Praėjusią savaitę vykusiame rajono Tarybos posėdyje netrūko nei diskusijų, nei ginčų, tačiau visi jie baigėsi taip, kaip planuota – apsvarstyti visi 44 klausimai, 42 iš jų pritarta.

Babėnų gyventojų prašymų, kuo skubiau tvarkyti šio kvartalo gatves rajono Tarybos dauguma neišgirdo.

Babėnų gyventojų prašymų, kuo skubiau tvarkyti šio kvartalo gatves rajono Tarybos dauguma neišgirdo.

Daugiausia ginčų kilo dėl Tarybos nario Boleslovo Rinkevičiaus siūlymo pakeisti biudžeto priedą dėl planuojamų investicijų.

Siūlymas sukeisti projektus

B. Rinkevičius siūlė skolintas lėšas, numatytas Ramybės skvero remontui, skirti Babėnų kvartalo gatvių įrengimui. Tarybos nario teigimu, nereikėtų užsimerkti prieš gyventojų prašymą su 315 parašų. „Babėnų gyventojams nuolat žadama, kad bus pagerinta jų gyvenimo kokybė, kad ir jie pagaliau sulauks sutvarkytų ir išasfaltuotų gatvių, tačiau iki šiol visi pažadai lieka tušti. Nemanau, kad miestui dabar svarbiausia yra sutvarkyti Ramybės skverą, kuriame numatyta statyti prabangų fontaną. Siūlau išdiskutuoti šį klausimą. Kyla daug abejonių dėl Ramybės skvero projekto kaštų ir naudos santykio, tad neverta skubėti su abejotinais darbais, o į gyventojų norus turi būti atsižvelgta“, – sakė B. Rinkevičius.

Jam audringai pritarė posėdyje dalyvavę Babėnų gyventojai. Jų vardu į Tarybos narius kreipęsis Jonas Janulis prašė vietinės valdžios atstovų nepamiršti jų kvartalo ir pradėti juo kuo greičiau rūpintis: „Esame tarsi užmiršta sala. Vasaromis dūstame nuo dulkių, žiemomis paskęstame sniegynuose. Babėnai turi tokią pačią istoriją kaip ir miesto centras, tad gal jų nereikia pamiršti. Kaimuose tokios netvarkos kaip dabar gyvename mes. Tad būtų labai gerai, kad partijų atstovai babėniškius prisimintų ne tik prieš rinkimus, kada reikia išprašyti balsų, bet ir po rinkimų, kai privalu tęsėti duotus pažadus.“

Opozicijos balsų nepakako, kad biudžetas būtų persirstytas.

Opozicijos balsų nepakako, kad biudžetas būtų persirstytas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Romualdo Gailiūno teigimu, Babėnų kvartalas nėra pamirštas: „Nuolat skiriame lėšų šiai miesto daliai. Nuo 2007 metų iki šiol jai skirta per du milijonai litų, už kuriuos tvarkomi gatvių pamatai. Dar būtina įrengti lietaus kanalizaciją, o tada kalbėsime apie asfaltavimo darbus. Yra numatyta jas išasfaltuoti iki 2020 metų ir tam bus skirta apie šeši milijonai litų.“
Deja, jokie argumentai Tarybos daugumos nepaveikė. Klausimas dėl biudžeto perskirstymo buvo išimtas iš darbotvarkės – Babėnų kvartalas papildomų investicijų nesulauks, o Ramybės skvero rekonstrukcijai už 1,3 milijono litų degama žalia šviesa.

Sveikatos apsaugoje – pertvarka

Rajono Tarybos nariai pritarė kaimuose bei miesteliuose esančių ambulatorijų reorganizacijai – šios įstaigos praranda savarankiškumą ir prijungiamos prie Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro. Manoma, kad taip bus sutaupyta lėšų, skiriamų valdymui bei administravimui, o vadovaujančio darbo netenkantys šeimų gydytojai daugiau laiko ir dėmesio galės skirti pacientams.

Savivaldybės kontrolierės Zitos Valiauskienės paprašyta tiksliai įvardyti, kiek patirta nuostolių dėl nepavykusio įgyvendinti Apytalaukio dvaro remonto projekto.

Iš sutaupytų lėšų Tarybos narys Viktoras Muntianas siūlė tvarkyti ne J. Basanavičiaus gatvės šaligatvio atkarpą, bet daugiabučių namų kiemus, tačiau toks pasiūlymas atmestas.

Šiame posėdyje patvirtinti kelių mokyklų nuostatai, aptartos rajono vadovų atostogos, svarstyti kiti aktualūs klausimai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.