Didesnių miestų gyventojų noras užsiauginti savo daržovių kasmet stiprėja. Apsukresni savaitgaliais traukia į sodus, o kiti įsigudrina daržoves auginti tiesiog namų aplinkoje – terasose ar balkonuose. Tendenciją, jog dažnas miestietis bando užsiauginti savo daržovių, patvirtina augantys sėklų pardavimai.

Darzininku-fotoAnkstyvas pavasaris ir gaivūs rytai šiemet anksti išbudino ir mano svajones apie mini darželį balkone. Tie moliniai vazonėliai, pilni šiugždančių svogūnų ir aitriai kvepiančių pipirnių – tikra atgaiva kūnui ir sielai. Vėliau juos keičiu salotomis, bazilikais ir būtinai pabandau išauginti kokį retesnį prieskoninį augalą. Kai draugės užsuka į svečius ir įsitaiso su puodeliu kavos balkone, visada išgirstu tą patį – ir aš noriu!“, – apie savo pomėgį pasakoja vilnietė Daina Lukošiūnienė.

Jau kuris laikas pastebime, jog didžiausi sėklų pardavimai fiksuojami būtent didžiuosiuose miestuose esančiose parduotuvėse. Pardavimų skirtumas tarp kaimo ir miesto parduotuvių svyruoja nuo 30 proc. iki 50 proc.“, – komentuoja „IKI“ Viešųjų ryšių departamento vadovas Andrius Petraitis.

Anot prekybos tinklo atstovo, aktyviausiai sėklas gyventojai pirko pastarosiomis savaitėmis. Lyginant su praėjusiu mėnesiu, šiomis savaitėmis parduodama net 60 proc. daugiau įvairių augalų sėklų.

Prekybos tinklo „IKI“ duomenimis, populiariausios agurkų, salotų, žirnių ir ridikėlių sėklos. Kiek mažiau parduodama retesnių gėlių sėklų rūšių.  Prekybos tinklo atstovas taip pat pažymi, jog sėklų pardavimai Lietuvoje kiekvienais metais auga. 

 Andrius Petraitis

IKI“ Viešųjų ryšių departamento vadovas

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.