Sutvarkius šaligatvius centrinėje miesto dalyje, po truputį šylant orams jau prasidėjo Kauno gatvėje esančio pėsčiųjų tako įrengimas. Sueižėjusio, duobėto grindinio vietoje atsiras trinkelėmis grįstas, platus šaligatvis. O žmonių patogumui bus įrengti suoliukai bei šiukšliadėžės.

Ketinama per šią vasarą iš esmės sutvarkyti judriausią Kauno gatvės vietą, kur vaikščioja daugiausia pėsčiųjų. Tai beveik 800 metrų atkarpa, tarp naujojo pėsčiųjų tilto per Nevėžį ir miesto kapinių.

Asfaltą pakeis trinkelės

„Parengtame rekonstrukcijos projekte numatyta, kad naujasis šaligatvis taps 2,25 metro pločio šiuolaikišku pėsčiųjų taku. Neįgalių rajono gyventojų patogumui bus sumontuotos nuovažos su nuleistais bortais. Praėjimų vietose – bus klojama speciali danga iš specialių reljefinių plytelių, kurios padės orientuotis neregiams“, – teigia Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius

Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus teigimu, per vasarą bus sutvarkyta beveik 800 metrų atkarpa tarp naujojo pėsčiųjų tilto per Nevėžį ir miesto kapinių.

Projekte numatyta šaligatvį išgrįsti ne plytelėmis, bet trinkelėmis. Jos atrodo kur kas estetiškiau, geriau formuoti įvairius nuolydžius. O ir trinkelių kaina labai panaši į anksčiau plačiai naudotų plytelių.

Šaligatvyje – specialūs ženklai akliesiems

Seno, sulūžusio asfalto vietoje klojant trinkeles taip pat bus pasirūpinta įrengti specialių ženklų sistemą, kuria naudojasi regos negalią turintys žmonės. Reljefiniai iškilimai, tampantys kelrodžiu neįgaliesiems, jau seniai yra tapę neatsiejamu šaligatvių elementu.

„Spalvotos su iškiliais kauburėliais ir juostomis betoninių trinkelių danga rengiama analogiškai ant pagrindų rengiamų šaligatviams“, – nurodoma Kauno gatvės šaligatvio rekonstrukcijos projekte.

Perėjimai per gatvę ir nuovažas rengiami su nuleistais bortais pravažiuoti žmonėms su negalia. Praėjimo vietose rengiama danga iš plytelių specialaus paviršiaus su iškilimais „Įspėjamasis“ ir „Vedimo“ paviršiai silpnaregiams. Gyventojų patogumui prie šaligatvio, kas 150 metrų bus įrengti suoliukai bei šiukšliadėžės.

Tvarkys ir kitus pėsčiųjų takus

Šią vasarą planuojama rekonstruoti ir kitų Kėdainių gatvių šaligatvius. Jau dabar žinoma, kad vienas pirmųjų, greitai prasidėsiančių projektų – Pavasario gatvės šaligatvio rekonstrukcija.

Planuojama kapitaliai sutvarkyti atkarpą, esančią tarp Janušavos ir Gegučių gatvių. Pakeisti ne tik seną asfalto dangą trinkelėmis, bet ir įrengti naujus suoliukus žmonių poilsiui, pastatyti šiukšliadėžes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.