Šią savaitę Kėdainiuose pradėtas įgyvendinti didžiausias šiais metais projektas – Vytauto parko atnaujinimas, kuriam po rekonstrukcijos tikimasi suteikti Vaikų parko pavadinimą. Šį parką prikėlus naujam gyvenimui, jis turėtų tapti vaikų laisvalaikio, pramogų ir poilsio vieta.

„Labai smagu, kad ši didžiulė – daugiau kaip 3,5 hektaro – teritorija bus ne tik sutvarkyta, bet ir visiškai pritaikyta kraštiečių poilsiui“, – teigia Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius. Į parko atnaujinimą bus investuota daugiau nei 889 tūkstančiai eurų.

Būklė buvo apgailėtina

Parke numatyta įrengti skirtingas zonas, skirtas aktyviam vaikų poilsiui. Čia atsiras žaidimų aikštelė, dviratukų takelis su kalniukais ir posūkiais, du interaktyvūs pasakų nameliai, kuriuose esančiuose kompiuteriuose paspaudus mygtuką vaikai galės išklausyti norimą aktorių įskaitytą lietuvišką ar kitų pasaulio tautų pasaką.

„Šalia Vytauto parko, kuris šiuo metu yra prastos būklės – stovi tik keletas senų suoliukų, žmonės vaikšto prastais, suaižėjusiais takeliais ir ilgiau šioje vietoje neužsibūna. Netoli gyvena daug jaunų šeimų, auginančių vaikus. Tad šio rajono gyventojams tikrai trūksta įrengtos erdvės, kurioje jie vasarą galėtų aktyviai arba ramiai leisti laiką“, – teigė S.  Grinkevičius.

Pagrindiniu rekonstruoto parko akcentu taps „šokantis“ fontanas, kurio kintančios vandens srovės kils į dviejų metrų aukštį. Taip pat šis interaktyvus fontanas kels vandens sieną, ant kurios bus galima išvysti įvairius vaizdus, įgarsintus muzika.

Ir mažiems, ir dideliems

Kol vaikai šėls, neliks nuskriausti ir suaugusieji. Norintiems ramaus poilsio – patogūs suoleliai, o atėjusiems aktyviai leisti laiką – petankės aikštelė. Šio iš Prancūzijos kilusio žaidimo esmė – mesti metalinį rutulį kuo arčiau taikinio – medinio rutulio.

Kad atnaujinto parko teritorija būtų jaukesnė, planuojama ją papildomai apželdinti, įrengti naujus spalvingus gėlynus.

Pasak bendrovės „Brosta“ vadovo Dariaus Karabino, nors parko rekonstrukcijos darbus bendrovė yra įsipareigojusi pabaigti iki šių metų spalio pabaigos, tačiau tikėtina, kad visą projektą pavyks užbaigti greičiau.

„Matydami darbų apimtis ir, jeigu neiškils jokių nenumatytų kliūčių, manau, kad kėdainiečiai vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje jau galės džiaugtis nauja laisvalaikio erdve“, – sakė bendrovės „Brosta“ vadovas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.