Pirmosios šiųmetės tulpės Kėdainių bendrovės „Flora“ šiltnamiuose žiedus išskleidė sausio viduryje. Tačiau stengtasi, kad intensyviau jos žydėtų Vasario 14-ajai, o gausiausiai – Kovo 8-ajai. 

Andrius Valevičius: ,, Įvairiausiose parodose pamatome ir vis naujų gėlių bei jų kompozicijų. Visas naujienas nedelsdami atsivežame į Kėdainius.“

Andrius Valevičius: ,, Įvairiausiose parodose pamatome ir vis naujų gėlių bei jų kompozicijų. Visas naujienas nedelsdami atsivežame į Kėdainius.“

Tarptautinei moters dienai, Kovo 8-ajai, ,,Floros“ gėlininkai pražydino ir į prekybos vietas išveš apie 200 tūkst. tulpių žiedų.
„Džiaugiamės, kad pirkėjai mūsų gėles labai mėgsta. Pernykštei Kovo 8-ajai buvome pražydinę taip pat apie porą šimtų tūkstančių tulpių ir visas sėkmingai pardavėme. Tikimės, jog neblogai bus ir šįmet.
Užsakymų nestokojame, nes mūsų gėlės – kokybiškos, ilgai žydi vazose“, – sakė „Floros“ direktorius Andrius Valevičius.
Sąnaudos auga – kainos nesikeičia
Tulpių svogūnėliai į žemę sodinami lapkričio mėnesį, laikomi vėsioje vietoje, o į šilumą išnešami, likus maždaug mėnesiui iki norimo žydėjimo laiko.
,,Šiųmetė žiema nebuvo šalta, tačiau nerimo dėl gėlių paruošimo žydėjimui nestigo. Buvo jaudulio, kad gėlėms nepakenktų temperatūros svyravimai, kad jos nenušaltų arba nepradėtų per anksti leisti daigų ir šie neišstyptų. Tačiau su visais iššūkiais susitvarkėme, planus įvykdėme“, – sakė A. Valevičius.
Gėlininkų teigimu, dar neseniai per Kovo 8-ąją populiariausios buvo raudonžiedės tulpės.
Tačiau dabar jau populiaresnės geltonžiedės – jos ilgiausiai žydi. Toliau pagal perkamumą rikiuojasi raudonos, margaspalvės ir violetinės tulpės.
„Gėles auginame jau maždaug 20 metų, tad įsitikinome, kad ir kokie mados vėjai pūstų, kai kurie dalykai išlieka pastovūs, tarkime, pavasaris visada sutinkamas su tulpėmis.
Gėlininkams toks pastovumas gana palankus, nes per ilgesnį laiką įgyjama daugiau patirties“, – sakė A. Valevičius.

Vazose tulpės ilgiau žydės, jei netingėsite joms kasdien pakeisti vandenį ir šiek tiek patrumpinti kotelius.

Vazose tulpės ilgiau žydės, jei netingėsite joms kasdien pakeisti vandenį ir šiek tiek patrumpinti kotelius.

Viena ilgaamže tendencija A. Valevičius visgi nėra patenkintas: ,,Gaila, kad jau daug metų praktiškai nesikeičia tulpių kainos. O sąnaudos, deja, didėja tiesiog akyse.“
Darbas darbą veja
Pardavę tulpes, gėlininkai neliks be darbo: jie jau triūsia su pomidorų, paprikų ir prieskoninių augalų sodinukais.
Ne už kalnų ir darbymetis su našlaitėmis – jų reikia priauginti iki pirmąjį gegužės savaitgalį minimos Motinos dienos.
Vasarai bus auginamos įvairios populiarios surfinijos, salvijos, pelargonijos, tagetės, sundavilės, puošnūs žoliniai augalai.
,,Pastaraisiais metais daugėja norinčiųjų gėlėmis puošti namų ir darboviečių aplinkas, nešykštima dėmesio viešosioms erdvėms. Stengiamės su gėlių mada žengti koja kojon.
Įvairiausiose parodose kasmet pamatome vis naujų gėlių bei jų kompozicijų. Visas naujienas nedelsdami atsivežame į Kėdainius. Vieni jomis susidomi, kiti lieka ištikimi pamėgtoms ir nelepioms gėlėms“, – sakė A. Valevičius.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Zita

    O man tai vis tiek malonesnės raudonos tulpės. Girdėjau, kad jos simmbolizuoja mele, o geltonos – neapykanta ar kazka kita nemalonaus…

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.