojai gaus švaresnį vandenį, o nuotekos bus surenkamos ir išvalomos kokybiškiau.

Šėtoje ir Kunionyse – rekonstrukcijos
Rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus teigimu, rugpjūčio pirmomis dienomis prasidės Kunionių kaimo nuotekų valyklos rekonstrukcija, bus statomi biologiniai valymo įrenginiai. Šio projekto vertė – apie 155 tūkstančiai eurų. Kitas stambus projektas, kurio įgyvendinimo laukia Šėtos ir Kunionių gyventojai – tai vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų plėtra bei rekonstrukcija šiose gyvenvietėse. Šio projekto įgyvendinimui skirta 1,9 mln. eurų. Rangovas – „Kauno dujotiekio statyba“ – planuoja pradėti darbus rugpjūčio viduryje.
Pasak projektus įgyvendinančios bendrovės „Kėdainių vandenys“ direktoriaus Kęstučio Vaitkevičiaus, šiuo metu rangovai atlieka sutarties projektavimo darbus. „Projektuoti šiek tiek sudėtingiau, nes Šėtoje ir Kunionyse yra gatvių, turinčių kelio statusą, taigi reikia gauti technines sąlygas ir derinti projektą su Lietuvos automobilių kelių direkcija. Be to, papildomo laiko užima ir parengtų techninių sprendimų derinimas su Nacionaline žemės tarnyba“, – sakė K. Vaitkevičius.
Vis tik pašnekovai tikisi, kad projektai bus įgyvendinti laiku. „Be abejo, tai priklauso ne nuo savivaldybės, o nuo rangovo, kuris laimėjo konkursą ir įsipareigojo atlikti darbus. Numatyta šių projektų darbų trukmė – 12 mėnesių, su galimybe juos pratęsti dar 6 mėnesius. Dėsime visas pastangas, kad taip ir įvyktų, – žada S. Grinkevičius. Nors griežtų instrumentų savivaldybė neturi, vėlavimo atveju galime taikyti delspinigius, baudas. Tačiau šie rangovai atrodo patikimi ir problemų neturėtų kilti.”

A. Kanapinsko gatvėje darbai pradėti šią savaitę.

Tvarkysis ir mieste
Stambūs darbai rugpjūčio pirmomis dienomis prasidės ir Kėdainių mieste. „Atnaujinimo sulauks miesto vandentiekis bei buitinių nuotekų tinklai. Šio rekonstrukcijos projekto vertė – apie 1,9 mln. eurų“, – teigė meras S. Grinkevičius.
Bendrovės „Kėdainių vandenys“ vadovas K. Vaitkevičius papasakojo, kad mieste bus rekonstruojamos pagrindinės vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo linijos, tačiau gyventojai nepatogumų praktiškai nepajus. Didžioji dalis darbų bus atliekama uždaru būdu, per kanalizacinius šulinius, tad aplinka nukentėti beveik neturėtų.
Projekto metu bus keičiamos susidėvėjusios 40–50 metų senumo vandentiekio linijos. Taip pat bus rekonstruojamas kanalizacijos kolektorius nuo pagrindinės nuotekų siurblinės iki viešosios bibliotekos ir per Nevėžį. „Rekonstruota nuotekų linija sumažins pašalinio gruntinio vandens patekimą į vamzdynus“, – sakė K. Vaitkevičius.
Šią vasarą Kėdainiuose bus plečiamas ir lietaus nuotekų tinklas, rekonstruojamos linijos. Šio projekto vertė – beveik 2 mln. eurų.

Planuoja ir daugiau
Mieste ir rajone vyks ir daugiau darbų. „Kėdainiečiai jau pastebėjo, kad prasidėjo A. Kanapinsko gatvės inžinerinių tinklų rekonstrukcija, po kurios bus sutvarkyta gatvė ir šaligatviai, taip pat – sankryža su Gegučių ir Liaudies gatvėmis. Bus įrengta įprasta žiedinė sankryža, kuri nebetrikdys vairuotojų ir supaprastins eismą”, – apie vykstančius darbus pasakojo meras.
Dar 70 tūkstančių eurų numatyta Josvainių valymo įrenginiams – darbai čia turi būti baigti rugpjūčio mėnesį. Savivaldybė taip pat numačiusi pradėti bent vieną vandentiekio ir nuotekų tinklų atkarpą Dotnuvoje, tačiau laukiama patvirtinimo dėl finansavimo šaltinio.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.