Daugeliui kraštiečių karštą vasaros dieną smagu praleisti prie vandens telkinių, atsigaivinti vandenyje, pabūti gamtoje. Tačiau pasitaiko atvejų, kai smagus laiko praleidimas virsta nelaime.

Siekiant užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai – Žydrė Krivičienė ir Ričardas Boreiša – birželio mėnesį vyks prie vandens telkinių ir maudymviečių. Tikrins ir stebės, ar žmonės laikosi saugaus elgesio prie vandens reikalavimų.

„Primename, kad ilsintis šalia vandens telkinių reiktų rūpintis savo ir aplinkinių saugumu. Daug nelaimių įvyksta vaikams netinkamai elgiantis vandenyje. Todėl prie maudymvietėse tėvai neturėtų palinkti mažamečių vaikų be priežiūros“, – pabrėžė vyr. specialistė Ž. Krivičienė.

Vyr. spcialistas R. Boreiša primena, kad draudžiama maudytis tamsiu paros metu, maudytis arba plaukioti su plaukiojimo priemonėmis apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotikų ar kitų toksinių medžiagų – netinkamas elgesys vandenyje ir prie maudymosi vietų gali ne tik sužaloti sveikatą, bet ir užtraukia administracinę atsakomybę.

Už taisyklių, numatančių žmonių saugų elgesį vandenyje, pažeidimus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 491 str. numatyta bauda nuo 16 iki 140 eurų.
Saugant aplinką, derėtų nepamiršti, kad po poilsio pakrantes reikia palikti švarias ir tvarkingas – susirinkti visas šiukšles, neniokoti gamtos. Vandens telkiniuose ir poilsio vietose prie jų draudžiama važiuoti ar stovėti motorinėmis transporto priemonėmis, teršti aplinką buitinėmis ar kitomis atliekomis, naikinti kelius, takus, vedančius prie vandens telkinių, poilsiaviečių, paplūdimių ir maudyklų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.