… Iš praeities Tavo sūnūs te stiprybę semia“, – Tautiškos giesmės žodžiais ankstų ketvirtadienio rytą Juozo Paukštelio progimnazija sveikino Kėdainius su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Į mokytojus, mokinius, jų tėvelius, susirinkusius pagiedoti Lietuvos himno ant mokyklos laiptų, kreipėsi progimnazijos direktorė Tereza Sotnik: „Branginkime tai, ką turime ir ką dar turėsime gyvendami savo gimtojoje šalyje. Būkime vieningi, nes kai mūsų širdys plaka vienu ritmu, mes galime viską. Tegul ir po 100 metų čia kvepia duona ajerais, plazda Lietuvos trispalvė ir iškilmingai skamba Tautiška giesmė.“ Progimnazijos bendruomenę su švente pasveikino ir kartu himną sugiedojo Kėdainių savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Kokios stiprybės semiamės iš praeities? Apie tai susimąstyti mokinius skatino ne tik himno žodžiai, bet ir šventinę dieną progimnazijoje organizuotos veiklos. Kaip gyventa prieš 100 metų: kokie buvo vaikų darbai ir laisvalaikis, susisiekimas ir prekyba Lietuvoje, lietuvių kalba ir mokykla, lietuvių namai ir buitis – tokiomis temomis mokytojai kalbėjosi su 5–8 klasių mokiniais, skatindami puoselėti tautos tradicijas, papročius, vertybes. Pradinių klasių mokiniai žaismingomis veiklomis mokėsi pažinti savo kraštą, jo istoriją, kalbą, pynė trispalves draugystės apyrankes. Valstybės atkūrimo jubiliejus pasitiktas iniciatyvomis, kurių temose vyravo skaičius 100 – sportinis turnyras „100 žingsnelių“, „100 eilėraščių Lietuvai“, „100 dešimtukų Lietuvai“, „100 širdžių maldų už Lietuvą“. Jau tapo tradicija, kad minint Vasario 16-ąją progimnazijoje pagerbiami mokslo pirmūnai ir geriausiai mokyklą lankę mokiniai. Šventės metu aktų salėje progimnazijos direktorė jiems įteikė padėkas. Renginyje kiekviena klasė dovanojo Lietuvai dainą. Po šventės mokiniai ir mokytojai dar neskubėjo namo, o nešini balionais bei mokinių pintomis draugystės apyrankėmis Kėdainių senamiestyje sveikino miestelėnus Lietuvos šimtmečio proga.

Jolita Mickienė,
Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokytoja

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.