Pastatą, kurio rekonstrukcijai išleista 1,4 mln. litų, leista nuomoti už 3,5 tūkst. litų per mėnesį.

taryba_monkes_biznis_5195

Zitos Civilkaitės (kairėje) priesaiką priėmė iš Vilniaus atvykusi Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovė.

Rajono valdžia tęsia kuriozinių sprendimų seriją dėl Skongalio gatvės pastato, kuriame pastaruoju laiku veikė Jaunimo mokykla: prieš kelerius metus jo rekonstrukcijai buvo išleista apie 1,4 mln. litų, o dabar šį statinį ruošiamasi dešimčiai metų išnuomoti už maždaug 3,5 tūkstančius litų per mėnesį.
,,Per metus už to pastato nuomą planuojama gauti apie 40 tūkstančių litų, tad per visą dešimtmetį nepavyks surinkti nė trečdalio rekonstrukcijai išleistų lėšų.
Kur čia racionalumas ir strateginis planavimas, kurį taip mėgsta deklaruoti dabartinė valdančioji dauguma?“ – piktinosi ne vieną kadenciją rajonui vadovavęs Viktoras Muntianas.
Rajono tarybos dauguma (Darbo partijos ir socialdemokratų koalicija) šių priekaištų klausėsi kone nuobodžiaudama: atseit ką čia tuščiai burną aušinti, verčiau balsuokime.
O balsuoti valdantieji gali įspūdingai – mat Taryboje turi didelę daugumą: už tai, kad pastatas, iš kurio iškraustoma Jaunimo mokykla, kažkam būtų kone veltui nuomojamas balsavo 19 Tarybos narių.
Negausi opozicija arba balsavo prieš, arba susilaikė, bet jos balsas šią kadenciją, kaip žinia, į dangų neina.
Kas slypi šioje strategijoje?
Vadinamąjį ,,monkės biznį“ (šnekamojoje kalboje šiuo frazeologizmu apibūdinamas ne visiškai rimtas, kvailokas reikalas, sukta išdaiga) neblogai iliustruojanti Jaunimo mokyklos pastato istorija ypač įdomiai atrodo tame pačiame Tarybos posėdyje svarstyto kito klausimo fone: juo buvo patvirtintas rajono savivaldybės 2014–2016 metų strateginis veiklos planas.
Nuodugnesnio šio plano svarstymo posėdyje taip pat nebuvo. O kam? Valdančiajai daugumai balsų juk pakanka.
Kažin, kokie kuriozai rajono gyventojų tyko šiame plane? Palaukime ir pamatysime.
Tamsoje ant ledo eikite dviese
Kone žaismingai atrodė Tarybos pastangos tvirtinti saugaus elgesio rajono vandens telkiniuose bei ant jų arba ant dirbtinai išlieto ledo taisykles.
Įsidėmėkite, kad tomis taisyklėmis draudžiama:
maudytis tamsiu paros metu;
lipti ant ledo, kurio storis – iki septynių centimetrų;
– tamsiu paros metu ant ledo lipti vienam.
Kaip, neužlipus ant ledo, sužinoti, ar jo storis – iki septynių centimetrų, ar didesnis? Kas vadintina tamsiu paros metu – tik gūdi naktis ar ir vakaro prieblanda?
Paklauskite to rimtais veidais taisykles tvirtinusių rajono Tarybos narių. O jaunesnieji nepamirškite jų nutarimo ir tamsiu paros metu ant ledo eikite ne pavieniui, o poromis.
Taryboje – nauja narė
Rajono Taryboje – dar vienas pasikeitimas: prisiekė ir jos nare tapo Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų sąraše į ją išrinkta M. Daukšos viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Zita Civilkaitė.
Vieta Taryboje Z. Civilkaitei atsirado po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino Aušrio Macijausko mandatą.
VRK šį sprendimą motyvavo tuo, kad įsigaliojo Vilniaus apygardos teismo sprendimas, kuriuo A. Macijauskas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba tuo metu, kai dirbo Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės žemės ūkio viceministru.
Bylinėjimosi procesas, beje, dar nesibaigė: jei aukštesnės instancijos teismas A. Macijauską išteisintų, į rajono Tarybą jis galėtų sugrįžti.
O tokių šansų yra – mat pirmosios instancijos Vilniaus miesto apylinkės teismas A. Macijauską buvo išteisinęs.

Artūras Navickas

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.