Naujuosius metus Kėdainių profesinio rengimo centras sutiko neramiomis nuotaikomis. Su įstaiga atsisveikino jos ilgametis vadovas Stasys Danyla.

Į naujus metus Kėdainių profesinio rengimo centras įžengė neramiomis nuotaikomis – nežinia, ką atneš prasidėjusios permainos.

Į naujus metus Kėdainių profesinio rengimo centras įžengė neramiomis nuotaikomis – nežinia, ką atneš prasidėjusios permainos.

„Tai, kad aš išeinu į užtarnautą poilsį nėra nieko stebėtina. Juk esu jau pensinio amžiaus, tad natūralu, jog reikia užleisti vietą jaunesniam specialistui. Keistas tik tas mano atsisveikinimas ir išėjimas“, – metų sandūroje sakė S. Danyla.

Norėjo užbaigti darbus
Pasak S. Danylos, jis norėjo užbaigti pradėtus darbus ir su kolektyvu atsisveikinti mokslo metų pabaigoje, tačiau jo planus paskubino netikėtas iškvietimas pas Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio patarėją Andrių Stankevičių.
„Nesu sulaukęs jokio priekaišto dėl savo ar įstaigos darbo, tačiau susitikęs su ministro patarėju aiškiai supratau, kad turiu palikti savo vietą. Gal ji jau kažkam numatyta, nežinau, bet man nedviprasmiškai buvo pasakyta, kad aš jau savo atidirbau. Dėl savęs neišgyvenu, viskas bus gerai, tačiau suneramino patarėjo užuominos, kad mūsų centro laukia permainos. Jis net užsiminė, kad gali būti naikinamas centro savarankiškumas, kad jis bus prijungtas prie Kauno kokios nors įstaigos. Kažkaip nerimtai viskas atrodo. Mes puikiai dirbame. Nė karto negavome pastabų, kad esame kažko nepadarę ar blogai padarę. Ir šiuo metu, kai visos šalies profesinio rengimo centrai nuolat skaičiuoja mažėjantį mokinių skaičių, mes laikomės gana neprastai – per abu centro skyrius turime net 650 mokinių, nors tuo tarpu kai kurie savarankiški centrai suskaičiuoja vos po 200 mokinių. Negi reikia griauti ir ardyti tokį centrą?“ – atsakymų į neraminančius klausimus neranda S. Danyla.

Panašūs procesai ir kitur
Žinia apie Kėdainių profesinio centro vadovo pasitraukimą iš darbo buvo naujiena centro darbą kuruojančių ministerijos skyrių vadovams. Jie neslėpė nuostabos sužinoję tokias naujienas.
S. Danylos teigimu, panašūs procesai vyksta ir kitose profesinėse mokyklose. „Ne vienas kolega skundėsi, kad jeigu nepartinis, maža tikimybė, kad liks dirbti. Ir ministerijoje didžiulis spaudimas. Situacija sudėtinga – taip dar nėra buvę istorijoje“, – sakė S. Danyla. Jis stebėjosi, kad procesui vadovauja ministro patarėjas A. Stankevičius – esą į ministeriją pasikvietęs profesinių mokyklų vadovus „patarėjas rengia cirką“.
„Aš iš darbo išeinu po susitarimo su ministru, tačiau panašu, kad pagrindinis veikėjas ministerijoje yra ministro patarėjas Andrius Stankevičius. Šis Darbo partijos deleguotas asmuo tvarkosi kaip savo namuose“, – sakė S. Danyla.

Patarėjas ginasi: direktoriai traukiasi dėl amžiaus
„Tai, kad diriguoju atleidimams – mažumėlę klaidinga informacija. Keli vadovai pasitraukė, tačiau tai turbūt labiau susiję su jų amžiumi ir jie patys nusprendžia toliau nebedirbti“, – kilus šurmuliui dėl perversmų profesinio rengimo centruose sakė Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio patarėjas A. Stankevičius.
Prieš keletą metų A. Stankevičius buvo Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, tačiau pareigų neteko pasikeitus valdančiajai daugumai.
Paklaustas, ar sutapimas, kad laikinais profesinių mokyklų vadovais tampa „darbiečiai“ ar jiems prijaučiantieji, patarėjas tvirtino įdarbinimu neužsiiminėjantis. Jis ragino žiūrėti į žmonių išsilavinimą ir kompetenciją, gebėjimą vadovauti.
A. Stankevičius patvirtino daug važinėjantis po šalies profesines mokyklas – esą ruošiantis profesinių mokyklų tinklo pertvarkai, reikia susipažinti su jų vadovais.
Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad, neoficialiais duomenimis, profesinės mokyklos „darbiečius“ sudomino dėl 2014-2020 m. ateisiančių Europos Sąjungos lėšų. Be to, profesinės mokyklos dalį pajamų uždirba pačios.
Kėdainių profesinio rengimo centrui, iš pareigų pasitraukus direktoriui, laikinai vadovaus jo pavaduotojas ugdymui Steponas Navajauskas. Tačiau ar jis po konkurso taps tikruoju vadu, parodys laikas, mat šis specialistas priklauso ne valdančiajai Darbo partijai, bet opozicinei Liberalų ir centro sąjungai.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Andrius

    Rajoną užvaldę „darbiniai“ nuolat tvirtina viską darą dėl Kėdainių gerovės. Tačiau darbai to nepatvirtina- panašu, kad labiau rūpinamasi savo opartijos interesais, savų žmonių „sustatymu“ į įvairius vadovaujančius postus. Profesinio rengimo centro perdavimas Kaunui būtų dar vienas postūmis į Kėdainių provincialėjimą. O juk Švietimo ministras – neva Kėdainiais besirūpinančios Darbo partijos statytinis.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.