Nepaisydamas Vyriausybės atstovų prieštaravimų, Seimas balsų dauguma iki kitų metų birželio pratęsė pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą centralizuotam šildymui.

heating-coolingPVM įstatymo pataisą, kuri numato, kad šio mokesčio lengvatinis tarifas šildymui galioja ne iki 2016 m. gruodžio 31 d., bet iki 2017 m. gegužės 31-osios, t. y. iki baigsis dabartinis šildymo sezonas.
Ne vienas Seimo narys pripažino, kad tokį sprendimą priėmė įsiklausęs į savivaldybių vadovų argumentus, jog numatomas PVM lengvatos šildymui atšaukimas yra nesavalaikis ir netikslingas žingsnis.

Išgirstas savivaldybių balsas
Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus paklausus, kaip jis vertina PVM lengvatos šildymui pratęsimą, nuskambėjo labai paprastas atsakymas: „Labai gerai, kad buvo išgirstas savivaldybių balsas.
Akivaizdu, kad sprendimas dėl PVM lengvatos šildymui panaikinimo buvo neparuoštas ir neįvertintos jo pasekmės. Vyriausybė nepaskaičiavo, kiek žmonių tas sprendimas palies, kiek jų bus priversti tapti papildomai socialiai remtinais, kiek valstybė gaus papildomai pinigų į biudžetą ir pagaliau kam tie pinigai bus skirti. Savivaldybėms buvo bandoma tiesiog numesti dar vieną problemą. Kadangi lengvata pratęsta pusmečiui, per tą laiką Seimas turi labai gerai įsigilinti į šią aktualiją ir rasti aiškius atsakymus į visus kylančius klausimus. Negalima į užribį nustumti ir savivaldybių. Naujosios valdžios atstovai rinkimų išvakarėse žadėjo tartis su visais partneriais, neišskiriant savivaldybių, tačiau matėme, kad buvo bandoma savivaldybių nuomonių nepaisyti. Tai yra nemažas signalas. Gerai, kad kol kas viskas suvaldyta.”

Planuojamas naujas kompensacijų mechanizmas
Valdantieji pripažino, kad kol kas nėra patvirtintas efektyvus ir veiksmingas naujas nepasiturinčių gyventojų praradimų dėl pabrangusio šildymo kompensacijų mechanizmas.
Beje, antradienį Seimui pateiktas įstatymų projektų paketas dėl naujo kompensacijų nepasiturintiems mechanizmo įtvirtinimo. Jis numato, kad kompensacijos priklauso visiems, kurių išlaidos šildymui viršija 10 proc. pajamų, o ne 20 proc., kaip yra numatyta dabar. R. Karbauskio skaičiavimu, pagal naują tvarką kompensacijas galės gauti dvigubai daugiau asmenų, nei gaudavo iki šiol – ne 130 000, bet 260 000 gyventojų.
Kėdainių rajone dabar kompensacijas šildymui gauna per pusketvirto tūkstančio gyventojų. Kiek tokių paramos gavėjų būtų po priimtų planuotų sprendimų, nežinia. Tačiau preliminariais paskaičiavimais pagal naująją kompensavimo tvarką, šis skaičius išaugtų dar apie šimtą trisdešimt tūkst. Maždaug tiek žmonių papultų į socialiai remtinų ir socialinių pašalpų prašančiųjų gretas.
Nauja kompensavimo tvarka Seime esą bus patvirtinta per artimiausią pusmetį, kol dar galios PVM lengvata šildymui. Tokiu atveju naujasis kompensacijų mechanizmas įsigaliotų nuo naujojo šildymo sezono kitąmet rudenį ir savivaldybės būtų pasirengusios jį įgyvendinti.
Šiuo metu lengvatinis PVM šildymui siekia 9 proc., bazinis PVM tarifas Lietuvoje yra 21 proc.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.