Jau rytoj Kėdainių miesto rotušėje paaiškės, kam bus įteikta 2017 metų Kėdainių krašto kultūros premija. Pristatome visus pretendentus.

Regina Matulienė. Akademijos kultūros centro choreografė, liaudiškų šokių grupių „Ainiai“ ir „Austėja“ vadovė. Pretendentę pristatė Akademijos kultūros centras.

R. Matulienė nuo 1973 m. vadovauja merginų šokių grupei „Austėja“, 1996 metais subūrė jaunimo liaudiškų grupę „Ainiai“. Kolektyvai nuolatos dalyvauja Lietuvos dainų švenčių Šokių dienos renginiuose, respublikiniuose konkursuose. 2017 m. šokių grupė „Austėja“ konkurse „Pora už poros“ laimėjo III, o „Ainiai“ – II vietą. Šokių grupės daug koncertuoja Akademijos kultūros centre, Kėdainių rajone, nuolatos dalyvauja rajono dainų ir šokių šventėse, atstovauja Kėdainių rajonui užsienyje.

Regina Matulienė  apdovanota:

 • 2014 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Padėkos raštu už nuoširdų darbą ir kultūros puoselėjimą.
 • 2017 m. Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko padėka už tęstinę kultūrinę veiklą, puoselėjant šokio meną ir demonstruojant kolektyvų meninę brandą Lietuvoje ir svečiose šalyse.
 • 2016 m. tapo Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė“ nominacijos „Metų kultūros darbuotoja“ nugalėtoja, o 2017 m. išrinkta Akademijos miestelio garbės piliete.

Regina Matulienė premijai buvo pasiūlyta už nuolatinį kultūrinį švietėjišką darbą su rajono gyventojais, ypač su jaunimu.

Adolfas Morėnas. Vienas iš Kėdainių kino studijos „Mėgėjas“ įkūrėjų, studijos techninis vadovas, operatorius, garso operatorius. Pretendentą pristatė Kėdainių kultūros centras.

Kino studijos „Mėgėjas“ 1963–2004 m. sukurtų darbų kolekcijoje yra beveik 100 filmų. Filmų kūrėjai dalyvavo daugybėje prestižinių tarptautinių festivalių, kuriuose pelnė įvairius apdovanojimus. Kino studijos kūrėjų darbai turi didelę išliekamąją vertę. 2013 m. „Mėgėjo“ 1963–2004 metais sukurtų filmų kolekcija pripažinta nacionalinės reikšmės dokumentiniu paveldu ir įrašyta į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą.

Dviejų, pasišventusių šiam meno žanrui žmonių – Vitolio Laumakio ir Adolfo Morėno  dėka, kino studija sėkmingai gyvuoja iki šiol. Didelė kolekcijos dalis yra suskaitmeninta ir perduota saugoti Kėdainių krašto muziejui ir Valstybiniam archyvui. Adolfas Morėnas ir Vitolis Laumakys aktyviai vykdo edukacinę veiklą rajono švietimo įstaigose, organizuoja filmų peržiūras, susitikimus su moksleiviais.

Genovaitė Šaučiūnienė. Kėdainių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ vadovė ir režisierė. Pretendentę pristatė Kėdainių kultūros centro taryba ir teatro studijos „Polėkis“ dalyvių tėvai.

G. Šaučiūnienė vaikų ir jaunimo teatro studijai „Polėkis“ vadovauja nuo 2005 metų. Studijos veikloje dalyvauja daugiau kaip 25 jauni dalyviai, kurie yra aktyvūs pagalbininkai Kėdainių kultūros centro renginiuose, dažnai veda renginius, vaidina kalėdiniuose spektakliuose. Studija per metus surengia daugiau kaip 25 pasirodymus. 2012 metais vaikų ir jaunimo teatro studija „Polėkis“ buvo apdovanota, kaip geriausias rajono mėgėjų meno kolektyvas.

