Kėdainių rajono savivaldybėje svečiavosi žurnalo „Structum“ atstovai, kurie su profesionalia komanda pristatė tęstinį projektą „Išmanusis miestas IV“. Jo svarbiausias tikslas – atgaivinti ir pritaikyti konkrečias teritorijas aktyviai gyventojų veiklai, sukurti bendruomenei patrauklias viešąsias erdves.

Apie projektą papasakojo „Išmaniojo miesto“ organizatoriai ir part­neriai, Kauno ir Kėdainių mokinių komandos, Klaipėdos universiteto dėstytojai bei darbų vadovai.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius teigė, kad žurnalo „Structum“ organizuojamas tęstinis projektas „Išmanusis miestas“ yra būtinas.

„Džiaugiamės, kad žurnalas „Structum“ pasiūlė prisijungti Kėdainių rajono savivaldybei prie šio puikaus projekto. Tikimės, kad projekto partneriai, ypač studentai ir dėstytojai, pasiūlys idėjų, kaip būtų galima sutvarkyti tam tikras Kėdainių miesto ir rajono erdves. Mes pasiūlėme atkreipti dėmesį į Babėnų šilą, kurio, net neabejojame, puikias erdves studentai išnaudos“, – teigė S. Grinkevičius.

Šiuo metu įgyvendinamus ir būsimus projektus Kėdainiuose pristatė savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vytautas Kundrotas. Jo teigimu, savivaldybė turi tokių teritorijų, kurioms reikia jaunų kraštovaizdžio architektūros specialistų dėmesio.

Projekto „Išmanusis miestas“ tikslas – sukurti šalies miestams patrauklaus miesto gyventi koncepcijas, pasitelkiant Lietuvos aukštosiose mokyklose ruošiamų architektūros, inžinierijos ir statybos profesionalų komandas. Studentų grupės rengia rajonų savivaldybių pateiktus miesto plėtros ir patrauklumo skatinimo poreikius atitinkančius projektinius pasiūlymus ir galimybių studijas, integruojant projekto partnerių produktus ir paslaugas.

Projekto įgyvendinimo metu procese dalyvaus žurnalo „Structum“ pritraukti partneriai, kurie studentams parengs inovatyvių ir numatomų taikyti darbo įrankių ir produktų pristatymus, informuos apie galimas taikyti šiuolaikines technologijas, inovatyvius projektų pristatymo ir analizės metodus. Įdomu tai, kad orientuojamasi į šiuo metu rinkoje atsirandačias prekes ir paslaugas, kurios siejamos su darniosios plėtros ir išmaniojo miesto principais.

Svečiai taip pat lankėsi Babėnų šile ir apžiūrėjo Kėdainių miesto senamiestį.

Kėdainių rajono savivaldybės inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.