Bendrovei „Daumantai LT“ pradėjęs vadovauti Robertas Neimontas jau trylika metų žaidžia golfą. Intensyviame darbų sūkuryje verslininkas dabar pasigenda laiko tik treniruotėms, nors paties žaidimo stengiasi neapleisti: „Golfas įtraukia kaip sveikas narkotikas. Pradėjęs jį žaisti ir pajutęs žaidimo malonumą, sustoti nebegali.“

Per Jonines Latvijoje apsilankę golfo žaidėjai liko nustebinti, kaip latviai entuziastingai švenčią šią šventę - net taksi automobilius vainikavo.

Per Jonines Latvijoje apsilankę golfo žaidėjai liko nustebinti, kaip latviai entuziastingai švenčią šią šventę – net taksi automobilius vainikavo.

Praėjusią savaitę Daumantų pagardų gamintojų vadovas porai dienų su kolegomis golfo mėgėjais buvo ištrūkęs į Latviją, kur tarpusavyje surengė draugišką turnyrą. „Mes į Latviją jau daug metų važiuojame per Jonines, nes tuomet Latvijos golfo laukai tušti ir galima ramiai žaisti. Broliai latviai tą šventę švenčia tikrai iš širdies: ten beveik niekas nedirba, visi pasipuošę, jaučiasi šventiška nuotaika, skamba tautinė muzika. Merginos vaikšto pasipuošusios gėlių vainikais, Rygos gatvėse važinėja net ąžuolo lapais vainikuoti automobiliai“, – išvykos įspūdžiais dalijosi R. Neimontas.

Pastaruoju metu R. Neimontas dėl įspūdingų pergalių nei Lietuvos čempionatuose, nei įvairiuose turnyruose nebesivaržo. „Žaidžiu dėl paties žaidimo, o dėl pergalių tegul kaunasi jaunimas“, – šypsojosi „Daumantai LT“ vadovas.

Susiviliojo vaizdingu pasakojimu

R. Neimontas puikiai prisimena, kaip susiviliojo prieš trylika metų Lietuvoje dar tik populiarėjusiu golfu. „Įmonės akcininkas Saulius Grinkevičius ir iki šiol receptūras kuriantis inovacijų technologas Algis Kairys nuvyko susipažinti su vienu pagardų fabriku Danijoje. Partneriai aprodė jiems ir netoliese įrengtus golfo laukus. Grįžęs Algis labai jau vaizdingai pasakojo apie tą žaidimą. Tuo metu kaip tik galvojau, kad pats laikas pradėti aktyviau judėti, tai golfą ir pasirinkau užsikabinęs už to pasakojimo. Draugai irgi vis suko į sporto aikštynus: kas susidomėjo tenisu, kas krepšiniu, o aš patraukiau į golfo laukus, nors Lietuvoje jų gerų tada dar nelabai ir buvo. Kaimynai latviai, toje srityje gerokai toliau pažengę, pirmuosius lietuvių bandymus žaisti golfą savuose netobuluose laukuose net pašaipiai vadino „pievų golfu“. Mane golfas tiesiog užbūrė. Naujokui pataikyti į duobutę atrodė neįmanoma, bet golfe, kaip ir kiekviename sporte, reikia treniruočių bei darbo – po tam tikro laiko tu pagauni žaidimą“, – sakė dabar jau patyręs golfo žaidėjas.

Robertas Neimontas golfo virusu užsikrėtęs jau trylika metų.

Robertas Neimontas golfo virusu užsikrėtęs jau trylika metų.

Penki laukai – 400 žaidėjų

Prie lietuviškojo golfo kūrimo ištakų stovėję R. Neimontas šiandien žinomas žaidėjas. Pasak jo, dabar lietuviai jau nė kiek neatsilieka nuo kaimynų nei golfo laukų kokybe, nei žaidimo mėgėjų meistriškumu. „Šiuo metu Lietuvoje yra penki golfo laukai, o įvairiems klubams priklauso apie 400 žaidėjų. Golfą jo mėgėjai sėkmingai gali žaisti ir Druskininkuose, ir Pajūryje, ir sostinės pašonėje. Tačiau patyrę šalies golfo žaidėjai vien Lietuvos čempionatais ir turnyrais neapsiriboja – važiuoja pasivaržyti ir į kaimynines šalis, ir į tolimesnius kraštus. Aš pats esu golfą žaidęs ir Ispanijoje, ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, ir kitose šalyse. Šis žaidimas įtraukė tarsi liūnas, kur nuvažiuoju, ten ir kyla noras išbandyti laukus“, – sakė R. Neimontas.

Nors pastaruoju metu golfui laiko bendrovės „Daumantai LT“ direktorius turi nedaug, tačiau pamėgto žaidimo tikrai nepamiršta. „Lietuvos čempionate nebesivaržau, bet į turnyrus nuvykstu. Pernai net pavyko iškovoti „Nesės pramogų banko“ taurę ir kaip nugalėtojui išvažiuoti pažaisti golfą Ispanijoje. Tokios pergalės labai pakrauna ir „užveža“, – sakė R. Neimontas.

Gerus įspūdžius R. Neimontui paliko Majamio golfo laukai.

Gerus įspūdžius R. Neimontui paliko Majamio golfo laukai.

Golfas – ritualinis žaidimas

Golfas – sportinis lauko žaidimas, žaidžiamas nuo 30 iki 80 ha su gamtinėmis kliūtimis lauke, kuriame būna įrengta 9 arba 18 duobučių kamuoliukams įridenti. Žaidžiama naudojant nedidelius kamuoliukus bei įvairių dydžių bei formų lazdas.

Laikoma, kad golfas gali būti kilęs iš žaidimo, škotų piemenų žaisto XIV amžiuje, kur medinė lazda buvo naudojama mažų akmenukų smūgiavimui iki nustatytos ribos. XV amžiaus pradžioje, St. Andrews mokiniai, prie Dandžio, Škotijoje, susidomėjo žaidimu su nendrinėmis lazdomis ir tikrais kamuoliais. Nuo Karališkojo ir St. Andrews senovinio golfo įkūrimo bei pirmųjų golfo taisyklių išspausdinimo 1754 m. vis daugiau žmonių ėmė žaisti golfą. Žaidimas paplito po Angliją bei britų kolonijas visame pasaulyje; Karališkasis ir senasis golfo klubai su 1800 narių, garantavusių tinkamumą bei jų pakeitimą reikalui esant, tapo šio žaidimo pagrindiniais autoritetais. 1860 m. Britų atvirasis čempionatas buvo pirmasis golfo turnyras. Visai netrukus, 1895 m., įvyko JAV atvirasis čempionatas bei 1916 m. buvo įsteigta Profesionaliųjų golfo žaidėjų asociacija, tapusi profesionalaus golfo klestėjimo priežastimi. Nors pirmojo moterų golfo turnyro data minima 1893 m., atvirasis moterų čempionatas įvyko 1946 m.

Lietuvoje golfas pradėtas žaisti 2000 m. Tuomet šalia Kauno, Didžiosiose Lapėse įrengtas pirmasis 9 laukų golfo aikštynas (golfo klubas „Elnias“).