Kėdainių rajono taryboje Darbo partija negavo daugumos, o į ją perbėgusiai Nijolei Naujokienei dėl mero posto antrajame ture teks varžytis su verslininku Sauliumi Grinkevičiumi – toks sekmadienį Lietuvoje rengtų savivaldybių rinkimų rezultatas.

Gausiausia rajone – Liaudies rinkimų apylinkė: joje registruoti 3326 rinkėjai. Vienas jų – Arnas Volkavičius. Vaikinas šiuo metu studijuoja Kaune, tačiau balsuoti parvažiavo į Kėdainius.

Gausiausia rajone – Liaudies rinkimų apylinkė: joje registruoti 3326 rinkėjai. Vienas jų – Arnas Volkavičius. Vaikinas šiuo metu studijuoja Kaune, tačiau balsuoti parvažiavo į Kėdainius.

Kėdainių rajonas Lietuvoje tituluojamas Darbo partijos tėvonija, tad tokie rezultatai, be abejo, kirtis jos autoritetui.

,,Darbiečiams“ – trimis mažiau
Naujojoje rajono Taryboje Darbo partija iš 27 mandatų gavo 13 – tai yra mažiau negu pusę.
Antrojoje pozicijoje įsitvirtino 5 mandatus gavusi S. Grinkevičiaus vedama Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai).
Po du mandatus gavo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, socialdemokratai ir Tėvynės sąjunga-krikščionys demokratai.
Paskutiniojo 27-ojo Tarybos mandato savininku taps kovo 15-ąją antrajame ture išrinktas rajono meras.

Trečią nakties – dar neaišku
Rinkiminės batalijos rajone vyko atkakliai – trečią valandą nakties rezultatai dar nebuvo žinomi.
S. Grinkevičių labiau palaikė miesto ir didesnių rajono gyvenviečių rinkėjai, o N. Naujokienę – mažos kaimiškosios apylinkės.
Rinkimuose dalyvavo 46,58 proc. tokią teisę turinčių rajono gyventojų. Lietuvoje šis rodiklis panašus – šiek tiek per 47,1 proc.
Aktyviausi rajone buvo Langakių (63,68 proc.), Kalnaberžės (60,19 proc.) ir Beržų (59,40 proc.) rinkėjai.
Pasyviausiai balsuota Statybininkų (34,35 proc.), Keleriškių (36,67 proc.) ir Parko (38,29 proc.) rinkimų apylinkėse.

Užsibuvus – stagnacija
Rinkimų rezultatus analizuojantys politikai atkreipia dėmesį į vieną aplinkybę: žmonėms ima įgristi tai, kad savivaldybių valdžioje metai iš metų būna tie patys žmonės.
Ir iš tikrųjų: kodėl valstybės Prezidento postą tam pačiam asmeniui neleidžiama užimti ilgiau kaip dvi kadencijas, o rajonų merams toks ribojimas netaikomas?
Gyvenimo lygiu Lietuvą lenkiančių valstybių patirtis byloja, kad, užsibuvus valdžioje, prarandamas savikritiškumas, imama jaustis nepakeičiamais, sumenksta naujovių siekis, įsivyrauja stagnacija.
Matyt, šią tiesą vis labiau ima suvokti ir Kėdainių rajono rinkėjai.

About The Author

Related Posts

10 Responses

 1. kėdainiškis

  KAIP KĖDAINIŠKIAI VERTINA RINKIMŲ REZULTATUS ? Darbukai Kėdainiuose patyrė FIASKO.Turėjo 70% taryboje, o dabar tik 50% + mero nėra ir reikalingas II turas . Net ir laimėjus II-ame ture poniai N, pyragais nekvepia.Vadovauti tarybai turint tik pusę vietų – tikrai nepyragai. Dalyvavimas, tokioje desperatiškai apgailėtinoje DP rinkimų kompanijoje,pionierių vadovei bei buvusiai mokytojai karminių taškų tikrai nepridėjo. Jei ponią N fortūna aplens ir II-ame ture tai, teks visa galva pasinerti į Vydūno raštus.Bet ir 10 tomų nebeižgelbės. Kėdainiai pabudo.Seniai to laukėm, o dabar prie darbo visi kas neabejingi mūsų Kėdainių atgimimui.Sveikinu visus.

