Gruodžio 13-osios vakarą Vilainių seniūnijos Lančiūnavos kaimo bendruomenės centre prie rankdarbių stalo susibūrė kelių kartų moterys – nuo gimnazisčių iki senjorių.

Bendruomenės moteris sutelkė Kėdainių profesinio rengimo centre vykdomas projektas, kurio tikslas – padėti moterims įgyti amatų įgūdžių verslo pradžiai. Jame dalyvaujančios Kėdainių PRC neformalių siuvimo kursų lankytojos bei šio amato paslapčių mokanti vyresnioji profesijos mokytoja Anželika Liukumienė dalinosi projekto metu įgyta patirtimi, o Lančiūnavos bendruomenės moterys pasirūpino jaukia aplinka ir šiltu priėmimu.

Tą vakarą merginos ir moterys, padedant profesijos mokytojai Anželikai ir projekto dalyvėms Gulnarai, Ingai bei Jūratei, mokėsi gaminti kalėdinius eglutės žaisliukus ir siūti kvapnias pagalvėles namų dekorui. Šios idėjos bus naudingos ne tik puošiant savo namus, bet ir bus nuoširdi ir daug išlaidų nereikalaujanti kalėdinė dovana. Profesijos mokytoja Anželika, jau ne pirmus metus gaminanti šias puošmenas, yra įsitikinusi, kad tai taupu, gražu ir praktiška. „Gražios medžiagos skiautele galima atnaujinti suskilusį eglutės žaisliuką, nebūtina jo išmesti. Taip pat galime panaudoti mielą, bet jau nebedėvimą drabužį arba tinkamos medžiagos rasti dėvėtų drabužių parduotuvėse. Taip tausojama aplinka, pakartotinai panaudojamos medžiagos. Kai kurios moterys šį užsiėmimą netgi paverčia savo verslu“, – lančiūnavietėms pasakojo mokytoja, kuri pirmąjį tokį eglutės papuošalą prieš maždaug penkerius metus sukūrė iš indiško sario, pirkto dėvėtų medžiagų parduotuvėje.

Savo patirtimi ir įspūdžiais pasidalino ir projekto „Neaktyvių moterų ir namų šeimininkių verslumo ugdymas – amatų įgūdžių įgijimas verslo pradžiai“ dalyvės. Šiame tarptautiniame projekte Kėdainių PRC dalyvauja partnerio teisėmis, tad kraštietės per šiuos metus dalyvavo rankdarbių kursuose Turkijoje, Italijoje, o vasarą priėmė projekto partnerius Kėdainiuose. Patirtys buvę pačios įvairiausios – nuo 3D paveikslo gamybos iki apyrankių, auskarų vėrimo ir pagalvėlių siuvimo. Taip projekto dalyvės iš įvairių šalių tobulina esamus ir įgyja naujų rankdarbystės įgūdžių, kuriuos, kaip siekiama šiuo tarptautiniu projektu, galės paversti į pajamas duodančią veiklą: gaminti bei parduoti savo rankų darbo produktus. Projektą finansuoja Europos Sąjunga.

Projekto dalyvės negailėjo pagyrimų Lančiūnavos bendruomenės moterims už kruopštumą ir gerą nuotaiką. Ypač šiltai minėtos jaunųjų vakaro dalyvių, gimnazisčių, darbščios rankelės.

Bendruomenės moterys džiaugėsi šiuo edukaciniu užsiėmimu. Darželio auklėtoja dirbanti Laima, atėjusi kartu su bendradarbėmis, sakė, kad veiklos jai labai patiko. „Šiandien smagu matyti, kaip gausiai susirinko moterų. Tai, ką darėme šiandien, galėsime panaudoti savo darbe, papuošime darželio aplinką“, – kalbėjo moterys.

Kėdainių PRC projektų vadovė Vilija Bakutytė sakė neabejojanti, kad Centras ateityje vykdys dar daug įvairių projektų, tad Kėdainių krašto bendruomenes į susitikimus pakvies dar ne kartą. Kraštiečius Kėdainių PRC bendruomenė kviečia ir toliau domėtis Centre vykstančiais kursais, o jaunimą – įgyti kurią nors iš įvairių bei paklausių šioje mokymo įstaigoje siūlomų profesijų.

Projekto dalyvė Irmina Pryvalova

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.