Mokykla – tai vieta, kur vaikas praleidžia dalį dienos, kur, be aktyvaus mokymosi, jis tikisi ir džiaugsmingo buvimo su draugais, ir ramaus poilsio. Kiekviena mokykla siekia kurti erdves, kuriose atsispindėtų bendruomenės idėjos, darbai, pasiekimai, erdves, kuriose mokiniai galėtų įdomiai leisti laiką bendraminčių būryje ar susikaupti ir išgirsti savo mintis.

Kurti savitą Juozo Paukštelio progimnazijos veidą aktyviai padeda dailės būrelį lankantys mokiniai. Jų rankos prisidėjo kuriant mokyklos hole kabantį „laikrodį“, ant kurio puikuojasi progimnazijos pirmūnų nuotraukos. Mokiniai padėjo gaminti ir didelį „savanorystės medį“ pirmajame mokyklos aukšte. Prie jo ne kartą stabteli vaikai ir mokytojai, po jo šakas būtinai pasidairo mokyklos svečiai, mat medį puošia nuotraukos, įamžinusios įvairias bendruomenės savanorystės akimirkas. O jų būta išties nemažai, nes progimnazijoje ne vienerius metus diegiamos „Lions Quest“ socialinio emocinio ugdymo programos, skatinančios savanorišką mokinių veiklą. Dar vienas dailės būrelio narių kūrinys – piešinys neseniai duris atvėrusioje laisvalaikio zonoje, kur poilsiauja ir žaidžia visos dienos mokyklos mokinukai.

„Pagauk debesį“ – taip pavadintas piešinys ant sienos tarsi kviečia vaikus naujose erdvėse džiaugtis ir svajoti. Mokinių piešiniai koridoriuose, didelis paveikslas valgykloje, įvairios parodos mokyklos erdvėse – tai ir dailės būrelio rūpestis. Progimnazijoje kryptingai siekiama, kad aplinka skatintų gėrėtis kūryba, ją vertinti bei skiepytų norą kurti patiems. Kai mokyklos sienas puošia vaikų piešiniai, kai koridoriuose stabtelėti kviečia mokinių kūrybiniai darbai, patiriami bendrystės, džiaugsmo, pasididžiavimo vieni kitais jausmai, kurie vienija bendruomenę“, – tuo įsitikinę dailės būrelį lankantys mokiniai.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos direktorė Tereza Sotnik pastebi, kad vien suaugusiųjų rankomis kurta mokyklos erdvė nebūtų vaikams tokia miela ir šilta kaip antrieji namai. Direktorė džiaugiasi, kad progimnazijos siekis kurti patrauklias mokyklos erdves, suburia bendrai veiklai mokytojus, mokinius ir jų tėvelius.

„Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.