Praūžus didžiosioms metų šventėms, tradiciškai paskelbti Kėdainių rajono savivaldybės organizuojamo konkurso „Gražiausiai papuoštas pastatas“ laureatai, kuriems meras Saulius Grinkevičius įteikė padėkas ir atminimo dovanėles.

Už gražiausiai papuoštą įmonės pastatą Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius apdovanojo bendrovės „Linėja Transport“ direktorių Gediminą Norkų.

„Kiekvienais metais prieš didžiąsias metų šventes Kėdainių miestas ir rajono gyvenvietės būna papuoštos. Smagu, kad mūsų gyventojai, įmonės ir įstaigos aktyviai prisideda ir puošia savo pastatus. Papuošimai sukuria šventišką nuotaiką. Dėkoju visiems kėdainiečiams, įstaigų vadovams, darbuotojams, kurie prisidėjo, kad Kėdainių miestas ir rajonas atrodytų gražiau“, – sakė S. Grinkevičius.

Nori gražios aplinkos

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto inžinierius Gediminas Tilvikas, atsiėmęs padėką, sakė: „Žemdirbystės institutą puošiame, nes kasmet norime būti gražūs ir siekiame rodyti pavyzdį kitiems. Džiugu, kad pavyksta suburti visą kolektyvą, kurio darbuotojai nelieka abejingi, todėl kalėdiniu laikotarpiu mums miela būti drauge ir kartu puošti institutą. Šiais metais ant šviestuvų sukomponavome dirbtinę originalią eglutę. Manau, kad ir kitoms šventėms ieškosime naujų idėjų ir toliau tobulėsime.“

Kėdainių mokyklos-darželio „Puriena“ direktorės Birutės Naruševičienės teigimu, kasmet prieš šventes pedagogams kyla didelis rūpestis, kaip papuošti pastatą.
„Vis dėlto pirmiausia mes tariamės su vaikučių tėvais. Šį sykį nutarėme, kad vaikams labiausia patiktų senis besmegenis. Džiaugiamės nesuklydę, nes mūsų dekoracija sulaukė didelio dėmesio iš mažų vaikų, paauglių ir tėvelių“, – sakė B. Naruševičienė.

Vytalija ir Juozapas Kanišauskai šypsosi, kad idėjų generatoriais yra abudu.

„Kasmet po truputį atsinaujiname, norime puošti kitaip, ieškome įvairovės. Domimės, kaip kitų miestų gyventojai puošiasi. Šiemet apsilankėme Vilniuje, Širvintose, Kaune ir Utenoje. Džiaugiamės, kad Kėdainiai taip pat aktyviai puošiasi“, – sakė J. Kanišauskas.

Neliko abejingų

Kėdainių krašto kredito unijos vadovas Egidijus Žaltauskas džiaugėsi, kad jų pastatas šiemet buvo dekoruotas išskirtinai: „Iš tikrųjų mūsų lemputėmis papuošti medeliai buvo labai gražūs ir džiugino akį. Tai – viso kolektyvo darbas. Mes jau ne pirmus metus bandome puošti Kėdainius šventiniu laikotarpiu. Džiaugiamės, kad mūsų idėja taip visiems patiko, jog neliko abejingų. Jau turime naujų sumanymų ir kitiems metams. Drąsiai tikime savo idėjomis.“

Akademijos miestelio gyventoja Danutė Andriulaitienė įsitikinusi, kad svarbiausia yra noras puoštis ir idėjos. Tad jai su drauge kilo mintis papuošti balkoną Lietuvos šimtmečiui.
Įmonės „Linėja Transport“ direktorius Gediminas Norkus pasakojo, kad kasmet puošia pastatą šventėms.

„Stengiamės vis padaryti kažkaip kitaip. Šiemet mūsų dekoracija buvo pakankamai brangi, bet džiaugiamės, kad ji kėdainiečiams dovanoja puikias emocijas, nes visi fotografuojasi ir spinduliuoja gera nuotaika“, – sakė G. Norkus.

Konkurso „Gražiausiai papuoštas pastatas“ renginyje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai, seniūnai. Susirinkusiems koncertavo Kėdainių muzikos mokyklos mokiniai Morta Šablevičiūtė ir Povilas Neliupšis.

Konkurso „Gražiausiai papuoštas pastatas“ tikslai – skatinti Kėdainių rajono savivaldybės gyventojus šventiškai puošti individualių ir daugiabučių gyvenamųjų namų, įmonių, įstaigų, organizacijų, biudžetinių įstaigų pastatus, gerinti miesto ir rajono estetinį vaizdą. Sukurti šventinę aplinką Kėdainių mieste ir rajono gyvenvietėse, siekti, kad miesto ir rajono gyvenvietės taptų patrauklios gyventojams ir svečiams. Išrinkti gražiausiai papuoštus individualių ir daugiabučių gyvenamųjų namų, įmonių, įstaigų, organizacijų ir biudžetinių įstaigų pastatus.

Konkurse gali dalyvauti visos Kėdainių miesto ir rajono pramonės įmonės, biudžetinės įstaigos, daugiabučių, individualių ir daugiabučių namų gyventojai. Konkursas „Gražiausiai papuoštas pastatas“ rengiamas kiekvienų metų gruodžio mėnesį dviem etapais. I etapą organizuoja atskirai kiekvienos seniūnijos seniūnas sudarydamas vertinimo komisiją. II etapą organizuoja Kėdainių rajono administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta vertinimo komisija.

Už gražiausiai kaimiškosiose seniūnijose papuoštus pastatus ir jų aplinkas įvertinti:

Gyvenamasis namas – Kristinos ir Žymanto Čižauskų sodyba, Koliupės k., Vilainių sen., Kėdainių r.
Įmonės, įstaigos, organizacijos – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutas, Instituto al. 1, Akademijos mstl., Dotnuvos sen., Kėdainių r., direktorius Gintaras Brazauskas.
Biudžetinės įstaigos – Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Pernaravos seniūnijos pastatas, Jadvygos Juškytės g. 26, Pernaravos mstl., Pernaravos sen., Kėdainių r. sav., seniūnas Artūras Gustas.
Daugiabutis – Ruokio g. 7, Akademijos mstl., Dotnuvos sen., Kėdainių r.

Už gražiausiai Kėdainių mieste papuoštus pastatus ir jų aplinkas apdovanojimai įteikti:

Gyvenamasis namas – Vytalijos ir Juozapo Kanišauskų gyvenamasis namas, Paparčių g. 28, Kėdainiai.
Įmonės, įstaigos, organizacijos – Kėdainių krašto kredito unija, administracijos pastatas, Josvainių g. 36, Kėdainiai, vadovas Egidijus Žaltauskas.
Biudžetinės įstaigos – Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“, Mindaugo g. 20, Kėdainiai, direktorė Birutė Naruševičienė.

Padėkomis už gražiai papuoštus pastatus ir jų aplinkas šventiniu laikotarpiu įvertinti:

Gyvenamasis namas – Danutės ir Jono Baltaduonių gyvenamasis namas, J. Basanavičiaus g. 83, Kėdainiai.
UAB „Linėja Transport“, Didžioji g. 38, Kėdainiai, vadovas Gediminas Norkus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.