Palinkęs ties garuojančiu ir šviežiais pomidorais kvepiančiu puodu, patikimų savo partnerių – prieskonių, aliejų ir ekstraktų – apsuptyje žinomas kulinaras Algis Kairys paatvirauja, kad kai kuriuos padažus sukurti įkvepia vaikystėje patirtas kaltės jausmas. 

Ir padažus, ir patiekalus kurdamas Algis Kairys labiausiai dėmesį sutelkia į skonį. MIESTE.lt nuotrauka (www.mieste.lt).

Ir padažus, ir patiekalus kurdamas Algis Kairys labiausiai dėmesį sutelkia į skonį. MIESTE.lt nuotrauka (www.mieste.lt).

„Daumantų“ pagardų kūrėjo, UAB „Daumantai LT“ inovacijų technologo Algio Kairio žmonės nuolat teiraujasi, kaipgi jo galvoje gimsta naujo pagardo receptas.

Darbas kaip hobis
600 pagardų receptų autorius dažniausiai sako, kad jam įvairių minčių eksperimentams kyla nuolat: ir darbe, ir kelionėse, ir šeimininkaujant savo namuose. „Tai, ką darai, turi mėgti. Kulinarija, maisto kultūra, tradicijos – mano pomėgis. Esu laimingas, kad darbas sutampa su pomėgiais,“ – sako jau beveik dvidešimt metų maisto pramonėje besisukantis pagardų kūrėjas Algis Kairys.
„Iki šiol noriai skubu į darbą, o kartais net negaliu sulaukti ryto norėdamas išbandyti, kokį skonį koks nors vakare namų aplinkoje sumąstytas prieskonių derinys duos naujam padažui“, – dėsto pašnekovas. Kai technologo laboratorijoje garuoja ką tik pagal naujausią receptūrą išvirtas pomidorų padažas su egzotiniais vaisiais, Algis Kairys yra pasirengęs atskleisti vieno iš anksčiau sukurtų pagardų atsiradimo istoriją.

Vaikystėje patirto skonio paieškos
Algis prisipažįsta, kad nuo vaikystės mėgo ir mėgsta ragauti. Vienas su tuo susijęs įvykis įkvėpė kūrėją pagaminti itin sodraus skonio ir tirštos konsistencijos pomidorų padažą be krakmolo ir konservantų su „Daumantų“ prekiniu ženklu. „Dar būdamas kokių gal 13 metų buvau pamėgęs valgyti pomidorų padažą. Nepamenu, nei kas jį gamino, nei koks jis buvo, bet namuose mama visada turėdavo indelį to padažo. Man jis buvo toks gardus, kad tepdavau jį tiesiog ant duonos ir valgydavau. Išvalgydavau beveik viską ir pustuštį stiklainiuką palikdavau šaldytuve. Vos tik mama susiruošdavo gaminti, žiūrėk, jau ir nėra kuo paskaninti troškinio, balandėlių ar sriubos. Mama pykdavo. Galvodavau gausiu lupt. Tas sodrus, kvapnus, natūralių pomidorų skonis su vos juntamu prieskonių dvelksmu išlikęs atmintyje ir iki šiol mane lydi. Norėdamas sugrįžti į vaikystę, sumaniau atkurti tą padažą – bandžiau virti įvairius pomidorus: ir lietuviškus, ir kiniškus, ir ispaniškus. Dėjau įvairių prieskonių, paskui juos išiminėjau, viriau, garinau. Padažai gaudavosi gardūs. Juos pamėgo žmonės, bet man vis nepavykdavo išgauti tokio derinio ir tokio skonio, kokį aš pamenu iš vaikystės. Tačiau dabar labai patobulėjo technologijos, atsirado galimybės gaminti be konservantų, į padažus dėti daugiau pomidorų ir man pavyko priartėti prie svajonės“, – pasakojo A. Kairys.

A. Kairį į vaikystę sugrąžina šaukštelis „Daumantų“ pomidorų padažo be krakmolo ir konservantų.

A. Kairį į vaikystę sugrąžina šaukštelis „Daumantų“ pomidorų padažo be krakmolo ir konservantų.

Išpildyta svajonė pelnė pripažinimą
Sukurti svajonių pagardą nebuvo vien technologo užgaida. Poreikis natūraliam, kokybiškam pomidorų padažui Lietuvoje yra visada. Mūsų šeimininkės mėgsta gaminti namuose ir neišsiverčia be pomidorų, gardindamos troškinius, sriubas ir karštus padažus. Vis dėlto labiausiai į šeimininkių norus ir atsižvelgė Algis Kairys, o tai, kad pavyko priartėti prie pamėgto vaikystėje skonio, tik dar labiau džiugina kūrėją. „Jaučiuosi kaip išpirkęs kaltę prieš mamą“, – juokiasi Algis Kairys. „Daumantų“ pagardų gamintojai šį produktą – tik iš natūralių žaliavų gaminamą „Daumantų“ pomidorų padažą, kuriame nėra nei krakmolo, nei konservantų, į rinką išleido praėjusių metų vasarą. Jo įsigyti galima visuose didžiuosiuose prekybos tinkluose. Inovacijų technologas džiaugiasi, kad Lietuvoje gana sparčiai populiarėja ir yra vertinamas ne tik skanus, bet ir sveikas maistas. „Mano tikslas – sukurti kokybišką ir nebrangų padažą“, – sako Algis Kairys.
Naujuoju padažu gali didžiuotis ne tik jo kūrėjęs, bet ir visa „Daumantai LT“ įmonė. Lietuvos pramonininkų konfederacija skyrė šiam gaminiui prestižinį apdovanojimą – „Metų gaminio 2012“ aukso medalį.

„Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.