  Atsakyti
 2. Emigrante

  Labai teisingai pastebeta straipsnyje, kad uzsibuvus bet kuriame vadovaujanciame poste prarandamas savikritiškumas, imama jaustis nepakeičiamais, sumenksta naujovių siekis. Nors naujiems perimti, „isivaziuoti“ uztrunka laiko, taciau permainos yra butinos ir labai reikalingos. Butinai dalyvausiu antrame rinkimu ture ir balsuosiu uz permainas!

  Atsakyti
 3. Vidas

  Mane labiausiai eme juokas, kai „Rinkos aikste“ eme postringautii, kad Grinkeviciusa nesigaudo ekonomikoje: mat jis – verslininkas. O buvusi biologijos mpokytoja Naujokiene ekonomikoje tai gaudosi?… (((:

  Atsakyti
 4. Arnas

  Mane tai knisa tas ivaizdis, neva Kedainiai – tai Uspaskichas. Kur bebutum – Druskininkuose, Palangoje ar Airijoje – vis girdi: ,,Aaa, Tu is Kedainiu. Jums gerai – turite Uspaskicha…“ Jei pametai ledu ir atvezi kelias rusu popgrupes, tai dar nereiskia, kad esi kone Dievas. Man asmeniskai uz Ledu svente kur kas labiau patinka dziazo festivalis ,,Broma Jaz“, kuri i Kedainius atvede Grionkevicius.

  Atsakyti
 5. qwertysas

  Rinkrêjai, atstokėkite,nes Viktors užpyks ir nebegausite ledų „nemokamai“ ….

  Atsakyti
 6. .

  uzpyks uzdarys savo imones ir kedainiuose diodziausias nedarbas bus, paliks lietuva ir verksim tada biez viktoro. gali ir taip buti. o ka tada darysim? i daumantus visi dirbt eisim? 🙂

  Atsakyti
  • Svetlana

   Ne taip jau baisu butu – tas isreamuotas koncernas juk gerokai aptup[ejes: Kedainiu grudai, Josvainiu agrofirma paarduotos, Prasmogu centras merdi tuscia.. O tai kas dar liko butu ne uzdaryta, bet parduota; pas naujus savininkus zmonems gal butu net geriau, gal jie algas mokertu ne vokeliuose…

   Atsakyti
 7. ona

  gana Nijolei makaromus mums kabinti. Tikra stagnaytorė. aš Kėdainių rajone gyvendama pasijaučiau diktatūros santvarkoje. Savietiniais laikais tikrai taip nebuvo. niekas nieko nešmeižė ir taip šūdais nesidrabstė. Žmogus turi būti vertinamas už darbą, tai kaip jis jį atlieka, o dabar Kėdainiuose už lojalumą. Kaip pavz. Šėtos seniūnas. jau greitai 20m. sėdi ir visiškai nieko nedirba. tik stengiasi kaip įtikti rajono vadovams ir gauna algą.

  Atsakyti
 8. Turbūt

  Turbūt ne visuose rajonuose tokia rinkimų organizavimo tvarka, kaip Kėdainiuose. Kėdainių rajono rinkiminės apygardos komisijo pirmininkas- darbo partijos narys, iš 54 rinkiminių apylinkių ,34 rinkiminėse apylinkėse komisijos pirmininkai yra darbo partijos nariai.Visiškai visose 54 apylinkėse po du rinkimų stebėtojus ,darbo partijos narius. Aristavos, Beinaičių, Gudžiūnų, Kunionių, Okainių, Parko, Pergalės, Pernaravos, Petkūnų rinkiminėse apylinkėse po du stebėtojus,Taikos apylinkėje net trys, visi iš darbo partijos.Kitų partijų stebėtojų šiose apylinkėse visiškai nė vieno.Gal nereikia aiškinti, kokias išvadas galima pasidaryti po rinkimų? Antra vertus , stebina visų kitų partijų abejingumas ir vangumas.

  Atsakyti
 9. bronius

  senai taip reikejo balsuoti. tie patys ir tie patys,jokiu naujoviu,jokios perspektyvos. balsuosiu uz grinkeviciu

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.