Termometro stulpeliui stipriai šoktelėjus aukštyn vis daugiau žmonių ieško atgaivos vandens glėbyje, tad maudyklų vandens kokybė dabar itin aktuali. Kėdainių miesto ir rajono maudyklas užplūdę gyventojai kol kas gali būti ramūs.

Kad maudymasis būtų saugus, nekeltų grėsmės žmonių sveikatai, yra sistemingai stebima ir vertinama miesto maudyklų vandens kokybė. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, atlieka vandens kokybės tyrimus. Maudyklų vandens kokybė tiriama atsižvelgiant į du mikrobiologinius parametrus – žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Būtent šios bakterijos ir parodo, ar vanduo yra užterštas.

Nustačius trumpalaikę taršą, per 72 valandas paimamas papildomas mėginys, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą. Pakartotinas mėginys imamas praėjus 7 dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos.

Maudyklų vanduo rajone reikalavimus atitinka

Ašarėnos tvenkinys karštomis dienomis sutraukia daugybę vandens mėgėjų.

Ašarėnos tvenkinys karštomis dienomis sutraukia daugybę vandens mėgėjų.

Liepos 3 dieną iš Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero ir Nevėžio upės J. Biliūno gatvės gale maudyklų vietų buvo paimti vandens mėginiai ir atlikti laboratoriniai tyrimai. Jų rezultatai parodė, kad visų maudyklų vandens kokybės rodikliai atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reglamentuotus vandens kokybės reikalavimus, tad maudyklose maudytis galima.

Įvertinus kelių metų rodiklius, Ašarėnos tvenkinio ir Dotnuvėlės upės vanduo atitinka puikios kokybės vandeniui keliamus reikalavimus.

Mėgaudamiesi vandens pramogomis, nepamirškite pagrindinių taisyklių:

• nesiveskite ir nemaudykite naminių gyvūnų;

• nesimaudykite, jeigu esate apsvaigę nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų;

• nesimaudykite tamsiu paros metu;

• besimaudantys vaikai iki 12 m. turi būti prižiūrimi suaugusio žmogaus;

• laužus kūrenkite tik tam specialiai pritaikytose vietose;

• maudykitės tik gerai žinomose vietose, įvertinę realų vandens gylį;

• nešiukšlinkite!

• gerbkite aplinkinių poilsį!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Lukošiūtė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.