Studija dalyvauja įvairiuose festivaliuose bei konkursuose: 2014 m. Rygoje vykusiame tarptautiniame vaikų ir jaunimo kalėdiniame festivalyje „Christmas Wave“ „Polėkis“ tapo pirmos vietos laimėtoju, o 2015 m. Jūrmaloje vykusiame tarptautiniame festivalyje˗konkurse „Christmas Wave 2015“ tapo laureatu ir buvo apdovanotas II laipsnio diplomu.

2017 m. lapkričio 25 d. dalyvavo 2018 metų Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ atrankoje ir tapo šventės teatro dienos dalyviu.

G. Šaučiūnienė yra ir daugelio Kėdainių kultūros centro ir rajoninių renginių režisierė, svarbiausi iš jų: 2014 m. rajono dainių ir šokių šventė „Metų laikai“, 2015 m. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui skirtas renginys „Jauni, nepriklausomi, kitokie“ Kėdainių arenoje  ir kt.

2017 m. Kėdainių miesto šventės metu Gegučių parke režisierės iniciatyva buvo organizuota knygų dovanojimo akcija ir atidaryta pirmoji Gatvės bibliotekėlė.

G. Šaučiūnienė 2015 m. tapo Kėdainių rajono savivaldybės apdovanojimų konkurso „Kultūros versmė“ nominacijos „Metų kultūros darbuotojas“ nugalėtoja. G. Šaučiūnienė premijai buvo pasiūlyta už kultūrinę meninę veiklą, krašto kultūros tradicijų puoselėjimą, kultūros tęstinumą ir nuolatinį darbą su jaunimu, už Kėdainių krašto garsinimą.

Vitalis Vidikas. Kėdainių muzikos mokyklos būgnų, trombono ir bosinės gitaros mokytojas, festivalio „Broma Jazz“ organizatorius. Pretendentą pristatė Kėdainių muzikos mokykla.

Per 30-ties pedagoginio darbo metų išugdė būrį džiazo muzikantų, įsijungusių į meno kolektyvų veiklą visoje respublikoje, tuo praturtindami Lietuvos džiazo muzikos kultūrą. Jo vadovaujamas vaikinų džiazo kvartetas „Jazz 4“ konkurso „Jazz Fontanas“ nugalėtojas, „Vilnius Jazz“ festivalio nominantas, Birštono džiazo festivalio dalyvis. Lygiagrečiai su pedagogine veikla Vitalis aktyviai dalyvauja rajono ir respublikos kultūriniame gyvenime.

Nuo 2012 m. Vitalio Vidiko iniciatyva Kėdainiuose pradėta švęsti UNESCO Tarptautinė Džiazo diena. Ši tradicija palaikoma kasmet. Vitalio iniciatyva Kėdainiuose buvo atidaryta vienintelė Lietuvoje Džiazo gatvė.

Vitalis Vidikas gerai žinomas ne tik Kėdainių, bet ir visos Lietuvos muzikų ir besidominčiųjų muzika bendruomenei. Nuo 2013 m. kartu su bendraminčiais mieste organizavo 5 džiazo festivalius „Broma Jazz“, kuriuose koncertavo šalies ir užsienio džiazo muzikantai.

Iš buvusiųjų ir esančiųjų Kėdainių muzikos mokyklos mokinių ir mokytojų suburtas ir jo vadovaujamas Kėdainių džiazo orkestras, reprezentuojantis miestą šalyje ir užsienyje.

Vitalis yra aktyviai koncertuojantis mokyklos meninių kolektyvų sudėtyje, ilgametis Kauno bigbendo muzikantas.

Vitalis Vidikas premijai buvo pasiūlytas už kryptingą ilgametę kultūrinę veiklą, formuojant savitą miesto veidą, Kėdainių krašto garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.

2 Responses

 1. Kėdainietė

  Na jei jau Vitalį Vidiką apdovanos, tai turėtų už tokius „nuopelnus“ pusę kėdainiečių apdovanoti. Nežinau kur ta mūsų valdžia ir komisija žiūri…

  Atsakyti
 2. Rita

  Manau, kad inkamaG.Kriaučiūnienė, kas galėjo pasiūlyti Vidika tai nesuprantama.Jam reikia dar mokytis kultūros,tikiuosi ,kad komisija normali tai nerinks.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.