Daugiau nei porą mėnesių VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre praktiką atliko trys Panevėžio kolegijos Medicinos ir socialinių mokslų fakulteto pirmakursės, būsimos bendrosios praktikos slaugytojos kėdainietės – Raminta Dambrauskaitė, Roberta Navagruckienė ir Raimonda Vainauskienė.

Kėdainių medikais neturėtų skųstis

 

Studentės praktikantės Raminta Dambrauskaitė (iš kairės) ir Roberta Navagruckienė kartu su slaugytoja V. Pranckevičiene Vaikų konsultacijų poliklinikos procedūriniame kabinete

Studentės praktikantės Raminta Dambrauskaitė (iš kairės) ir Roberta Navagruckienė kartu su slaugytoja V. Pranckevičiene Vaikų konsultacijų poliklinikos procedūriniame kabinete

R. Dambrauskaitė pasakojo, jog baigusi Kėdainių šviesiąją gimnaziją išvažiavo padirbėti į Airiją. Noras sieti savo gyvenimą su medicina paskatino Ramintą pasirinkti studijas kolegijoje. Laisvu nuo studijų laiku, būsimoji medikė dirba Kėdainių ligoninės reanimacijos skyriuje slaugytojo padėjėja. Darbas skyriuje, kur nuolat vyksta kova tarp gyvenimo ir mirties, sustiprino merginos įsitikinimą, kad ji teisingai pasirinko profesiją.

Raminta pasakojo, kad praktiką jau atliko Kėdainių ligoninės Chirurgijos bei Akušerijos skyriuose.

Atliekant praktiką Kėdainių PSPC pediatrijos skyriuje jai teko stebėti mažylių skiepijimą ir kitas procedūras bei padirbėti vaikų ligų gydytojos Rimos Vaitkevičienės kabinete. Gydytojos vertinimu, studentė labai žingeidi, stropi, viskuo domisi.

Kartu su slaugytoja Inga Slobodianikiene studentė lankė naujagimius ir kūdikius namuose.

,,Darbas poliklinikoje ir ligoninės skyriuose skiriasi savo pobūdžiu, bet esmė ta pati – svarbiausia – pacientas. Viešoje erdvėje tenka išgirsti neigiamų nuomonių apie medikus. Tačiau tiek Kėdainių ligoninėje, tiek Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre iš vidaus pamačius mediko darbą, nieko panašaus pasakyti negalėčiau. Kėdainių gydytojais bei bendrosios praktikos slaugytojais šio rajono gyventojai tikrai negalėtų skųstis – medicinos paslaugos teikiamas laiku ir kokybiškai“, – pastebėjo R. Dambrauskaitė.

 

Būsimoji bendrosios praktikos slaugytoja Raminta sveria mažąjį pacientą Nojų.

Būsimoji bendrosios praktikos slaugytoja Raminta sveria mažąjį pacientą Nojų.

Norėtų dirbti Kėdainiuose

Roberta Navagruckienė pasakojo, jog baigusi Aušros sveikatinimo ir sporto pagrindinę mokyklą rimtai negalvojo apie mediciną. Nors giliai planuose ji tarsi buvo, trūko pasiryžimo. Draugių paskatinta galiausiai nutarė stoti į Panevėžio kolegiją ir tapti bendrosios praktikos slaugytoja. Roberta, kaip ir jos draugės kėdainietės, praktikos vietą pasirinko Kėdainius. Keturias savaites ji dirbo Kėdainių PSPC pediatrijos skyriuje su šeimos gydytoja V. Dūdiene, vėliau – Kėdainių ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje.

,,Aš save daugiau įsivaizduoju dirbančią skyriuje – ne sėdinčią kabinete. Bendrosios praktikos slaugytojos darbas vaikų poliklinikoje reikalauja ne tik medicininių žinių. Bendrauti tenka ir su mažais pacientais, ir su audringai bręstančiais paaugliais, jų tėveliais ir seneliais.

Praktika Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, kuriame pajutau tikrą slaugytojos darbą, neišgąsdino. Tai specifinis skyrius, kur tenka atlikti ne tik medicinos procedūras. Daug dėmesio skyriau bendravimui su pacientais, stengiausi juos išklausyti, suprasti, paguosti“ – atvirai dėstė R. Navagruckienė.

Akušerijos skyriaus darbas kitoks, bet taip pat labai įdomus.

Po studijų R. Navagruckienė prisipažino norinti grįžti į Kėdainius ir dirbti bendrosios praktikos slaugytoja kuriame nors ligoninės skyriuje. Roberta sako, kad slaugytoja turi būti nuoširdi, bendraujanti, mylinti žmones.

Abi kalbintos studentės sutartinai atsakė, jog praktika joms labiau patinka nei mokslas kolegijoje.

,,Atlikdamos praktiką, nesijautėme studentėmis. Ir slaugytojos, ir gydytojai – visi labai mielai sutiko padėti, patarti, paaiškinti“ – džiaugėsi Roberta.

 Asta Raicevičienė

VšĮ Kėdainių PSPC atstovė ryšiams su visuomene

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.