Kėdainių socialdemokratai antradienį nusprendė palaikyti tiesiogiai išrinktą merą Saulių Grinkevičių, nesudarydami koalicijos sutarties.

Olga Urbonienė (kairėje) ir Jūratė Judickienė naujojoje Taryboje palaikys tokius mero sprendimus, kurie atitiks socialdemokratų programines nuostatas.

Olga Urbonienė (kairėje) ir Jūratė Judickienė naujojoje Taryboje palaikys tokius mero sprendimus, kurie atitiks socialdemokratų programines nuostatas.

Tokiu sprendimu rajono socialdemokratai užkirto kelią rajono Taryboje susidaryti bet kokiai daugumai.
Po šio sprendimo 27 narius turinčioje rajono Taryboje 13 balsų priklauso Darbo partijai, dvylika – S. Grinkevičių palaikančiai Lietuvos laisvės sąjungos, Liberalų sąjūdžio, valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei konservatorių koalicijai, o du – socialdemokratams.

Geriausia – likti savarankiškiems
Kėdainių socialdemokratų posėdyje dalyvavusio šios partijos Kauno ir Alytaus apskričių koordinatoriaus Antano Jodaugos teigimu, toks sprendimas geriausiai atitinką situaciją Kėdainių rajone.
,,Realybė tokia, kad koalicijoje su Darbo partija taptume tik nereikšmingu jos priedėliu.
O pasirinkę Saulių Grinkevičių palaikantį bloką sudarytume sąlygas ignoruoti Darbo partiją palaikančių rajono gyventojų valią.
Vadinasi, geriausia išeitis – nestoti į jokią koaliciją, o kiekvieną klausimą spręsti savarankiškai, atsižvelgus į rajono gyventojų interesus“, – tokias A. Jodaugos mintis cituoja internetinis portalas ,,Delfi“.

,,Buldozerio“ nebus
Pasak naujienų agentūros BNS, Darbo partija Kėdainiuose susidariusią situaciją ,,dar svarstys“, o apie jungimąsi su kitomis politinėmis jėgomis bent kol kas negalvoja.
Išrinktasis meras S. Grinkevičius įsitikinęs, kad koalicija tarp keturių Darbo partijai opozicinių jėgų rajono Taryboje dirbs sėkmingai.
„Manau, kad tokioje situacijoje dirbti įmanoma. Šią savaitę buvome susirinkę du kartus, jau deriname ne tik programines nuostatas, bet ir atskiras pozicijas.
Be abejo, teks daug kalbėtis, diskutuoti, tačiau tai nepriimtina tik tiems, kurie įpratę dirbti „buldozeriniu“ principu. Šioje Taryboje taip nebus“, – sakė S. Grinkevičius.

,,Pasitikėjimą pateisins darbais“
Socialdemokratų kandidate į rajono merus buvusi Olga Urbonienė ,,Kėdainių mugei“ patvirtino, kad ji ir partijos kolegė Jūratė Judickienė naujojoje Taryboje dirbs konstruktyviai ir palaikys tokius mero sprendimus, kurie atitiks socialdemokratų programines nuostatas.
,,Esame pasiruošę rimtam darbui ir diskusijoms. Manome, jog visi į naująją savivaldybės Tarybą išrinkti kandidatai turi rajono gyventojų pasitikėjimą. Viliamės, kad dabar jis bus pateisintas darbu, o ne vien žodžiais ar priešprieša“, – sakė O. Urbonienė.

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Iš tikrųjų

    Gaila žento, gaila varškės. Pagal seną kėdainiškių įpratimą, socialdemokratės nedrįsta neįtikti “darbiečiams“.

    Atsakyti
  2. Arnas

    Gaila, bet Kėdainių socdemai tikrai pasidare tik Darbo partijos seseliu… Ir kada taip atsitiko? Tur but zinio tik „gudrioji“ Vitauskiene…

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.