Dvidešimt šeštuoju Kėdainių krašto kultūros premijos laureatu tapusiam Krašto muziejaus direktoriui Rimatui Žirguliui skirti sveikinimai ir linkėjimai skambėjo ilgiau kaip pusantros valandos. 

Rimanto Žirgulio sėkme labiausiai džiaugėsi jo šeima – žmona Asta , dukra Kotryna ir sūnus Povilas.

Rimanto Žirgulio sėkme labiausiai džiaugėsi jo šeima – žmona Asta , dukra Kotryna ir sūnus Povilas.

Lapkričio pabaigoje susirinkusi Krašto kultūros premijos skyrimo komisija balsų dauguma nusprendė, kad Kėdainių krašto muziejaus direktorius R. Žirgulis yra vertas garbingo kultūros premijos laureato vardo ir apdovanojimo. R. Žirgulio kandidatūrą buvo teikusi Kėdainių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba, Kėdainių krašto muziejaus darbuotojai.
R. Žirguliui krašto kultūros premija – 3 050 litų – skirta už didelį indėlį į Kėdainių krašto kultūrą: ieškojimą ir įgyvendinimą naujų, originalių kūrybos ir kultūrinės veiklos formų; kultūrinį švietėjišką darbą su krašto gyventojais; aktyvų dalyvavimą krašto visuomeninėje kultūrinėje veikloje; už atsakingą, geranorišką, nuoširdų ir kūrybišką kultūrinį darbą su jaunimu.
Be R. Žirgulio, premiją gauti buvo pasiūlyti vienas iš Kėdainių kino studijos „Mėgėjas“ įkūrėjų, filmų kūrėjas Adolfas Morėnas ir laikraščio „Mugė“ bei leidyklos steigėja, dabar dirbanti Kėdainių kultūros centro reklamos redaktore ir interneto svetainės administratore, Ramutė Šukienė.
„Džiaugiuosi, kad esu jau ketvirtas muziejininkas, įvertintas šia garbinga premija. Vadinasi, mano vadovaujamas muziejus yra neatsiejama ir svarbi Kėdainių krašto kultūrinio gyvenimo dalis, o muziejininkų darbai yra svarūs ir pastebimi ne tik savo rajone, bet ir visoje Lietuvoje bei už jos ribų. Muziejuje dirbu jau 25 metus, 21 – vadovauju jam. Manau, kad mūsų kolektyvo misija padėti kėdainiečiams suvokti, kokiame turtingame ir svarbiame mieste jie gyvena. O miesto svečiams noriu įrodyti, kad Kėdainiuose gyvena nebanalūs ir neprimityvūs žmonės. Darbų ir sumanymų turime begales, tad ir toliau taip pat energingai darbuosimės Kėdainių labui“, – sakė Rimantas Žirgulis, dėkodamas už sveikinimus, tarp kurių buvo net siūlymas parašyti knygą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.